Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon ha az összes borderline-...

Vajon ha az összes borderline-os öngyilkos lenne, akkor mennyien halnának meg?

Figyelt kérdés

Egyébként is.. Mi értelme ezzel a zavarral élni? Túl nagy szenvedés és kB értelmetlen küzdelem mert eredménytelen. Ja vagy mégsem, mert majd nyugdijhoz közel majd végre enyhülnek a tünetek?! És közben elment az életem..vegigneztem ahogy emberek sikeres életét építenek fel és én nem voltam képes semmire?! És nagyon még hibáztatni sem tudom magam érte, hogy dehat tehettem volna ellene és akkor most jobb lenne?! Neeeem... Ezerszer próbáltam segíteni magamon, de a személyiségem beteg.. Ezen nem tudok változtatni. Ezért kerülök mindig ugyan oda vissza. Hiába küzdök, ördögi kör, nincs értelme. Sikerelmeny nulla. Egy senkinek, egy szornynek érzem magam.. Egy sajnalnivalonak.



Nem látom azt, hogy kellene élnem ezen a földön. Hogy van értelme.. Minek.. Így nem akarok.



(egy 24 eves, 6 éve diagnosztizált borderline lány, aki vagy 6szor feküdt már kórházban emiatt, számos intézményt megjarva)



2020. jún. 14. 03:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Nincs benned kitartás az itt a gond.

El kellene helyezkedned egy jó munkahelyen,célkokat keresni amiket megvalósithatsz,vásárolni,ismerkedni,szórakozni,családot alapitani meg ilyenek

Erről szól az élet, túl fiatal vagy még ahhoz,hogy ilyen mélydepressziós legyél,nem látod a fától az erdőt

2020. jún. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Kedves első válaszoló!

Ne haragudj, de a kérdező éppen a személyiségzavara miatt nem képes arra, amiket felsoroltál.

Én is 24 éves borderline-os lány vagyok, és még soha nem volt normális párkapcsolatom. Ha mindig a bántalmazó férfiakat "vonzom be", úgy nem fogok tudni családot alapítani. Jó munkahelyen elhelyezkedni, amikor még most is érzelmileg gyerek vagyok, és nem tudok kitartani semmi mellett? Ez a hangulat ingadozása és a személyiség töredezettsége miatt van így.

Célok? Ideig-óráig vannak, aztán alább hagy a lelkesedés.


Ja, és "hogy túl fiatal vagy még ahhoz, hogy depressziós legyél", az olyan, mint ha egy leukémiás kisgyereknek mondanánk azt, hogy túl fiatal, hogy rákos legyen. A depresszió nem választás, hanem egy komoly betegség, ami pont, hogy fiatalkorban alakul ki.

2020. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz ilyesmit olvasni es engem is csak lehúz. A borderline melle en 7 eve vagyok depressziós, néha csodálkozom is, hogy meg itt vagyok. Ez az egesz maga a pokol. Nem értem, hogy hogyan alakulhat ki ilyen személyiségzavar es hogy miért. Es miert pont en/mi. Totálisan kilátástalan minden, ha elkezdek öregedni, azt képtelen leszek elviselni, viszont az öngyilkossághoz gyáva vagyok. Legalábbis eddig az voltam. A depresszió érzése pedig az egyik legundorítóbb dolog, amin keresztül mehet egy ember. Szavak nincsenek ra. Mondanám, hogy kitartást, de pontosan tudom mit érzel. En is ezt érzem.
2020. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen meghalnának, amúgy biztos van valami becslés róla, hogy hányan lehetünk.

Szerintem is teljesen reménytelen így normálisan élni, terápiák meg gyógyszerek ide vagy oda, elmúlni ez nem fog. Van, akinek sokat javul, de ha agyonvernek se hiszem el, hogy ez akaraterő kérdése. Valakinek súlyosabb a személyiségtorzulása, valakinek enyhébb. És az se mindegy, milyen betegségek társulnak mellé. Én is csak azért élek, mert félek megtenni... Várok, hogy jöjjön egy esemény, amire azt mondhatom, hogy na EZ volt az utolsó csepp a pohárban, vége, befejeztem...

30N

2020. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Ti nagyon súlyos depresszióban szenvedtek, több gyógyszert kellene felirni a phszihiátereiteknek mert úgy tűnik nem eléggé jó a hatásfok,még mindig depressziósak vagytok

Célt kell magatok elé kitűzni és azon dolgozni ha van kedved hozzá ha nincs és a végén majd amikor eléritek akkor jön a sikerélmény

Sajnálom,hogy lelkileg össze vagytok törve de gondoljatok bele hány generáció ment tönkre lelkileg akik a rendszerváltás előtt nevelőotthonokban laktak nem volt semmilyük és senkijük vagy azok akik pitiáner dolgokért börtönbe kerültek ahol összerakták őket erőszakos bűnözőkkel akik csicskáztatták meg szétverték és megalázták őket időnként éveken át

