Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tebofortan gyógyszernek...

Tebofortan gyógyszernek minősül vagy inkább gyógynövénynek? Tapasztalat, aki szedte? Édesanyám napi 3*1 Cavinton Forte-t szed, arra gondoltam, ezzel a készítménnyel talán kiválthatnám, ebből elég napi 1 szem is.

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt orvossal beszéld meg.

Az egyik nem vényköteles a másik igen, általában azt szokták mondani ha enyhe tünete van valakinek jó az első ha komolyabb akkor írják fel.

De kérdés mire írta fel és milyen szakorvos?

2020. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Ha enyhe tünete van valakinek jó az első - mármint a tebofortan?, ha komolyabb akkor írják fel - mármint a cavintont?


"De kérdés mire írta fel és milyen szakorvos"?


Neurológus írta fel anyukámnak nyilván az agyi vérellátás jobbá tételére, memória javulására, esetleges demencia lassítására.

2020. jún. 6. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, a tebofortan bár ugyanarra használják, de vény nélküli így nincs olyan hatása, mint a cavintonnak.
2020. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor a te véleményed szerint felesleges lenne a váltás? Én úgy gondolkodtam, természetesen a háziorvos véleményét is kikértem volna, ne az legyen hogy napi 3-at kelljen szednie Cavintonból, mint gyógyszerből, hanem szedjen napi 1-et ebből a Tebo-ból. Egyrészről kevesebb lenne a napi beszedett adag, másrészről hogy talán ez nem minősül gyógyszernek.
2020. jún. 7. 09:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyan már, egyes emberek még mindig sámánhoz fordulnának, 2020-ban?


Nem, nem váltaná ki. És nem gykn kell ezeket kérdezni, hanem a kezelőorvostól. Itt van annyi hülye, hogy elképesztő

2020. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az már igaz...:) Köszi!
2020. dec. 9. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orvos tudja, hogy mikor mit kell felírni. Az egyik rokonomnak Cavintont, a másiknak Tebofortant írt fel ugyanaz a neurológus. Nyilván oka volt rá és ez is mutatja, hogy a kettő között bizonyosan van különbség.
2021. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2021. jan. 31. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!