Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan figyeljek magamra...

Hogyan figyeljek magamra anélkül, hogy hipochondria legyen a vége?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt mondják, hogy figyeljünk magunkra, mert a testünk nem véletlenül jelez. Sokszor valami banális, egyszerű dologról van szó, viszont sok komoly betegség is olyan dolgokkal kezdődhet, ami alapból nem veri ki a biztosítékot (pl. leukémia).


Nekem ezzel komoly problémáim vannak, hiszen elég volt egyszer “informálni” magam arról, hogy bizonyos betegségeknél mire figyeljek magamon. És azóta mindenhol azokat a betegségeket látom.


Én próbáltam a “várok és meglátom” dolgot, viszont szanaszét idegel és állandóan azon parázok, hogy minél előbb kiderüljön ha van valami. Mintha az órák számítanának.


Hol van nektek az arany középút? Ti milyen technikákat alkalmaztok?


2020. jún. 14. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is szenvedtem ettől de nagyon, és évtizedekig.

Most hogy 44 éves vagyok, ismerem annyira magamat, hogy nem tud érdekelni ha valami apróságot felfedezek magamon.

Úgy vélem, aki hipohonder, annak bármit lehet mondani, úgysem képes reálisan látni a helyzetet, hogy nincs baj.

Mondták nekem is régebben, hogy ne figyeljem magam. De nem tudom nem figyelni, ha komoly tüneteim voltak.

Nem tudom mi az oka, de szerencsére teljesen magam mögött hagytam ezt az időszakot.

2020. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad betrgségekről olvasgatni mind rád fog illeni és kikészülsz

Ha nagy bajod van az fel fog tűnni hidd el.

2020. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehogy utána olvass a dolgoknak! Én mindig ott rontom el. Enyhén ment a hasam, uténanéztem 2 nap után, egy hétig nem volt rendes székletem a parától, nem ettem rendesen.. Tiszta hülyeség a legrosszabb eshetőséget közlik veled neten.
2020. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mindenhol azt mondják, hogy figyeljünk magunkra, mert a testünk nem véletlenül jelez."

Szerintem te ezt elfelejtheted. Nem kell szó szerint "figyelni". Ezt a dolgot azokba az emberekbe próbálják sulykolni, akik alap szinten sem foglalkoznak az egészségükkel, mert mondjuk folyton rohannak, vagy bármilyen egyértelmű tünetek jelentkeznek náluk (hosszan tartó gyomorfájás, krónikus fejfájás, alvási nehézségek, menstruáció elmaradozása, stb.) csak legyintenek, vesznek valami vény nélkül kapható vackot rá, és rohannak tovább, eszük ágában sincs elgondolkozni, hogy talán az életmódjukkal lehet valami baj, hogy jobban oda kellene figyelni a helyes táplálkozásra, időt kellene hagyni a pihenésre, hogy talán ilyen tünetekkel már rég orvoshoz kellett volna menni, stb.

2020. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!