Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 9 hónapja tartó szédülékenység?

9 hónapja tartó szédülékenység?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok és 9 hónapja tartó szédülékenységgel küzdök a nap 24 órájában (nem forgó jellegű) amitől gyakran pánikrohamjaim is lesznek a tünet miatt. Rengeteg vizsgálaton átestem , neurológia, otoneurológia, nyaki ultrahang, fül orr gége, szemészet, koponya Mr minden jónak bizonyosult. De a tünet még mondig fenn áll. Szedtem paranassánt,frontint, tiapridalt, paretint, egyiksem használt sőt rosszabbodott az állapotom. Teljesen tanácstalanok mind az orvosok és én is mit tehetnék , most mihez kezdjek lehetséges lenne hogy pszichésen szédülök? Valaki volt vagy van hasonló helyzetben????

2020. jún. 5. 14:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés, de eszel rendesen? Folyadékbevitel rendben van? Alvásidőd megfelelő?
2020. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
belgyógyász-endokrinológia vizsgálat is kellene.
2020. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szia igen, nagyon odafigyelek a folyadékra és az ételbevitelre is.
2020. jún. 5. 15:01
 4/25 A kérdező kommentje:
Endokrinológusnál is jártam, a szabálytalan mestruáció miatt is és persze a szédülés miatt is. Volt egy hormon vérvételem.lényegében teljesen negatív minden jó egy kis D3 vitamint kellett szednem.
2020. jún. 5. 15:08
 5/25 anonim ***** válasza:

de a szabálytalan menstruációra se kaptál semmit?

mondjuk nekem a szédülés ami szintén nem forgó jellegű volt nyugtatóra elmúlt. (ami nálad a frontin)

de nekem is szabálytalan volt a menstruációm meg a pajzsmirigyem sem működött jól.

2020. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kaptam semmit a mestruációmra, ami kb 3 hónapja kimaradt jelenleg is. Az orvos szerint nem kell rá semmi majd beáll és hogy nincs köze a hormonnak a szédülésemhez.

Frontint is szedek én is viszont csak a pánikot viszi le, illetve nyugodtabb vagyok, de a szédülés ugyan úgy marad.

2020. jún. 5. 15:13
 7/25 A kérdező kommentje:
És reggeltől estig volt a szédülésed? Sajnos már arra kelek...
2020. jún. 5. 15:14
 8/25 anonim ***** válasza:

igazából amíg nem szedtem nyugtatót sokszor éreztem főleg ha figyeltem magamon.

inkább ilyen eldőlés érzésem volt. nekem a pszichiáter mondta ez tipikus pszichés tünet. de ő javasolta az endokrin dokit is.

az, hogy 20 évesen ennyit kimarad a menstruációd szerintem nem normális.

többek között ciszták is okozhatnak ilyeneket. ezért gondoltam.

sztk-ban voltál endokrin dokinál vagy magánban?

2020. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Sztk-ban voltam , de a doki magánban is dolgozik. Illetve voltam egy másiknál magánban ami csak egy beszélgetés került 40 ezer forintba és természetesen megkérdeztem, hogy lehet e valami köze a hormonokhoz a szédülésre amire ő azt válaszolta, hogy ilyen nincs teljesen kizártnak tartja.
2020. jún. 5. 15:31
 10/25 A kérdező kommentje:
És persze azért is vagyok tanácstalan mert antidepiksem segítettek ami erre a célra vannak kitalálva. Neurológus szerint szorongás állhat a háttérben. Ezért is mentem a pszichiátriára, de teljesen tanácstalan az orvos. Mivel csak a mellékhatások jönnek elő a gyógyszerektől. Szerinte is teljesen kikéne zárni a szervi okokat. Csak már tényleg annyi vizsgálaton túl vagyok ,hogy már nem tudom hova menjek.
2020. jún. 5. 15:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!