Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szexuális bántalmazás /...

Szexuális bántalmazás / molesztálás -nak számít valami akkor ha gyerekként élvezi ezt valaki?

Figyelt kérdés
Gyerekként, Fiúként sokszor megaláztak szexuálisan és néha élveztem is, ez attól még bántalmazás kategória?

2020. jún. 16. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
46 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Klasszikus kérdés egyébként.
2020. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Igen, abszolút bántalmazás. Ráadásul attól, hogy esetleg élvezi az ember, hiszen a teste önkéntelenül beindít olyan reakciókat, amik által elviselhetőbb ez a szörnyű helyzet, nagyon durva önhibáztatás léphet fel. Soha nem az áldozat hibája a molesztálás, nemi erőszak. Nincs olyan, hogy bármi miatt ezt érdemelte a személy, kiprovokálta stb. Tudom miről beszélek átéltem molesztálást és nemi erőszakot is sajnos. A molesztáló nevelőapám azt suttogta a fülembe, hogy ha elmondom anyukámnak szomorú lesz. Na most gondolhatod egy kisgyerek attól fél a legjobban, hogy az anyukáját elszomorítja. Fel lehet dolgozni, de nagyon sok erő, kitartás és önismeret kell és egy jó terapeuta. Különösen nehéz a helyzet, ha fiú az áldozat, mert teljesen más a hozzáállás, nem hisznek neki, nem veszik komolyan, és emiatt magába fojtja és csendben szenved. Mondd el valakinek, akiben megbízol, és kérj segítséget, mert megérdemled, hogy normális életet élhess, mindenkinek jár a boldogság, hogy jól érezze magát a bőrében. Köszönöm, hogy leírhattam. 30N
2020. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!