Ha ezek az emberek két lábra tudtak állni akkor nektek is menni fog

Szedjétek a gyógyszereket és ne foglalkozzatok annyira az összetört és sérült lelkivilágotokkal mert ebbe betegedtek bele és ezért nem haladtok előre az életben

2020. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, valamint első (lehet hogy ugyanaz vagy) ez nem így megy. És ami depressziónak hangzik ez lehet nem is konkrétan depresszió. Bár én nem akarok ilyet állítani, nincs diagnózisom egyikre sem. De értem amiket fentebb írnak hasonlóan érzek. De ez nem negatívsag meg depresszio (arra van gyógyszer, bár az meg hogy hasson ahhoz bőven annyi mellékhatást is ad.) De itt nem a gyógyszer segít. Bár a kérdező valóban depressziósnak hat. De értem amit ír. Ez egy olyan embernek aki nem ilyen...annak elképzelhetetlen. Ezért nem èrthetik a pszichológusok sem. Kb csak egymást értjük de segíteni - azon kívül hogy azt mondom megèrtem mert èrtem/èrzem - nem tudok.

Ti nem tudjátok mitől alakult ki? Èn azért úgyhiszem tudom. Kèrdező neked a családod?

2020. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elmondanam, hogy kB 10 gyógyszert kipróbáltam már és egyiktol sem érzek semmit. Másodszor pedig ez nem így működik, hogy ha vannak céljaim akkor jobban is leszek. Elbagatellizalja az utolsó előtti. Fogalma sincs róla, hogy mi a borderline..


Utolsó : a családom nem beszél velem 4 éve..

Anya az nárcisztikus. Erre nemrég jöttem rá. Mérgező hatással van a családra. Én lettem a fekete bárány, és elerte, hogy mindenki engem utaljon, mert a borderline - ra fogja rá, hogy én tettem tonkre a családot.. Igazából totál egyedül vagyok.. Támogatás nélkül nem is fogok soha rendbe jönni, ez csak megjobban lehuz lelkileg. Szerintem nem is fogok rendbejonni sosem. Állandóan az öngyilkosságon gondolkodom mert nem látok kiutat, így pedig nem fogom leelni az életem, az egyszer biztos.

2020. jún. 14. 20:30
 8/19 anonim ***** válasza:
Milyen tuneteid vannak pontosan? Gondolom depressziós is vagy. Társul meg valamilyen egyéb mentális probléma a borderline mellé? Az, hogy ennyiszer voltál kórházban es hogy ennyi fele gyógyszer sem hat, az nagyon egyedi eset.
2020. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi.. Elég biztató amit mondassz. Inkább csak jobban megijesztessz. Tüneteim van mindenféle.


-duhroham, törés - zúzás

-őrült féltékenység

- pánikroham

- önkontroll hiánya

-pénzzel nem tudok bánni

- állandó megerősítés kell

- egyik percről a másikra leszek undok valakivel, idegesít és legszivesebben belerugnek vagy akármi.. Bármilyen egyszerű eset kivaltja.. Iszonyatos dühöt érzek mondjuk a munkahelyemen a boltba, ha a vásárló fizetni akar.. És duhongok, hogy mi a szarnak nem marad otthon és minek kell bejonnie vásárolni. Most ez csak 1 példa a sok közül. Következő percben pedig van kedvem kasszazni. És mintha imadnek ott dolgozni. Ez egyik percről a másikra történik..


- szeretek és gyűlölok egyszerre

-kontrollalhatatlan duh

-indokolatlan harag érzése minden ellen

-agresszió

-durva beszéd másokkal

-üresség és állandó lelki fájdalom és szenvedés érzése

-állandó unalom

-szorongás

-alvaszavar

-kényszerek.. Ez talán enyhébb fokozatban. Mondjuk lámpa ellenorizgetes, hogy biztos le van e kapcsolva.. Tárgyak igazitgatasa. Ajtó ellenorizgetese, hogy be van e csukva. Akkor is visszamegyek megnezni, ha tudom, hogy be van zárva. Állandó vizelési inger, de csak este lefekveskor. Csomószor nem tudok elaludni, mert úgy érzem bepisilek, de közben nem jön semmi.


-úgy érzem nem lehet szeretni

-nem tudom ki vagyok

-célok váltakoznak

-szakmák váltakoznak, hogy mi akarok lenni

-stílus váltás (divat, haj, hobbi)


Sorolhatnam meg... Egyszerűen belefaradtam és úgy érzem így nem bírok tovább élni. És nincs is értelme. Mert ez nem élet.

2020. jún. 14. 21:09
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem megijeszteni akartalak, de hazudni sem. En is borderline vagyok, szóval nagyon megértelek elhiheted. Sőt, csak mi érthetjük meg egymást, más nem. En pontosan tudom, hogy milyen undorító pokol ez. Ahogy olvastalak, szinte pipaltam ki mindent. En eddig meg csak egyszer voltam pszichológusnal es borzalmas volt, ezért bízom benne, hogy egy hozzáértő tud valamihez kezdeni velem. Ha ennyiszer voltál mar kórházban, nyilván rengeteg orvos látott már es voltál terapian is, ok mit mondtak?
2020. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!