Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Februárban kitört a járvány,...

Februárban kitört a járvány, s azóta eltelt 3 hónap. Hogyan változott azóta a lelki állapotod?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Járok-kelek a nagyvilágban, beszélgetek emberekkel, és tapasztalatokat gyűjtök. Az egyik kérdés, ami foglalkoztat, hogy milyen hatással van a koronavírus-járvány a mentális állapotra.


Az eddigi információk igencsak ellentmondásosak. Nem tudom egyszerűen, milyen következtetést vonjak le azokból, amiket hallottam/láttam, s pont ez az oka a kérdésem kiírásának. Egyszerűen kíváncsi vagyok arra, hogy a járványhelyzet okozta speciális körülmények összességében véve inkább pozitív vagy épp negatív változásokat idéztek elő. Mely csoport a nagyobb? - akik jobban vagy akik rosszabbul érzik magukat lelkileg az utóbbi 2-3 hónapban.


Éppen ezért szeretnélek megkérni, hogy válaszd ki a válaszlehetőségek közül azt, ami a legjobban rád illik. Természetesen minden választ előre is köszönök. Ha úgy érzed, van olyan, amit ki is fejtenél a válaszod kapcsán, nyugodtan tedd meg: akár kommentben, akár privátban.


Előre is köszönöm, ha válaszoddal megtisztelsz!


A kérdésben három kategória szerepel, amelyet konkretizálnék abból a célból, hogy ne értelmezze senki félre a kérdést!


- Nincs probléma: mentálisan stabil állapotot jelent, amikor az esetek túlnyomó többségében pozitív a hangulat és nincsenek hirtelen váltások, ugyanakkor a természetszerűen negatív dolgokat megéli, de az, a probléma fajsúlyától függően viszonylag gyorsan elillan


- Enyhe probléma: jelenthet egyrészt egy változékony hangulatot, amelynek nem túl széles az amplitúdója, másrészt egy olyan állapotot, ahol viszonylag sok az önértékelést befolyásoló negatív értékelés, amely esetenként leblokkol és cselekvésképtelenné tesz, ellenben az alapállapot még mindig stabil


- Súlyos probléma (összezuhanás): olyan állapot, ahol szélsőséges hangulatingadozások jelentkeznek, vagy folyamatosan negatív az önértékelés, amely egyben rendszeresen cselekvésképtelenné tesz, s ennek akár szociális vagy egyéb tünetei is vannak (legalább 1 hónapja fennálló állapot)



Még egyszer köszönöm, ha válaszolsz klikkelve és/vagy kifejtve!



2020. jún. 13. 17:01
A kérdező szavazást indított:
Nem volt mentális gondom előtte és most sincs
Nem volt mentális gondom előtte, de a járvány óta enyhe lelki gondokkal küszködöm
Nem volt mentális gondom előtte, de azóta teljesen összezuhantam (magamba fordultam)
Volt előtte enyhe lelki problémám, de a járvány óta ez teljesen eltűnt
Volt előtte enyhe lelki problémám, de ez semmit nem változott a járvány kitörése óta
Volt előtte enyhe lelki problémám, ami azóta csak súlyosbodott és mára teljesen összezuhantam (magamba fordultam)
A járvány előtt súlyos lelki gondjaim voltak, de mára lelkileg teljesen rendbe jöttem, azaz alapjaiban meggyógyultam ezen időszak alatt
A járvány előtt súlyos lelki gondjaim voltak, azonban kissé javult a helyzet és mára már csak enyhébb lelki gondjaim vannak
A járvány előtt súlyos lelki gondjaim voltam és ezen az utóbbi időszak sem változtatott, össze vagyok zuhanva (továbbra is magamba fordulok)
63 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem súlyosabbak lettek az amúgy is meglévő problémáim, de nem a karantén miatt, szóval emiatt lehet ok-okozati összefüggést levonni a kérdésből.
2020. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

