Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi baja lehet a...

Szerintetek mi baja lehet a pszichiáteremnek?

Figyelt kérdés

Hosszabb ideje járok hozzá, de nagyon arrogáns, csak hát az is lehet, hogy bebeszélem magamnak. Mondok példákat: mindig fülesen hallgatok zenét, és amikor levettem a kabátomat, nem vettem észre, hogy véletlenül nem sikerült a zenének kikapcsolnia. Miután mindketten leültünk, meghallotta a zenét, és nagyon mérgesen mondta, hogy "legyen szíves kapcsolja ki most!" elnézést kértem, de utána képes volt belemagyarázni, hogy lehetséges, hogy szándékosan hagytam úgy. Ezt nem is értettem, kértem, hogy ebbe jobban ne menjünk bele, mert semmi valóságalapja. Aztán egyre több ilyen vádaskodás történt, apróbb dolgokban, amikor véletlenül összetalálkoztunk a buszon, és nem messze tőle ültem le. Akkor ő felállt és elment a busz másik végébe. Terápián felhozta ezt, és azt mondta, hogy én szándékosan ültem a közelébe, ezzel pedig megsértem a terápia kereteit, mert nem lehet semmi interakciónk az üléseken kívül. Ennek sem volt valóságalapja. Ezt a "keretsértést" amúgy többször hangsúlyozta, például egy online videóhívásnál (ugye a karantén miatt nem találkoztunk élőben) mellettem volt egy pohár víz, és amikor belekortyoltam, akkor arrogánsan és mérgesen megjegyezte, hogy ezt legyek szíves ne csináljam, mert ez elveszi a koncentrációt a terápiáról, hogy az evés/ivás nem tartoznak a terápiába. Akkora ügyet csinált abból, hogy szomjas voltam, mintha minimum egy lacipecsenyét kezdtem volna el zabálni. Olyan is történt, hogy a rendelőben egy régi ismerősöm ült még az egyetemről, és a várakozás közben elkezdtünk beszélgetni, hogy mi újság. Végül kijött és nagyon mérgesen, dühösen megszólta, hogy ilyet itt nem szabad, ez a hely itt nem arra van, hogy beszélgessünk, nyilván ez is valami szabálysértés volt.

Nem tudom, de nekem gyanús ez az ember.

Ti mit gondoltok?


2020. jún. 12. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy neki ez a "normális"?!🤷🏻‍♀️

Nekem is volt ilyen tanárom. Aki pl. ha kifújtam az orrom már ordibált.....

Ha nagyon nem tetszik neked, akkor kérd meg, hogy változtasson, ne legyen ilyen szőrös szívű, vagy kénytelen leszel más szakemberhez fordulni.

2020. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Most őszintén miért jársz meg hozzá? Elhiszem, hogy nehéz jót találni, de ő sem jo. Aki így viselkedik, annak a szakmai tudása sem lehet jo. Velem nem volt bunkó a legújabb pszichológus, akihez mentem, egyszerűen csak úgy éreztem, hogy nincs elég tudása. Annak ellenére, hogy elvégezte az egyetemet, elég szürreális dolgokat mondott. Nem is megyek hozza többet az biztos. Ha egy ember így viselkedik veled, miért nem hagyod ott?
2020. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert képes úgy kiforgatni a szavaimat, hogy neki legyen igaza. És nekem alapból OCD-m van, ezért sokszor megkérdőjelezem magam, hogy "mi van ha neki van igaza?"
2020. jún. 12. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. Hagyd ott, keress mást. Ezt nem kell eltűrni.
2020. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott
2020. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Jajj szerintem hagyd ott! Én még soha nem tapasztaltam ilyet a saját pszichiáteremnél. Online beszélgetésnél mindketten teát ittunk, dehogy szólt rám. Meg személyesen is nagyon kedves. Szerintem ez a dolguk ezeknek a szakembereknek, nem az, hogy stresszeljenek.
2020. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hagyd ott. Már az elején is egyértelmű volt, hogy valami nem stimmel, de a vizes dolognál tényleg nevetségessé vált.


Amikor én jártam régebben ilyen rendelésekre tőlem meg szokták kérdezni, hogy kérek-e inni, sőt, volt hogy kávét kérdeztek, esetleg teát.


Nem teljesen százas a fószer.

2020. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pszichiáter is ember.Menj másikhoz.

Amúgy mi van,ha így akar tesztelni?

Lehet azt várja,hogy kiállj magadért,és azt mond,nincs igaza.

2020. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!