Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriára a háziorvoson...

Pszichiátriára a háziorvoson kívül ki adhat még beutalót?

Figyelt kérdés

Magán pszichiáter esetleg, akihez egy alkalommal mennék csak el, hogy kérjek beutalót? Ő adna?

Azért nem szeretnék a háziorvosomhoz menni, mert már kétszer kértem, csak végül nem mentem el, és nagyon ciki lenne harmadszorra is visszamenni. Meg nem is szeretem, nagyon nem szimpatikus.



2020. jún. 4. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Miért nem váltasz háziorvost? Magánorvos nem utal tb támogatott rendelésre, így kórházba se.
2020. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Lehet te se vagy neki szimpatikus, ha már kétszer beutalt és nem mentél el joggal érzi, hogy hülyét csinálsz belőle.
2020. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha elmész a háziorvoshoz, akkor legrosszabb esetben nem utal be, de valószínűleg több betege és kevesebb ideje van annál, hogy pont ezt cikinek találja és ne utaljon be.


Egyébként járóbeteg pszichiátriai ellátás beutaló nélkül is igénybe vehető.

2020. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell beutaló oda.
2020. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem osztályos kezelés céljából mész oda, akkor nem kell beutaló. Sima pszihiátriára max időpontot kell kérni. De akkor meg is kell jelenni az adott időpontban. Ha nem kell akkor, csak odamész kivárod a sorod, és meg van amiért mentél
2020. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tündérhegyre kell beutaló.
2020. jún. 4. 13:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az sztkaba egy pszichiáterhez (oda nem kell beutaló csak időpont) és ha ő indokoltnak látja akkor beutal. Háziorvos tünderhegyre nem ad beutalót.
2020. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Tündérhegy nem pszichiátria, hanem pszichoterápia.

Nem állítanak be gyógyszert, mint egy pszichiátrián, oda csak beállított gyógyszeradaggal lehet menni vagy ha a pszichiáter úgy gondolja, hogy pszichoterápia a hatásos akkor.

Felesleges lepontozni a nem kell beutalót, mert sztk-ba nem kell, ha ott nem tudják megoldani a gondod ad beutalót az osztálya.

2020. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7: De ad, hiszen már adott.

#8: A honlapjukon azt írják, hogy állítanak be gyógyszert, ha indokoltnak látják.


Egyébként még régebben voltam pszichológusnál, és ő ajánlotta Tündérhegyet, hogy szerinte oda menjek, már csak azért is, mert "túl depressziós vagyok ahhoz, hogy gógyszerek nélkül bármit is kezdjen velem". De pszichológus ugyebár nem adhat beutalót, se receptet.

2020. jún. 4. 23:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne állítanának ott be gyógyszert? Aki nem volt ott, az minek írogat ide fszságokat?
2020. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!