Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki egyszerre asperge...

Lehet valaki egyszerre asperger szindrómás és nárcisztikus? Vagy előfordulhat az, hogy szakember valakit félrediagnosztizáljon aspergernek, miközben a nem tűnik fel neki, hogy az páciens nárcisztikus?

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Kérdésre válaszolva:

Én azt mondanám, hogy igen, lehet. Nem látom ezt a két állapotot egymást kizáró tényezőnek. A másik kérdésedre válaszolva attól függ, hogy melyik intézmény diagnosztizálja az Aspergert, mert tudomásom szerint a szindróma gyakorisága ellenére igen nehézkes és ritka a hiteles diagnózis, csak szakhelyeken állapítható meg.


Vélemény:

Én szívesebben vagyok Aspergeres (van róla diagnózisom), mint nárcisztikus. Aspergerhez jár támogatás, rokkantsági járadék, fogyatékossági támogatás, AOSZ kártya, MÁK kártya, megváltozott munkaképesség (könnyebb elhelyezkedés a munkaerőpiacon), illetve sok esetben kedvezmény. A nárcisztikusoknak ilyen nem jár tudtommal.


Vélemény 2:

A nárcisztikusságról nincs tudomásom, hogy az állapot lenne, eddigi ismereteim szerint az inkább személyiség.

2020. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nos a kérdést azért tettem fel még, mert nálam 15 évesen diagnosztizáltak aspergert, de ahogy a nárcizmusról olvastam, úgy éreztem, hogy az jobban igaz rám, nos most másfél hónapot voltam pszichiátrián és megkaptam a diagnózist nárcizmusról is.
2023. ápr. 30. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!