Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rengeteg feszultseg es stressz...

Rengeteg feszultseg es stressz van bennem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hosszu ideig voltam kiteve lelki terrornak, ami rohadt eros volt. Na most az azota eltelt 2 evben rohadt eros stresszt erzek. Foleg amikor otthon vagyok (egyedul elek) jon ez ki jobban. Reggel meg semmi baj, napkozbe mar azert feszultnek erzem magam, estere pedig elerem azt a szintet, hogy a legkissebb aprosag is ugy kiborit, hogy uvolteni es sirni tudnek. De tenyleg. Duhongok, minden aprosag hatalmas problemanak tunik es neha meg az ongyilkossag is megoldasnak tunik. Ez a stressz atragad a munkamba is sajnos es neha tenyleg nagyon nehez turtoztetnem magam. Mit lehetne tenni? A fejem egesz nap hasogat kb, olyan, mintha feszulne a bor a halantekomon es kozbe egy eros nyomas lenne benne. Depresszios is vagyok emiatt. Mit tegyek?
2020. jún. 20. 14:09
 1/8 anonim válasza:

Bocsi, nem tudok most hosszú választ írni, de elolvastam, és sajnálom. :(


A sportot mindenképp tudom javasolni neked. Többfélét is akár. Szerezz Jó (!!!) barátokat. Találj egy pihentető hobbit (pl festés).


Esetleg pszichológus.


Bocsi, a többit a több válaszolóra hagynám.

2020. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez is boven eleg, koszi, h szantal ram idot! :)
2020. jún. 20. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj el v.ki olyan sportra vagy küzdősportra ahol a felesleges energiáidat kiadhatod magadból.

Én boxolni jártam (nő vagyok ) de muszaj volt önmagamért megtennem, volt idő az életemben minden apróságon felhúztam magam, és aggressziv voltam ;)

Magamat nem készültem megölni (nem is megoldás ) de másnak simán nekimentem :(

A box lefárasztott, szellemileg is, fizijailag is, jobb lett a közérzetem :) elfáradtam, önbizalmam lett :)

Lépj önmagadert, de magadban sose okozz kart !!!

Kitartást és erőt neked :)

2020. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ah, ez nem olyan tenyleg megtennem dolog, csak annyira megno bennem a feszultseg, h erzelmileg is instabilla valok. Egyebkent koszi neked is!:)
2020. jún. 20. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Figyu te egy kedves figyelmes ember vagy :) baratokat szerezz, a sport erre is jó :) lehet kis figyelmesdeg, tarsasag, baratok kirántanának a gödörből :)

2020. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

első vagyok megint

20 éves, férfi/fiú vagyok, szóval valószínűleg teljesen másképp látjuk az életet mindenféle szemszögből. De van pár dolog, amit megéltem és közeli barátaim is mesélték, hadd osszam meg Veled. Nem kell elfogadnod, hozzád képest biztosan tapasztalatlan vagyok, de egy kis pozitív látásmód hátha segít:


1. Az élet alapvetően szép tud lenni, csak meg kell találni azokat az embereket, akik azzá teszik, és meg kell szabadulni azoktól az emberektől, akik nem teszik azzá; egy új sport- vagy egyéb klubban kitűnő barátokat lehet szerezni érdeklődési körök alapján - nyilván Te is tudod! De talán jó még egyszer kimondani.


2. A pszichológusok és pszichiáterek értenek a munkájukhoz. Sokszor hallani, hogy kóklerek, stb. De kijártak 4-8 évnyi egyetemet, nagyon sok tudományos dolgokat tanultak, és nagyon, nagyon sok emberrel találkoztak (mondjuk napi 5-30 ember hosszú éveken keresztül), szinte biztos, hogy láttak sok hasonló esetet, fognak tudni segíteni, és egyáltalán nem szégyen hozzájuk fordulni.


3. Mindig vannak emberek, akiknek fontos vagy, és szükségük van Rád, még ha nem is mondják ki nyíltan. Ezen kívül a társadalomnak is fontos része van, és közvetetten is sokan megéreznék, ha nem lennél.



Sajnálom, hogy nem vagyok 50 éves, és így valószínűleg kevesebbet nyom itt a szavam (ami természetesen jó, hallgass a tapasztaltabbra, ha jelentkezik itt vki), de egy kis pozitív látásmódot mindig be kell csempészni a mindennapokba!


Egyébként ahogy az 5. ember is írta, kedves és figyelmes ember látszatát kelted. Márpedig semmi értelme se lenne ebben a szituban megjátszanod, így teljesen biztos vagyok benne, hogy az is vagy. Vigyázz magadra!

:)

2020. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
[itt még megemlíteném, hogy a google-ben rákeresve, arra, hogy "lelki segély vonal" találni embereket, akik segítenek, ha akutan rossz gondolatok törnek rád és kell valaki. persze ez nem hosszútávú megoldás, de akutan hasznos lehet. remélem, neked nem lesz rá szükséged, de ha valaki más rátalál erre a thread-re, akkor lehet, hogy neki segít.]
2020. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi es nyugi, szinten 20 eves fiu vagyok. :) koszonom a biztato es dicsero szavakat! Es sokat jelent a valaszod!
2020. jún. 20. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!