Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ugye csak szorongas?

Ez ugye csak szorongas?

Figyelt kérdés

Szorongasos zavarom van, panikrohamokkal, voltam vele pszichologusnal. Azt vettem eszre, hogy minel jobban figyelek ra, minel tobbet foglalkozok ezzel tudatosan, annal rosszabb. Egy szorongasos "roham" alatt, ha kinezek az ablakon es meglatom mondjuk a keritest, megijedek. De attol is, ha latom a parkolo autokat vagy ahogy setalnak az emberek az utcan. Ha elmulik a szorongas, akkor ez a "felfogas" is elmulik, nem felek utana mar teljesen termeszetes dolgoktol. Nem is kimondottan felek, hanem erositi a szorongast mindennek a latvanya, meg a sajat gondolataim is. Foleg, ha arra gondolok, hogy mi van, ha megbolondulok. Bele lehet ebbe orulni? En is olyan maszkalo zartosztalyos zombi leszek, mint akiket a filmekben mutogatnak? 😭😭

22/L


2020. jún. 10. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, nem leszel zártosztályos. A világon nem lenne elég építőanyag annyi zárt osztályt építeni, ahány szorongó ember van. Most Mit csinálsz éppen? Suli? Munka? Sajnos tavaly nekem is ott kellett hagynom az egyetemet a rohamok, szorongás, depresszió, magány miatt. Most halasztok. Mióta dolgozom, egyre jobban vagyok. Visszamegyek suliba szeptemberben, addigra már talán sikerül teljesen leküzdeni a démonjaimat.

Amit tudok javasolni, hogy tereld el a figyelmed valami chilles filmmel, zenével, vagy sorozattal. Tudom a Riverdalet ajánlani, a Sex Educationt, az Euphoriát stb. az ilyen keserédes, aranyos ifjúsági sorozatok rendszerint segítenek lenyugodni. Ennyit tudtam mondani, nekem ezek segítettetek. Ha bármikor rosszulérzed magad, vagy bánt valami, nyugodtan írj privit!

21/F

2020. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most vegzek a sulival, mellette dolgozok, de eleg laza a munka, sok idom van a hulyesegeken agyalni.

De ezek normalisak? Hogy ilyen dolgok erositik a szorongast, mint a parkolo auto?

2020. jún. 10. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:

bármi kiválthatja a szorongást a félelmet vagy a pánikrohamot akár egy parkoló autó is

Szedsz valami gyógyszert ezekre a tüneteidre? Mert lehet kellene

2020. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szedek igen, de nagyon keveset. 0,25mg Xanaxot elalvas elott, ebbol 1 szemet/nap. Fel szem antidepresszanst szedek, Escitilt, ezt is egyet egy nap, azt is elalvas elott. Attol felek, hogy ha emelnenk az adagot (mert elgondolkoztam ezen en is), akkor nem csak a felelmet nyomna-e el, hanem mindenfele erzest is, peldaul nem tudnek olyan onfeledten orulni, vagy onkivuleti allapotban sirni, mint meg most tudok, hanem beallna a hangulatom egysikuva. Nem szoronganek, de nem is lenne se jo kedvem, se rossz.
2020. jún. 10. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

0,25mg Xanax az semmi,látszik is mert még mindig gyötörnek téged a rohamok.

Legalább 3X0,25mg Xanaxot be kéne tolnod naponta: reggel - délben - este

Az elején kissé fáradt leszel de utána megszokod

Ha ez is kevés és még mindig gyötörnek a rohamok akkor fel lehet menni 3X05mg Xanaxig is de akár ha az sem elég akkor 2-3mg Xanaxig is

Én 0,25mg Frontinnal kezdtem az elején aztán egy idő múlva szedtem 3X0,25-öt, most pedig 3X1mg Frontint szedek

Nálam csak ez a nagy mennyiség mulasztotta el nagyjából a pánikrohamaimat és a sokkos állapotot, hogy mindentől féltem és szorongtam

Beszélj egy phszihiáterrel és irass fel több Xanaxot azt javaslom erősen mert a 0,25 jól láthatólag nem eléggé nyugtat le

A hangulatodra kissé ki fog hatni az elején pár hétig de majd megszokod és utána nem leszel érzéketlen ne aggódj

2020. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kimondott panikrohamom nincsen, csak eros szorongasos rohamszeru valamim.
2020. jún. 10. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:

A Xanax enyhiti a szorongást is de csak a megfelelő dózisban

Nekem évekbe telt kikalkulálni a megfelelő dózist ami elég ahhoz hogy ne legyenek pánikrohamaim és ne szorongjak mindentől

Tény,hogy sok Frontint szedek de ennyit kell szednem,hogy ne legyek rosszul

2020. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, van az a helyzet, amikor kell a gyógyszer, de gondolom nem akarod életed végéig szedni. Ezért jobb lenne a szorongás mögé nézni, hogy a kiváltó okot kezeld.
2020. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem szeretnem. Erzem, hogy a rovidtavu memoriam mar sokat romlott igy is. :(
2020. jún. 14. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!