Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másra is negatív hatással van...

Másra is negatív hatással van az Instagram/közösségi oldalak?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem magamon, hogy sokszor szorongást és szomorúságot érzek az Instagram használata után. Ez többnyire azért van, mert se nem vagyok népszerű se szép. Alig van követőm, nem is posztolok már több mint egy éve, mert nem vagyok megelégedve a külsőmmel. Mindig más emberekhez hasonlítgatom magam, hol azt nézem hogy ki milyen népszerű, hány barátja van, hol azt hogy ki milyen szép. A lényeg, hogy valami miatt mindig szar kedvem lesz. Most pl húgom posztolt ki egy képet, van rajta 200 lájk, neki van 600-700 követője. Ezt meglátva megint egy szerencsétlennek érzem magam. Tudom, most sokan azt gondolják, hogy mit számít ez. Bármelyik emberhez viszonyítom magam, csak is negatív érzéseim lesznek. Pedig régen sose volt semmi bajom a külsőmmel, sőt, meg voltam elégedve vele egy ideig. Mostanság sajnos egyáltalán nem ez a helyzet, vagy szorongok és szomorú vagyok, vagy magányosnak érzem magam. Az, hogy kevés követőm van, szintén arról árulkodik, hogy nem kedvelnek az emberek és nem kíváncsiak rám + jól se nézek ki. Gondolom az is hozzátesz a dologhoz, hogy már több mint egy éve nem posztoltam ki semmit, de amikor posztolgattam, akkor is alig-alig jöttek a lájkok.

Szerintetek mit kéne tennem? Lehet jobb lenne, ha törölném magam Instagramról? Más is érzett így?



2020. jún. 4. 10:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
35%
Jó csaj vagy? Ha igen akkor mi a baj? Ha a húgod ennyi elismerést kap te sem lehetsz csúnya.
2020. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem használok instát, így nincs. Nagyon megmaradt bennem egy történet. Két barátnő sétált előttem. Az egyik panaszkodott valamiről, nem hallottam, hogy mi volt az, de a barátnője elég hangosan elcsodálkozott, hogy az instás képei miatt azt hitte, hogy tök boldog élete van. A barátnő felnevetett, hogy mégis ki az aki megmutatja instán, ha valami sz@r.

Lássuk be, van benne valami. Csomó idegen ember bámul, te csinálsz egy hamis, beállított fotót, teli nyomod filterekkel, mások meg bánkódnak, hogy nekik mennyivel rosszabb.

Ésszel használd az ilyen felületeket, és máris boldogabb leszel.

2020. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

#1 régen azt gondoltam, hogy jónak számítok, manapság viszont egyáltalán nem ezt érzem.:/

#2 igen ez mondjuk igaz, hogy senki se osztja meg, hogy pl szomorú vagy bármi baja van. Lehet nekem is jobb lenne, ha törölném magam.

2020. jún. 4. 11:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, töröld a profilod.

Nagyon negatív hatással van főleg a fiatalokra, és nekem például elegem lett ebből a rongyrázós, flexelős képekből.

Én töröltem a profilom, nekem bevált.

2020. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szerencsére lesz.rom mindegyiket, teljesen hidegen hagy a sok magamutogató. Mi a francért érdekeljenek idegen emberek, aki meg érdekel, az nem onnan.
2020. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 én sem idegen emberekről beszélek, olyat nem is követek. Azaz már senkit se, mert függesztettem a profilom inkább.
2020. jún. 4. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:
én szívesen bekövetlek, ha netán visszarakod
2020. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ez tényleg kedves tőled, de most egy ideig biztosan nem lesz aktiválva.
2020. jún. 5. 16:05
 9/11 anonim válasza:

Hát velem az a helyzet, hogy mikor magamról raktam ki képet 1 lány se likeolta, úgyhogy már nem is rakok ki semmit. Átérzem

f

2020. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
és a testvéred nem kérdezi, hogy miért lett felfüggesztve?
2020. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!