Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy szégyellem...

Normális, hogy szégyellem magam a terapeutám előtt? Éreztetek ilyet?

Figyelt kérdés
Miközben figyel, azt érzem, hogy diagnosztizálni próbál, bekategorizálni valahová, nagyon kiszolgáltatott érzés. Próbálok az érzéseimről beszélni, de állandóan attól félek, hogy panaszkodom. Ráadásul miközben beszélek, annyira szerencsétlennek érzem magam a problémáim miatt, pedig én csak normális szeretnék lenni. Nem szeretem azt érezni, hogy sajnálnak.
2020. jún. 18. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Rosszul érzed. Ő nem sajnál, de csak úgy tud segíteni ha te őszinte vagy és feltárod az érzéseidet. Hidd el, nem itélkezik és nem kategorizál, mindannyian akik ott ülünk szerencsétlennek érezzük magunkat és panaszkodunk. Nincs ezzel semmi gond.
2020. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, mennyi ideje jársz hozzá, de ha már hónapok óta, és még mindig feszélyez, akkor váltani kell. Ez a kapcsolat csak úgy működhet, ha megvan a teljes bizalom, és szívesen mész hozzá.

Viszont nem baj az, hogy panaszkodsz, azért mész, és egyáltalán nem sajnál (kivéve ha tényleg valami tragédia történt), szerintem nem is viselkedik úgy, ő érzelemmentesen hideg fejjel végzi a dolgát. Ezeket az érzéseidet, félelmeidet nyugodtan mondd el neki, semmit nem kell titkolnod, és nem kell egy újabb gondot a nyakadba venni azzal, hogy még a pszichológussal is csak a kellemetlenségeket éled meg.

2020. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért van ez az érzés, mert korábban jártam egy teljesen alkalmatlan terapeutához, aki az áldozathibáztatás nagykövete volt. Bármikor szerettem volna beszélni a fájdalmaimról, érzéseimről, azt éreztette velem, hogy túl érzékeny vagyok, mert mindig kinevetett. Ő ezt gyorsan kimagyarázta azzal, hogy jobb ha megtanulom humorral kezelni a rossz dolgokat. Ezt akkor elhittem, és tényleg mindent komolytalanul vettem, amikor átmentem a mostani terapeutámhoz, konkrétan csodálkozott, mi olyan vicces abban, hogy megerőszakoltak kiskoromban.
2020. jún. 18. 18:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint, miközben meséltem neki, akkor állandóan mosolyogtam meg úgy vettem, hogy jaj az csak egy erőszak volt.
2020. jún. 18. 18:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért, de azt az alkalmatlan terapeutádat fel kéne dobni valamelyik egészségügyi kamaránál. Teljesen inkompetens az ilyen viselkedése.
2020. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom ez mennyire segít, de en pl. nárcisztikus vagyok es az utolsó dolog amit valaha tenni akartam az az volt, hogy elmondjam bárkinek is a nyomorom, ezért is nem mentem szakemberhez hosszú évek óta tartó depresszióval. A járvány alatt eljutottam arra a pontra, hogy muszáj volt lépnem es bejelentkeztem egy pszichológushoz. Annak ellenére, hogy az első elem nem egy nagyon gyenge “szakemberhez” köthető, a pszichiaternel mar szinte el is kezdtem élvezni, hogy mindenki rám figyel es hogy csak magamról kell beszélnem, pedig durva dolgokat kell neki elmondanom es nagyon személyeseseket. Hamarosan megyek vissza hozza, sőt egyben egy második pszichológushoz is, de félelem helyett mar inkább várom, pedig meg mindig van bennem szégyenérzet, amiért a saját nyomoromrol kell beszélnem. Ha pedig elemez, annak csak örülj, az en első pszichológusom csak ült ott, mint egy kismacska es semmi szakértelem nem látszott rajta.
2020. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Első alkalommal konkrétan le sem ültem, bár én szorongásokkal mentem. Nem is akartam menni. Csak az ablaknál álltam és bámultam ki, közben az időt néztem, mikor van már vége. Ő meg beszélt hozzám. Kérdezgetett, eleinte csak finoman, én rá sem mertem nézni, max egyetlen pillanatra, csakhogy tudja, figyelek rá, mert féltem, hogy bunkó vagyok, de nem tehettem ellene semmit, gátlásokkal küzdöttem, képtelen voltam emberi kapcsolatokat kialakítani, pláne egy idegennel ezt megosztani, plusz én is folyton attól (is) féltem, hogy csak teher vagyok a nagyvilág számára. Az egész kicseszett élettől rettegtem. Aztán többszöri találkozás után kezdett engedni a szorítás és rájöttem, hogy a pszichiáter azért van, hogy meghallgasson és segítsen. Nagyon nagyon lassan ment, de a doki nem adta fel, sőt utólag elmondta, hogy konkrétan kihívás voltam a számára. Pedig sokáig bíztam abban, hogy elküld.
2020. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!