Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns gyógyszerek...

Az antidepresszáns gyógyszerek segíthetnek megnyugtatni az idegrendszert?

Figyelt kérdés
36 éves pasi vagyok. Sajnos folyamatos stressz az életem, depresszív hajlamú vagyok, egész életemben az voltam. Sokat szorongok. Az a baj, hogy nagyon érzékenyen reagálok mindenre. Csak ha egyedül vagyok akkor tudom elengedni magam kicsit. Több pszichológusnál is voltam már, de nem tudtak segíteni. Sajnos ilyen vagyok. Ez lett a vége kb. Nagyon nehezek így a mindennapjaim és sajnos fizikai tünetei is vannak a mentális problémáimnak. Magas a vérnyomásom, fáradékony vagyok, szívritmus problémáim vannak. Van valaki aki hasonló helyzetben volt és egy jó pszichiáter segített , valamint esetlegesen a fizikai tünetek is megszűntek a gyógyszeres terápia hatására, amint könnyebben vette a mindennapokat?

2020. jún. 17. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Az antidepik inkább javítják a hangulatot, bár 3-4 hét után szorongásoldó hatásuk is van ( Az első pár hétben még fokozzák is a szorongást!!!) Ezért szoktak mellé nyugtatót is adni. De! Vannak gyógyszermentes technikák is, ezek is ugyanolyan hatásosak, de napi szinten gyakorolni kell. Sport, kellemes hobbik, relaxálás, meditálás, kellemes könyvek, zenék, stb. Érdemes előbb ezeket csinálni, mert a gyógyszerekre hamar rá lehet szokni, és letenni borzalmas szar. Vannak jó pszichiáterek, de nehéz őket megtalálni. Jobban jársz ha veszel egy biciklit, és elkezdessz kirándulni. Továbbá sokat segít ha egy kicsit átrendezed az életedet, pl az idegesítő embereket leépíted, elhagyod a kávét ha iszod, új pozitív dolgokat iktatsz be az életedbe. ja, én ezt ingyen elmondtam, egy pszichiáter kért volna vagy 20 ezret. :)
2020. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de én ezeken már réges régen túl vagyok. Sportolok, vitaminokat szedek, 3 pszichológusnál is jártam az elmúlt évek alatt. Sokszor egy sima bevásárlás is problémát okoz annyira nem bírom elviselni az embereket. Közben a munkàm során állandóan emberekkel foglalkozom. Ez nem normális dolog. Valamikor minden előjel nélkül eltűnnek a “démonjaim” akkor hetekig jól vagyok. Aztán ugyan így viszaesem. Valamikor a párnába szorított fejjel üvöltök éjjel annyira tehetetlen dühöt érzek, hogy nem tudom kijönni ebből a fájdalmas állapotból.
2020. jún. 17. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Az eredeti kérdésre válaszolva: tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy az antidepresszánsok és a nyugtatók hatásosak. Nagyon fontos, hogy gyógyszerszedése előtt megfelelően informálódj a mellékhatásokról. Ugyanígy tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy egyes emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre, életmódtól független. A társadalom lenézi a depressziósokat és azokat akik antidepresszánsokat szednek pedig nem egy embert ismerek aki jobban lett a gyógyszertől. Szerintem folytasd a keresést a jó pszichiáter után, az egészség a legfontosabb dolog.
2020. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
8%

Kedves kérdező!


Pszichoterápiára menj el kérlek akár priviben írj.

Tényleg sokat segít és megtudja állapítani mi a probléma.

2020. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!