Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A jelenlegi helyzet teljesen...

A jelenlegi helyzet teljesen tönkretett... Hogy jöjjek ki ebből? Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés
Ott kezdem, hogy eleve csak egy borzalmas küzdés az életem. Többféle mentális betegségem van, hosszú évek óta depressziós vagyok. Ev elején megkaptam életem munkáját, a járvány miatt viszont nem tudtam elutazni... Fel eve a sötét szobámban ülök es tömöm magamba a xanaxot, mert a munkán kívül semmi sincs az életemben. Nagyon régóta öngyilkos akarok lenni, most már tényleg az élet is azt mondja, hogy ennyi ev szívás után tedd meg végre te nyomorult köcsög. Ennyi, szinte hallom, ahogy bármi ami irányít minket röhögve ezt mondja. Mégis mennyi esély volt arra, hogy pont akkor történjen meg egy ilyen szürreális dolog, amikor nekem végre lett volna egy kis örömöm az undorító életemben? Fel sem fogom. Jövő héten megyek pszichológushoz, mit tud erre mondani, mit tud erre bárki mondani? Hogy ne öljem meg magam, mikor ilyeneket csinál velem az a nyomorult élet? Hogyan?
2020. jún. 7. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Radikálisan megkéne változtatni az életfelfogásod. Amig az élet "undorító" és az áldozat szerepet játszod, ne várj sok jót.

Szerinted csak a te életedre volt hatással a vírus? Millióan lettek munkanélküliek. Ki kötelez rá, hogy a sötét szobádban maradj és ne menj ki?

Xanaxot tök felesleges szedni, hacsak nincsenek pánikrohamaim.

2020. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy áldozat vagyok. Es nem sajnaltattam magam olyan túl sokat, mert a brutális szociális fóbiám, szorongasom es súlyos depresszióm ellenére mentem es hajtottam magam. Jelenleg mar enni sem tudok, folyton összesem, nem bírom a fényt, ezért vagyok bezárkózva. Es igen, tudom, hogy sok embernek szinten nagyon nehéz ez a helyzet, de gondolom nem mindenki azt a munkát veszítette el, amiért évekig küzdött es mar amúgy sem csinálhatná sokáig... plusz az emberek 95 százalékának van szociális elete, nekem nincs. A xanaxrol akkor nem sokat tudsz, nem csak panik ellen szedik.
2020. jún. 7. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Olyan súlyos szoc fóbiás voltam, h 2 évig a lakásból nem mozdultam ki. És olyan súlyos xanax függő, hogy a legharcedzettebb orvosok is lemondtak rólam. 2 éve tiszta vagyok, és vigyorogva motorozok ismeretlen tájakon, és vadidegen emberekkel barátkozok össze. Talán valami isteni csoda történt? Nem, hanem eldöntöttem fejben, h nem akarok egy gyógyszerfüggö, bezárkózott nyomoronc lenni, aki egy kötélen végzi a garázsban. Számodra is adott a lehetőség, h megváltoztasd az életed. Senki nem tudja helyetted megtenni, csak te. Ha TÉNYLEG akarod. A panaszkodás, rinyálás, nyafogás sajnos egy szikrát sem segít. Le kell tenni a gyógyszereket, felöltözni, és elindulni valamerre. Az első 1 év nehéz lesz, de senki nem mondta az ellenkezőjét. A döntés a tiéd. Hajrá, sok sikert!
2020. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló állapotban (bár én csak magamban végeztem ezt a nyafogást). A 3-as hozzászólónak maximálisan igaza van! Ezt kell tenni! Ezt tapasztalatból tudom megerősíteni!

Nekem az orvosom is kedvesen elmondta, hogy a tapasztalatai alapján ezek a gyógyszerek nem csodaszerek. Segíthetnek felállni a padlóról, ha nagyon nagy gáz van, de egyébként meggyógyítani nem fognak, és ha egy kicsit is úgy érzem, hogy tudok élni nélküle, akkor szokjak le róla, mert nem jók. (Amikor a kórházban voltam, pontosan ugyanezt mondta minden beteg is, hogy ha nem muszáj, ne szedjem. Sok a visszaeső, de el kell dönteni, hogy te erős leszel és nem hagyod, hogy maga alá gyűrjön az élet.)

Megfogadtam a tanácsot, és összeszedtem magam. Letettem a gyógyszert es eldöntöttem, hogy normálisan fogok élni. Azóta rendbe is jött is minden. Csak akarni kellett és tenni érte. De amíg a döntés nem születik meg a fejedben, addig ez nem fog menni.

Neked kell összeszedned magad! Mások sajnos nem tudnak téged meggyógyítani. Igen, baromi nehéz elindulni felfelé, de minden nappal egyre könnyebb lesz, és egyre jobb. Neked kell a változás mellett döntened!! Mások nem tudják meghozni helyetted ezt a döntést!

Nekem is van többféle mentalis zavarom, de ezek olyan dolgok, amivel meg kell tanulni együtt élni, tudni kell kezelni, és utána szinte olyan, mintha alig lennének

2020. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!