A járvány előtt is eleve volt bennem bőven szorongás, depresszió. Február körül már nagyon érlelődött bennem, hogy szakembertől kérek segítséget. De viszonylag még tartottam magam. Szociális szorongásom erős volt, de próbáltam ellátni a napi teendőimet, sokat dolgoztam, kihoztam magamból a lehető legtöbbet. Aztán jött a járvány. A karantén első pár hete felüdülés volt, mert annyira ki voltam merülve. Jól esett, hogy én tervezhetem meg a saját napjaimat. Egy hónapra rá viszont ismét kezdtem lefelé menni a lejtőn. A munkalapcsolatokon kívül minden szociális kapcsolatom leépült, befordultam, motiválatlan lettem. Lehet, hogy ősztől nem lesz munkám, kilátástalan vagyok, szorongok, zavar, hogy nem látok előre semmit. Most a legnehezebb számomra az, hogy visszailleszkedjek a társadalomba, emberek közé menjek. Úgy érzem, nagyon nem hiányoztak, és a velük járó keresetlen kritikák, megaláztatások sem.

(21)

2020. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A járvány előtt is súlyos mentális gondjaim voltak, úgyhogy ezen a járvány túlságosan nem változtatott. Egy kis időre javult a mentális állapotom, amikor elrendelték a home office-t, mert nem ért annyi stressz napi szinten a munkatársaktól, mint előtte. De pár hete kimondták a munkahelyemen, hogy szerintük vége a járványnak, úgyhogy eltörölték az otthoni munkát, megint be kell járni. Azóta megint rosszabbodott az állapotom sajnos. :/
2020. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látom, nem teljesen konkrét a kérdésem. Persze az együttállás nem feltétlen ok-okozati viszonyt jelent, de az időzítés érdekes.

Kedves 2.: akkor neked ellentétes a rövid és a hosszabb távú hatás. Kitartás... A lényeg, ha azt érzed, egyedül nem tudsz szembe szállni vele, akkor ne fojtsd magadba a gondokat.

2020. jún. 13. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát február óta elveszítettem a munkámat, ez adott annyi lökést, hogy belevágjak elkezdjem hírdetni magam mint asztalos, azóta 3 konyhát és egy előszobát meg is csinálltam, ezzel kb annyit kerestem, mint alkalmazottként 1 év alatt, de egyelőre nagyrészét vissza is forgatom... 15 eve álmodozom egy opel zafiráról, ma vegre az enyém lett, 2012es évjárat és csak 1milliót fizettem érte... szóval majd kirobbanok az örömtől jelenleg.
2020. jún. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5.: Nagyon örülök, hogy kellőképpen ki tudtad használni ezt a helyzetet és elkezdted megvalósítani az álmaid. Nagyon jó, ha az embernek vannak tervei tallonban, amiket egy ilyen extrém helyzetben elő tud vanni!


Gratulálok hozzá és továbbra is sok sikert hozzá!

2020. jún. 13. 17:40
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Azon kívül, hogy nem heti 5x megyek boltba hanem csak 2x, az ég világon semmi nem változott - de ez nyaranta is így van amúgy...
2020. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A járvány elött rendben voltam teljesen, bár a betegségeket, kórházat nem szerettem soha. Aztán kezdtem kicsit beparázni, aztán elkaptam a virust(esélyem volt a munkám miatt), enyhe tüneteim voltak, nem volt gáz, viszont nagyon féltem, hogy rosszra fordul. Szerencsére nem igy volt. Azóta meggyógyultam, dolgozom is és a lelkem is rendbejött.
2020. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a járvány előtt pont nagyon szarul voltam. naponta voltam pánik rohamjaim,nem volt bennem semmi lelki erő. de amikor a karantén elkezdődött akkor valahogy ez csökkent. sőt a karantén ideje alatt egyszer se volt az,hogy felriadtam az éjszaka közepén,mert úgy éreztem mintha 100kg súlyt dobtak volna a szívemre. mostonába kezdtek újra előjönni,pontosabban kb. 2 napja. próbálok tenni ellene,azon is gondolkozok,hogy esetleg elmegyek terápiára. nem tudom mi okon volt az,hogy a karantén ideje alatt ennyire helyrejött a lelki állapotom,de az utóbbi 2 évet nézve,sose voltam olyan jól.
2020. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Szarok nagyívben a virushisztériára
2020. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!