Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem kéne tenni valamit a...

Nem kéne tenni valamit a pszichiáterekkel, hogy ne írhassák fel úgy az SSRI gyógyszereket mindenkinek mit a cukorkát? Csak tényleg komoly esetben, mivel ennek a gyógyszernek eléggé durva mellékhatásai is vannak.

Figyelt kérdés

Esetemben sima pánikkal fordultam TB alapon orvoshoz. Nem is érdekelte mi a bajom, felírta az SSRI-t. EGY hónap alatt felszedtem tőle 10 kilót, majd visszamentem és mondtam neki, hogy másik orvost akarok. Megkaptam, váltott gyógyszert, szintén SSRI-t, amitől további 5 kilót híztam ugyanazon diétán és mozgás mellett. Mikor visszamentem, meg akarta emelni, mert szerinte nagyon zaklatott voltam... MIVAN? Persze hogy az vagyok, mivel össze vissza híztam és depressziót okozott ami addig nem volt.

Azonnal abbahagytam, és váltottam sajnos fizetősre. Egy alkalom 20 ezer, de ő terapeuta is, nem csak pszichiáter. Viselkedés terápiával megtanította minden féle szir-szar nélkül, hogyan kontrolláljam a légzetemet, és visszakaptam az életemet. A 15 kilót nem 1.5 hónap, hanem nehezen, EGY EGÉSZ ÉV alatt tudtam leadni.


Szerencsés vagyok, mert viszont ismerek olyat, akit ezzel tömnek, pánikkal kezdődött nála is, folyamatosan emelték és már félzombi, illetve 130 kiló....



MIÉRT írhatják fel minenkinek úgy, mint a cukorkát ezt a szert, amikor rendkívül veszélyes mellékhatásai lehetnek? És amit leírtam még a kevésébé veszélyes mellékhatások. Értem, ha nagyon indokolt esetben, valamilyen nagyon erős kényszerbetegség miatt felírják, de egy nyomorult pánikra depresszió nélkül? MIÉRT?


2020. jún. 3. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Az hogy zabálsz, az nem a pszichiáter hibája.
2020. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Neked lehet, hogy így hatott. Másnak még rosszabb mellékhatásokat is okozhat, pl. öngyilkossági gondolatok, késztetés. Megint másnak az életét adja vissza. És egyébként ez a gyógyszer 2-3 hét, akár hónap, mire beáll, és elkezd működni.
2020. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
#1 Nem a zabálástól hízik!!! Nézz utána, ezek a szerek a hormonrendszert is felborítják, az anyagcserét is lassítják. TÉNY! Kérdezz meg bárkit, aki a pszichiátrián dolgozik, mindenki tudja.
2020. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Az hogy zabálsz, az nem a pszichiáter hibája."


Fuss neki mégegyszer...


"És egyébként ez a gyógyszer 2-3 hét, akár hónap, mire beáll, és elkezd működni."


Kifejtette a hatását, nálam depressziót okozott.


"Megint másnak az életét adja vissza."


Írtam is, hogy nagyon indokolt esetben nyilván jó lehet, de most gyakorlatilag mindenre ezt írják fel, olyan gondokra, amin könnyen lehetne pszichoterápiával segíteni.

2020. jún. 3. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen igazad van, rengeteg ember életminőségén javítana a pszichoterápia, de igen kevés ember engedhet meg magának heti 15-20000 Ft-ot hónapokon, akár éveken keresztül (vagy akár rövid távon). TB alapon erre minimális a lehetőség, 3-4 hetente lehet beszélni fél órát.
2020. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Az orvos hiába írja fel, nem ő nyomja le a gyógyszert a torkodon. Amikor tudtad, hogy nem vált be, de a másik orvos felírta, ugyanúgy beszedted. Ha úgy érzed, hogy valamire nincs szükséged, akkor mielőtt elkezded szedni a gyógyszert, kérj ki másodvéleményt. Persze nem azt mondom, hogy helyes volt csak úgy felírni -pszichiáterhez ezért nem is éri meg elmenni elsőkörben, csak pszichológusi javaslatra-, de nem kényszerített senki, hogy mindenféle vizsgálat és komolyabb konzultáció nélkül elkezd szedni a gyógyszert.
2020. jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

Nahát, évek óta szedem, mégsem híztam. Még a végén kiderül, hogy az evéstől van...

Nem tudom mi ebben az olyan nehéz? Hetente ráállsz a mérlegre és ha többet mutat, mint 1 hete, kevesebbet eszel. Ha még mindig, akkor még kevesebbet. Hidd el, fényevéssel fogynál, úgyhogy a kettő között meg lehet találni azt az értéket, ahol stagnálni fog pont.

2020. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
#7 Azért, mert nem vagy hízékony. Egyébként elképesztően gonoszak vagytok ezzel a "nem kell zabálni" szöveggel. Neked meg majd más bajod lesz tőle, kedves! Ezek a gyógyszerek nincsenek mellékhatások nélkül, ez nem Algopyrin, hanem igen erősen nyúl bele az agyműködésbe. Kívánok neked probléma esetén hasonló együttérzést!
2020. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én kidobtam a pi.ába
2020. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8-as

Semmilyen mellékhatása nincs nálam (7-es vagyok)

2020. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!