Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orbáncfű tea/kapszula...

Az orbáncfű tea/kapszula tényleg hatásos a dadogásra?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és kb. 11 éve dadogok. Nem súlyos, leginkább izgatott, feszült állapotban jön rám, de akkor nagyon.

Tehát végig tudok olvasni egy, akár hosszabb szöveget különösebb akadások nélkül,ha társaságban vagyok. Mert akkor erősen figyelek arra, hogy nehogy akár egyetlen szónál is leragadjak.

De ha itthon beszélek/olvasok azok között akiket ismerek, akik engem ismernek, legyen az a család vagy a legjobb barátnő/barát, akkor hajlamos vagyok nem törődni azzal, hogy hogyan beszélek, mert úgy vagyok vele, hogy "előttük már minek, ha úgyis ismernek és tudják hogy dadogok".. és igen..olyankor elég idegesítő megakadásaim is szoktak lenni.. Amik nem csak az engem hallgatót frusztrálják, hanem engem is rendesen.

Viszont az orbáncfűről régebb óta tudok, leginkább depresszióra, antidepresszáns helyett szokták alkalmazni, de azt nem tudtam, hogy dadogásra is alkalmas lehet.

Ti javasolnátok?



2020. jún. 2. 23:02
 1/1 anonim ***** válasza:
A feszültség, stressz ellen mindenképp jó lehet (ahogy egyébként más gyógynövénykivonatok, pl. a macskagyökér, citromfű is). Azt azért nem hinném, hogy mindörökre megoldja a problémádat. Ha zavar a dadogásod, miért nem keresel egy szakembert?
2020. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!