Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Online pszichológus vagy...

Online pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata online pszichológussal vagy pszichiáterrel? Előnyt jelentene, ha lehetne csak írásban kommunikálni vele. Akár konkrét szakembert is ajánlhattok, ha van olyan, akivel pozitív a tapasztalatotok.


Köszönöm


2020. jún. 9. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen nincs, mert nekik sok olyan dolgot is figyelni kell, ami kamerán se jön át. Fontos a személyes jelenlét.
2020. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Például mit? Gesztusokat? Úgyis teljesen őszinte lennék a beszélgetés alatt, semmit nem kellene a gesztusaimból vagy egyéb mozdulatból levonnia
2020. jún. 9. 22:01
 3/11 Barackoshányás ***** válasza:
100%
Én a vírushelyzet alatt online kommunikáltam a pszichológusommal, de azt kell mondanom, hogy élőben sokkal jobb
2020. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Online pszichiáter nincs.

Online pszichológus van! Kisebb problémáknál jó, mint pl. életvezetési tanácsadás, kisebb krízis kezelése, de ha komolyabb gondod van, azt nem tudja online megoldani. Egy emailben leírod neki nagyjából a helyzetet és ő az alapján eldönti, hogy vállal e online.

2020. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, mitől ennyivel jobb élőben? Csak érdeklődök.


4. válaszoló, igen, sejtettem hogy a pszichiáterrel kicsit túllőttem, de úgy voltam vele hátha.. :) Hát.. én nem tudom hogy külső szemmel mekkora a problémám, de én nagynak érzem

2020. jún. 10. 08:21
 6/11 Barackoshányás ***** válasza:
Először is - bár ez nem tartozik annyira szorosan ide - a legtöbb általam próbált alkalmazás videócset-funkciója szörnyű. Akadozik, rossz a hangminőség, stb. Másodszor valahogy sokkal egyszerűbb úgy figyelnem, ha közben nem azt látom, hogy milyen rumli van a házban. Ha otthon van a család, az egy plusz stresszfaktor, igyekezned kell, hogy ne hallják, amit mondasz, mert azért az mégis ciki. Nekem könnyebb volt, hogy volt egy fix időpontom, ahhoz tudtam igazítani a dolgaimat, volt egy állandó dolog a hetemben. Ez a fajta rendszeresség hiányzik, ugyanis mostanában akkor beszélünk, ha épp mindkettőnknek van egy szabad órája, amit azért nem annyira egyszerű találni, főleg, hogy én még iskolás vagyok, egész nap online óráim vannak. Végül ugye, ahogy mások is említették, a gesztikuláció. Ez sokkal kevésbé jön át kamerán keresztül
2020. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én épp az általad írtak miatt szerettem volna írásban megoldani valahogy a kommunikációt, mert nem akartam, hogy a videóbeszélgetést bárki hallja, az pedig szintén nem opció, hogy hetente eltűnök egy órára úgy, hogy nem mondom meg hova...


De köszi a részletes választ.


Egyébként úgy érzed, hogy neked használnak a beszélgetések?

2020. jún. 10. 12:08
 8/11 Barackoshányás ***** válasza:

Igen, nagyon sokat. Jó érzés valakivel őszintén beszélni, aki figyel rám (mert muszáj neki :D). Régebben nem értettem, miért kell szakember bármihez is, de fantasztikus, hogy mindig tudja, mit kell kérdezni, új megvilágításba kerülhetnek az események.


Egyébként miért lenne fura? Mondhatod, hogy egy barátoddal találkozol, moziba mész, vagy akár elmondhatod az igazat is. Ha először nem is, később biztosan támogatni fognak. Nem csak a bolondok járnak ilyen helyekre

2020. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

:D


hát szerintem csak lehurrognának hogy túldramatizálom a dolgokat.. ezért is akartam teljesen undercover csinálni


egyszer szóba került a párommal ez a téma, és csak annyit mondott, hogy az már régen rossz, ha nekem pszichológus kell..


Ha nem is konkrét összeget, nagyjából egy tól-ig értékhatárt tudnál mondani, hogy mennyibe kerül a beszélgetés?

2020. jún. 10. 14:20
 10/11 Barackoshányás ***** válasza:
Nagyjából 7-8000 forinttól kezdődik, de ez sok dologtól függ. Egyébként SZTK-ban találsz ingyeneset is, de mire oda bejutsz... Ráadásul általában nem megoldható, hogy hetente járj hozzá, és sok a rossz tapasztalat is velük.
2020. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!