Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterem normális?? Amit...

Jeverezi kérdése:

Pszichiáterem normális?? Amit mondott nem akartam elhinni

Figyelt kérdés

8 éve vagyok bulimias, depressziós, szorongásos beteg. Ezalatt szedtem 5 különböző gyógyszert valamint pszichoterápiat. Mondom orvosomnak hanytatom magam újabban minden nap és hashajtót szedek. Megkerdeztem tőle hogy mi a megoldás. Erre azt mondta ne hanytassam magam.


ez olyan mintha egy rákosnak azt mondaná az onkológusa hogy ne legyen rákos.


Mit tegyek? Normális az orvosom?


2020. jún. 17. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
normális
2020. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen normális. Mégis mit kellett volna mondania!!??
2020. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk adekvát korrekt segítséget adni higy ne haljak bele az eveszavaromba
2020. jún. 17. 21:56
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem normális, nyilván valami kiváltotta a dolgot, amire helytelen megkuzdesi technikával reagálsz. Keresnék egy másik szakembert mert ez egy kuruzslo
2020. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy beteg vagyok. Sajnos ez nem megoldás hogy orvos azt mondja ne hanytassam magam. Ennyi erővel aki panikbeteg annak azt mondja ne pnikoljon. Aki depressziós zavarban szenved annak meg azt hogy ne legyen szomorú. Ez nem megoldás inkább kuruzslas szerintem.
2020. jún. 17. 22:00
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen egyértelmű, hogy másik orvoshoz kell menni! Ha 5 év alatt nemhogy nem javultál, de még rosszabbodtál is, akkor ez az orvos alkalmatlan.
2020. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos a páciensek igen jelentős része valamiféle csodát vár a pszichológustól/pszichiátertől. Márpedig jelen pszichiáter pontosan összefoglalta az alkalmazandó terápia lényegét: meg kell szakítani a belső kényszert. Kétségkívül az a legkényelmesebb, ha az embernek nem kell őszintén szembenézni saját magával, csak várnia kell a soha be nem következő külső megváltást. A pszichoterápia lényege, hogy a pácienst kell ráébreszteni arra, hogy saját magán kizárólag csak ő maga segíthet.
2020. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Megértem, gondolom frusztrált napja volt épp, te pedig jöttél 5 év múlva is, hogy hánytatod most épp magad. Egy rákoshoz nem hasonlítanálak, mert az sajnos nem fejben dől el. Viszont, ha neked 5 év alatt semmi jobbulás, mégis mit mondjon már?
2020. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

Normális a phszihiátered.

Ne hánytasd magad mert az állandó hánytatástól kirohadnak a fogaid mert a gyomorsav állandóan éri a fogaidat amikor hánysz

Egyébként is minek hánytatod magad? Kövérnek látod vagy érzed magad?

A mérlegre figyelj ne a tükörre meg ne foglalkozz a gyomroddal mindig csak azt nézd, hogy balanszban legyen a magasságodhoz a testsúlyod a mérleg szerint mert a mérleg mutatja a valóságot

2020. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

10#


No comment

2020. jún. 17. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!