Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiás vagyok....

Szociális fóbiás vagyok. Miért nem hatnak nálam a gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Szinte mindent kipróbáltunk az orvossal, pszichológushoz is járok, semmi változás... kérlek segítsetek, reménytelen a helyzetem :(

2020. jún. 10. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Mióta szeded?

Mit csináltok pszichológusnál?

Egy trauma felderítése, ha az az alapja, változó idő, de ha már megvan a kiváló trauma, akkor azt feloldani gyorsabban megy.

2020. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindegyik gyógyszer ki volt próbálva 3 hónapig. Terápián csak beszélgetünk általános dolgokról, néha ad házi feladatot.
2020. jún. 10. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg azért, mert csak a gyógyszerektől várod a javulást. Mintha egy legyengült ember a tolószékben üléstől akarna felerősödni. Menni kell bele a szorongató helyzetekbe, akkor is ha pánikolsz. A gyógyszer csak egy minimális támogatás, meggyógyítani soha nem fog, akármeddig-akármennyit is szedsz be belőle.
2020. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pszichológusok szoktak tanítani ilyenekre különféle relaxációs technikákat. Hasznos lehet!

A gyógyszer nem gyógyít, de ezt már rengetegen leírták. Fejben kell helyrepakolni a dolgokat. És valóban, bele kell menni a stresszes helyzetekbe, és meglátod majd, hogy nem történnek olyan rosszul a dolgok, mint ahogy gondolod, vagy ahogy előtte elképzeled.

2020. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszer segít, felold, de nem jelent megoldást. De nélküle nagyon szar - már bocsi a vulgáris beszédért. Ám a függőségi faktort is kezelni kell, amit a gyógyszer okozhat, ezért kell hozzá patikus és ezért nem szedik sokan, akiknek segítség. Én sem. Engem annyira tompítottak, amit felirtak, hogy emlékezet kieséseim voltak.


Node.


A beszélgetésnél sok minden van. Van a ventilláció, amikor általános dolgokról beszélsz és nem marad benned a végén tüske. Ez, ahogy előttem írták egy relaxációs technika és hatékony lehet.



Jungi árnyékodnak a helyre pofozásáról esett esetleg szó?

2020. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én rettegtem emberek közé menni. 1hónapig ki se mozdultam. Majd elmentem tömegközlekedni, majd eljutottam a westwndig, minden korlatba kapaszkodtam es mindenki orultnek nezett en meg kozbe halal felelemmel es ajulassal kuszkodtem. Ha mar nagyon rosszul voltam akkor sem menekultem, leultem es neztem az embereket. Volt ott sirogorcs ajulas erzet szedules kettos latas de mindennap mentem es edzettem magam. Bejott, hosszu it volt de mar gond nelkul elmegyek barhova. Mar csak turakmetlenseg es feszultseg van bennem de le**arom, olyan vagyok amilyen. Mas emberek nagyobb hibaval elnek es nem gyakorlonka onvizsgalatot. Minmeg akik szorongassal kuzdunk mindig azon agyalunk mit hogyan kene csinalnunk, mi a normalis, hogyan kellene viselkednunk, hat epp igy! Tokeletesek vagyunk. Csak meg kell tanulni ezzel egyutt elni.
2020. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. :D :D nem kinevetlek hanem ezt olvasva magamon nevetek. Ilyet én is adtam már elő bár némileg méltóságteljesebben. :)

Érdekes hogy nekem nem segít amit leírtál. Egy ilyen szitu utan otthon is rosszul vagyok napokig. Nekem az segít ha akkor megyek mikor jobb. Mert azért ez is hullamzó és aztan a sikerélmény megerősít. Egy ilyen borzalmas allapot engem annyira megrémít hogy rosszabb lesz minden. Kikeszülök napokra hetekre. :( de azzal egyet értek hogy valamit tenni kell.

2020. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!