Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » “Eltorzult” testkép helyett...

“Eltorzult” testkép helyett hogyan láthatnám magam reálisan?

Figyelt kérdés

Sokat fogytam, (nem egészséges módszerekkel sajnos)mégsem látom magamat vékonynak. Tudom valahol hogy kövér nem vagyok, de úgy érzem hogy még mindig kellene csökkenteni a testsulyomat.

Főleg az alkatomat kellene elfogadnom, és megbarátkozni a -szerintem, mások nem így látják- a combjaim vastagságával illetve a vádlim formájával.


Mit tegyek hogy pozitív legyen a testképem és alapvetően ne utaljám/érezzem rosszul magamat a bőrömben? :(

..16/L



2020. jún. 12. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Sportolj! És ha emellett még az étkezésre is figyelsz, hamar lesz látszatja. Ne a kilókat számold, hanem azt nézd, hogyan formálodsz! Ha van kitartásaod, menni fog!
2020. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nekem az jött be, hogy mással foglalkoztam. Hobbikba kezdtem (akvarisztika, tánc, kondi), és elmerültem bennük, aztán az egyetemre koncentráltam és a barátaimra. Komolyan, ha lekerül a fókusz, sokkal könnyebb lesz. Pl. én rájöttem, hogy azért foglalkoztam sokat a testemmel, mert rengeteg vágy gyűlt bennem össze, hogy valamin folyton javítsak, irányítsam, kontroll... alkotásvágy, nem tudom. Ezt az energiát inkább egy szép akvárium építésére fordítottam, és az annyira lekötött (és még mindig leköt a vele való foglalkozás), hogy elsikkadt a testi része. Közben persze bejártam egy nagyobb önismereti utat is. Egy idő után rájöttem, hogy teljesen mindegy, hogy hogy nézek ki, amíg egészséges vagyok, fitt és boldog, és sugárzik belőlem az életöröm, senkit se - engem se -érdekel a vádlim formája.
2020. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
Troll.
2020. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg, a leszarom tabletta a legjobb recept!

Foglald el magad, keress valami olyan elfoglaltságot, ami leköt, kreatív energiákat használ. Fogyókúra (éhezés) helyett kezdj el futni napi 1/2-1 órát, az szálkásít, ráadásul az energiáidat is leköti. Rá fogsz jönni, hogy érdektelen dolgokon kattogsz, ha nem megy, akkor pszichológus, mert könnyen anorexiába fordulhat a helyzet.

2020. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az, hogyod a tested legyen az ami lenni akar. Te annyira figyelj oda, hogy vidd be azt a mennyiségű ételt, amit ajánlanak, és sportolj kicsit. És a többit ne értékeld. Hagy hogy nőjjön azzá aminek lennie kell ahogy egy növény vagy egy állat. Ne tw akard megmondani milyen növény lesz ebbből a magból.
2020. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kontroll hiány a testképzavar, lehet túl szigorúan bánnak veled a szüleid, sok szabálynak kell megfelelned. Szóval a testeden kívül válasz valami vonzó elfoglaltságot és azt konrolláld...ha nem múlik pszichológus.
2020. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sportolj! Étkezészavarhoz nem ajánlom a futást. Úgy fogod kívánni a szénhidrátot, mint ha levegő lenne, te meg fuldokolnál. Nekem is volt evészzavarom. Most már rendben vagyok pár éve, de a futás még mindig bingeket vált ki nálam. Az úszással kapcsolatban csak annyi, hogy nekem alapvetően dominánsak a vállaim, ezért rémalmaim voltak mikor úsztam (muszály volt), később egy kicsit nagyobbak lettek, és majdnem visszaestem az egészbe. A súlyzós edzések viszont gyönyörű eredményt hoznak.

Kitartást!

2020. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy és hány kiló? Ha nem mered leírni ide se, keress pszichológust minél előbb!
2020. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

174 cm magas, 48-49 kg.

Az utolsó válaszolónak, habár a számok nálam már lényegtelenek. Lehetek kilóban barmennnyi, nem jobb a testképem (ettől a testsúlytól pedig nem hiszem hogy /élve maradva/ le tudnék fogyni kevesebbre:) )

2020. aug. 1. 19:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Keress orvost minél előbb!!!
2020. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!