Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hipochondria/szorongás...

A hipochondria/szorongás tönkreteszi az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néha "tünetmentes" vagyok, de időnként ez vissza-visszatér, aki hipos az tudja és egyszerűen már barátok/család aggódik néha..

Szóval nagyjából 2 éve nyoma nem volt az életemben, vagyis nem olyan intenzíven. Szorongós voltam mindig is, de nem jött nagyon elő. Ez az életminőségemen is meglátszott.

Mikor jött az érettségi, stressz, problémák, elég durva konfliktusok, haláleset a családban, ez egybe megrázott. Jöttek a pánikok néha, amiből meggyőződésem lett, hogy én már pedig szívbeteg vagyok. Ha kívülről szemléltem volna magam, azt gondoltam volna be vagyok golyózva. Mániákusan figyeltem a pulzusom, mindig addig spanoltam magam, hogy rosszul lettem a szorongástól. Pedig nap folyamán váltakozik minden, hol lassabb hol gyorsabb, de nekem ez nem volt elegendő nyugtatás. Ekkor kerültem fel Pestre suli miatt is, na az pokol volt így eleinte, albiban utáltam egyedül maradni, úgy féltem mindig.

Természetesen ebben a stresszben, albi kosztban, rohanásban leadtam egy pár kilót, pedig alapból is vékony vagyok sajna. Na jött a második mánia. Miért nem hízok? Miért nem megy? Miért fogytam, pedig hát logikus volt miért, nem ettem eleget, stresszeltem.. Most hogy karantén miatt itthon vagyok, sikerült felszednem 1-2 kilót, tökre megörültem, erre picit bekrepált a hasam: abból kezdtem el ügyet csinálni, hogy pár napja enyhén megy a hasam.. Értelemszerűen lehet bármi, bélflóra, fertőzés, vagy épp stressztől egy jó kis IBS, de mit csináltam? Kombinálni kezdtem. Utánaolvastam és a bélráktól kezdve az elzáródásig mindennel találkoztam, diétázni kezdtem, mert nem volt étvágyam - simán lehet hogy inkább az idegtől, mivel se lázam se fájdalmam nincs és nem is volt - már őrületbe kergettem anyám/bátyám/barátom hogy uristen miért nem jó még, mi a bajom, felszívódási zavaraim vannak.. Amíg valakinek ez nem több hetes probléma, nem szabadna magát ennyire ezen idegesíteni! És nem értem miért csinálom ezt néha, mikor be is látom hogy hülyeség.


Mit gondoltok erről, tényleg túlreagálok mindent? Mit tanácsolnátok, tudnátok valamivel most motiválni, vagy helyretenni egy jókora írással? :D Nagyon nagy szükségem lenne rá, az is jó lenne, ha megosztanátok ha veletek volt ilyen/leküzdöttétek!



2020. jún. 12. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Szia.

Sajnos én is hipochonder vagyok. Én CBD olajat szedek, elég jó. A szorongást javítja és a negatív gondolatokat is "elűzi". A depresszióra is jó. Amúgy igen túl reagálod ezt az egészet. A szervezeted úgy is tudja, hogy mi a jó neked. Próbáld elterelni a gondolataidat vagy, hogy nem kattogsz valamin. Próbáld elengedni ezeket. Vagy olvass, sétálj, kirándulj :) sokat segít, akár egy kutya is.

Remélem tudtam segiteni

2020. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

CBD olajon én is gondolkoztam (: barátom próbálta és mondta hogy tényleg jó volt.

Egy kutyus nagyon jó lenne gyakran úgy érzem, amint elköltözöm biztos szeretnék egyet!

2020. jún. 12. 23:14
 3/3 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok.

nekem sajna a cbd nem segített.

amióta pszichiáterhez járok nem mondom, hogy elmúlt de mérséklődött

2020. jún. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!