Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai zárt osztály...

Pszichiátriai zárt osztály vélemények? Van félnivalóm?

Figyelt kérdés

Egyik közeli rokonom most került be, mert öngyilkosságot kísérelt meg, valamint a párját késsel fenyegette, 1 helyen meg is karcolta. Ennek eredményeképp került be a zárt osztályra. Szeretném majd mindenképp meglátogatni, de kicsit tartok az ottani betegektől. Rám, mint látogatóra milyen veszélyt jelentenek? Van rá lehetőségük, hogy kiszabaduljanak és megsebesítsenek? Azt is olvastam, hogy egy szobában többen vannak, úgyhogy kicsit tartok tőle, hogy valaki nagyon nem normális lesz a rokonommal egy szobában.

Köszönöm a válaszokat.



2020. jún. 16. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Hallottál már ilyen esetről? Na ugye.
2020. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Hát mivel az egészségügyi rendszer igen elavult nincs pénz épitkezésre, külön kórtermekre ezért a phszihés jellegű betegeket a helyhiány miatt összerakják a phszihiátrián az elmebetegekkel

Általában mivel be van mindegyik gyógyszerezve keményen igy nem okoznak problémát csak idegesitőek mert ordibálnak meg rohangálnak össze vissza csupa húgy meg szarszagú némelyik meg jönnek oda beszélgetni veled mindenféle összefüggéstelen hülyeséggel

Nem kell félni tőlük csak idegesitőek végtelenül akik szabadon vannak aki meg nagyon erőszakos jellemű a gyógyszerek ellenére is az meg le van kötözve az ágyhoz bőrszijakkal tehát nem fog tudni ártani neked

Kést meg egyéb szúrószerszámot nem lehet bevinni a betegeknek de igazság szerint nem szokták nagyon leellenőrizni csak megkérdik,a beteget hogy ugye nincs nála kés vagy egyéb vágó vagy szúrófegyver szóval ennyi erővel bevihetek egy 20 centis kést is mivel nem nézik át a betegek csomagjait

2020. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia,en 3evig egy ilyen helyen dolgoztan:)egyatalan nincs mitol felned,nem engednek be kozejuk kozvetlen,ott is van latogatasi szoba,a masik dolog ezek a betegek olyan szintu tabletakat kaonak h lesz olyan aki eszre sem vesz majd
2020. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bent voltam betegként 3 hétig, akkor semmi veszélyes dolog nem történt, persze lehet, hogy csak szerencsém volt, nem tudom. A nagyon feszkós betegeket lenyomják gyógyszerrel. Látogatási időben volt pár "Mónika show", meg hiszti-jelenetek, de nem tapasztaltam, hogy random idegenekre rátámadt volna bárki. Egyébként senki nincs ketrecbe zárva, vagy nem tudom, hogy érted ezt a "kiszabadulást". Ahol én voltam, ott egyáltalán nem mehettek ki az osztályról a betegek, a látogatók mentek be hozzájuk.
2020. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Ne félj, ezek a betegek úgy le vannak szedálva, hogy azt sem tudják, élnek-e vagy halnak, sajnos.
2020. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"bevihetek egy 20 centis kést is mivel nem nézik át a betegek csomagjait"

Jézusom, komolyan van olyan hely, ahol ez így megy?! Az én bőröndömet úgy átnézték, hogy még a szemöldökcsipeszemet is megtalálták benne és lefoglalták... Helye válogatja.

2020. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, mindenkit felpontoztam!

Megnyugodtam akkor. Teljesen úgy képzeltem el ezt a dolgot, mint ahogy a filmekben van, hogy a betegek be vannak zárva szobákba. Szerencsére eddig sose voltam ilyen helyen, nem tudtam mire lehet számítani. Egyébként nagybátyámról van szó, szegény mindig is elég labilis személyiség volt, szóval lehetett valami hasonlóra számítani sajnos.

2020. jún. 16. 18:25
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

6 nálam legalábbis igy volt,csak megkérdezték de nem nézték át a csomagom

Ennyi erővel egy géppisztolyt is bevihettem volna :D

De ha nagyon ártani akarnak neked odabenn akkor azt megtehetik egy kis székkel is ami minden szobában vagy fürdőben van

Pár évvel ezelőtt Pesten is egy phszihiátriai osztályon az egyik beteg egy ilyen kisszékkel verte szét halálra a szobatársa fejét,azt mondta azért mert idegesítette,hogy le fel járkált

2020. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Közeli ismerősöm skizofrén, gyakran kerül zárt osztályra, mert egy idő után, ha jobban érzi magát, nem szedi a gyógyszereit. Ilyenkor teljesen bekattan és egy-másfél hónapra zárt osztályra kerül, hogy feljavítsák. Amikor már megismer, meg szoktam látogatni.

A súlyosabb betegek szobái mindig szemben vannak a nővér-ügyelettel, ahol folyamatosan vannak. Minél enyhébb a betegség, annál távolabb van a szoba. Többen vannak egy szobában, de általában tényleg be vannak gyógyszerezve, fekszenek, vagy ülnek kinn a folyosón. Olykor egyik-másik odamegy hozzád, de nekem még egyikkel sem volt gondom, higgadtan kell visszaszólni.

Ismerősöm elmondása szerint azért jócskán vannak ott balhék, főleg az új betegek részéről, tehát a személyzet nagyon odafigyel és nem is mindenkit lehet látogatni. A személyes tárgyaikat elzárják, semmit nem hagynak náluk, mert lopnak egymástól.

2020. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Annak idejen, mikor az en ismerosom volt zartosztalyon, tole meg a fogkefejet is elvettek, ami nincs rendben, de semmilyen veszelyes targy nem volt nala.
2020. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!