Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesti pszichiátriára hogy...

Budapesti pszichiátriára hogy utaltassam be magam? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
Életemben először 3 napja voltam pszichologusnal es ő mar 5 perc után azt mondta, hogy ide pszichiáter kell. Viszont most ezután az egy alkalom után ráeszméltem, hogy ez a 2 hetente 45 perc nekem a világon semmit nem fog használni. Amióta kijöttem tőle csak sokkal rosszabbul vagyok, mint voltam. Félreértés ne essék, Bem vagyok hülye, pontosan tudtam, hogy egy alkalom után semmi nem fog változni, de azt gondoltam, hogy legalább elindulunk valamerre. Ehhez képest, a gondjaim nagyjából 0,1 százalékát beszéltük meg, aztán kettőt pislogtam es mar az ajtóban tolongott a másik páciens. Teljesen szürreális volt az egesz, abból a 40 percnek a nagy része abból állt, hogy lecseszett, amiért xanaxot szedek... annyit elismerek, hogy jo volt végre beszélni egy elvileg hozzáértővel, de azt kell mondjam, hogy abszolút semmilyen szakértelmet nem éreztem, pedig ez egy olyan pszichológus volt, akit egy másik nagyon ajánlott... másrészt azt mondta, hogy nagyon maximum 2 hetente egyszer mehetnék 40 percre... na ez nekem tényleg semmit nem segítene. Konkrétan évek óta öngyilkos akarok lenni, egy par hete mar nagyon nagyon erősen gondolkodom rajta, erre ki sem térhettem, mert teljesen másról beszélt. Látta rajtam, hogy nagyon nehezen nyílok meg, alig tudtam megszólalni, konkrétat perceket ültünk úgy, hogy senki meg sem szólalt, csak a kínos csend maradt. Most ott tartok, hogy felhívok egy lelkisegely szolgálatot, mert nem tudok mit kezdeni azzal az érzéssel, Ani bennem maradt. Azt is mondta, hogyha pszichiáterhez megyek, párhuzamosan vele nem beszélhetek. Pedig egy 50 körüli emberről van szó, sok a páciense, nyilván mar nagyon régóta dolgozik. Gondolom magamban sem fogadnak sűrűbben, pedig nekem úgy érzem kellene heti minimum 3 beszélgetés. Annyi mindent tudtam volna meg neki mondani, hogy le sem tudom írni. Esküszöm jobb lett volna, ha el sem megyek. Magánra pedig sajnos Bem tudok költeni egyáltalán... En vidéki vagyok, Pesten így is befekudhetek? Teljesen le vagyok törve, mar szinte nem is érzékelem s valóságot mióta eljöttem. Pedig mar előtte is nagyon nagyon rosszul voltam.

2020. jún. 11. 13:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Arról mar nem is beszélve, hogy mar az asszisztens el kezdett velem “csevegni” mikor mer eleve összetörve kint várakoztam egy 20 percig es miután megtudta, hogy jelenleg nincs munkám a virus miatt, azt mondta, hogy Ohh hat akkor o is a pszichiátrián lenne ha ebben a városban kellene lennie. Meghogy mekkora hülyeség a virus téma... érdekes. Ha egy olyan pszichológus után, akit ajánlottak es aki ilyen régóta dolgozik így érzem magam, akkor mégis kitől várják bármilyen segítséget?
2020. jún. 11. 13:47
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

A megyei phszihiátriára fognak beutalni ahová tartozol ahol élsz

De a phszihiátrián nem nagyon szoktak beszélgetni. Ott megkérdik hogy érzed magad mi bajod van, felirnak gyógyszert aztán jónapot

Ha beszélgetni akarsz akkor phszihológushoz jelentkezz be

2020. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mar van idopontom a helyi kórházban pszichiáterhez, de az itteni pszichiátriára biztosan nem fekszem be, na arról hallottam mar eleget. Pontosan azért mentem első körben pszichológushoz, mert beszélgetni akartam, de ő 5 perc után közölte, hogy pszichiáterhez kell mennem, majd elment azzal egy 15 perc, hogy a munkájukról beszélt...
2020. jún. 11. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Bennfekvős pszichiátriára háziorvos is beutalhat, én többször feküdtem benn életem egy nagyon nehéz szakaszában. Személyes tapasztalatom, hogy az ott dolgozó pszichológusok, pszichiáterek ott sem beszélgetnek többet veled, mint pl. a magánrendelésen, mert egyszerűen nincs rá idejük, erejük, kapacitásuk.

Nekem inkább az ott szervezett különféle csoportos foglalkozások segítettek, mint a pszichodráma, irodalom, zenés festés ("kifestve magadból a gondjaidat és utána elmesélheted, miért azt festetted"), kerámiázás, stb. Ezeket nem pszichológusok vezetik, hanem hozzáértő szakápolók.

Ez egy vidéki városban volt. Budapesten nem tudom a lehetőségeket, de gondolom hasonlóak.

Egyébként létezik un. nappali kórház is, amikor nem fektetnek be a pszichiátriára, hanem naponta bejársz különféle foglalkozásokra, beszélgetésekre, mint amit az előbb is leírtam, olyanokra.

2020. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel diagnosztizalt? Depresszio?
2020. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Klinikai depresszió, szorongás, kenyszerbetegseg, nárcisztikus es borderline személyiségzavar. Igen, en is megkérdezem minden nap, hogy minek elek még...
2020. jún. 11. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérj a háziorvostól beutalót Tündérhegyre.
2020. jún. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magánrendelésre is lehet járni olcsóbban, ha az adott pszichológus szerződésben áll valamelyik egészségpénztárral. Tőlem megkérdezte a pszichológusom, hogy hogyan akarom igénybe venni, támogatással, vagy anélkül.
2020. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!