Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, depressziós vagyok,...

Félek, depressziós vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és segítséget szeretnék kérni de nem merek, és akárhogyan próbálom magam rávenni egyszerűen nem megy mert elhitetem magammal hogy jól vagyok de nagyon nem és félek már saját magamtól. Rosszak a gondolataim. Nagyon. És félek tőlük.

Kérlek lássatok el valami bevált és jó tanáccsal mert megfogok őrülni, már nem bírom megvigasztalni saját magam.



2020. jún. 14. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig próbálj valakivel beszélni, mert magától nem működik semmi
2020. jún. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
51%

Én is voltam depressziós, és mondhatnám, hogy az idő megoldja (ez is igaz, de nem a Te esetedben). Mivel Te már úgymond sokkal mélyebben vagy. Mivel nem írtad le konkrétan, hogy mi a baj (nem is kell ha nem akarod), így én is csak az általános, de bevált dolgot tudom mondani; hogy beszéld meg valakivel, add ki magadból. Annak mond el akiben legjobban megbízol, ő biztos fog segíteni. Ha úgy ítéled egy szakemberhez is fordulhatsz (ha jó kezekbe kerülsz, csodákat tudnak veled művelni).

Vannak akiknek a meditálás is segít, de erre nagyon rá kell érezni, hogy hogy a jó.

Köztudott, hogy a zene is tud segíteni, a kedvenc zenéd az életedhez kötődik. Hallgass kellemes, ellazító zenét.

2020. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az idő megoldja? kétlem. ez mindig is ott lesz benned, el kell fogadnod és megtanulni ezzel az érzéssel együtt élni.

Reggelente ne olyan érzéssel kezd a napot, hogy nem akarsz kikelni az ágyból mert szar kedved van a tegnapi nap miatt hanem inkább tarts ki a reményben, hogy a mai nap jobb lesz. Éjszakánként ha szar érzéseket kapsz vagy valami bekattan benned és a végén azt gondolod ,,oké meg akarok halni’’ akkor jusson eszedbe az, hogy vannak emberek akiknek igazán számítasz és szeretnek téged.

A pozitív gondolkodásod mindig legyen meg és az, hogy a világnak igenis szüksége van rád.

Az nagyon fontos, hogy emberek vegyenek körül téged, és hogy beszélgess mindig valakivel, ne pedig a szobádban ülj a sötét gondolataiddal együtt. Legyél nyitott mindenre és mindenkire.

Ha úgy gondolod, hogy az életedben van egy olyan ember akinek ha elmondanád segíteni és inspirálna minden egyes nap akkor tedd meg. Ezekről a dolgokról nehéz beszélni vagy egyáltalán elmagyarázni, hogy mi van benned, de az emberek azt mondják, hogyha kiöntöd a lelked attól jobb lesz, hogy így van-e azt nem tudom, mert én inkább magamban tartom. Azt kívánom neked, hogy gyógyulj meg abból ami bánt téged és ami hatással van a mentális egészségedre.

Sok-sok erőt és szeretetet küldök🤍

Hogy a kedvenc énekesemtől idézzek: ,,azokért az emberekért élünk, akik a túlélésért küzdenek’’

18L

2020. jún. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérlek, kérj segítséget! Ha depressziós vagy, akkor nem fog magától elmúlni. Vagyis lehet, hogy el fog, de aztán visszajön. Egy évvel idősebb voltam, mint te, amikor nálam elkezdődött a betegség. Most 24 vagyok, és még csak most tudtam rávenni magam, hogy segítséget kérjek, de jobb később, mint soha.
2020. jún. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én hasonló okokból voltam pszichiáternél sokat segített mind a három! Van ingyenes is, ha budapesti vagy, akkor én pl. ide jártam, igaz vagy tíz éve: [link] Kérd meg egy barátodat, hogy kísérjen el az első alkalomra. Én is több barátomat már elkísértem, mert elsőre nagyon nehéz ez sokunknak. Nekem a témáról szóló könyvek is sokat segítettek. Pl: A helyzet reménytelen, de nem súlyos, Túszok a tárgyalóasztalnál, A férfi, ha beszélni tudna. Utóbbi nőknek is jó, szerintem.
2020. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!