Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is depressziós...

Szerintetek is depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Leirom roviden a tuneteimet es arra szeretnelek kerni titeket (beszolasokat mellozve pls), hogy ez depresszio e vagy nem.

Nyilvan szukseges orvoshoz mennem tisztaban vagyok vele de most nem tudok jelenleg.


Az egesz erzes par honapja tart. Regen motivalt voltam mindennel kapcsoltban jokedvu es sok baratom volt.

Ma ott tartok hogy allandoan szorongok a kozelmulton, hogy vajon minden jo volt e ugy ahogy tettem, allandoan nyomott vagyok es faradt, az agyam tele van negativ gondolatokkal, mar koncentralni is nehezen tudok dolgokra. Allandoan kattog az agyam mindenfele negativ dolgokon, uresseget erzek es ugy erzem semmihez nincs mar erom. Az utobbi idoben mar egyre tobbet jut eszembe az hogy mi lenne ha igy meghalnek veletlen es bannam-e. Ongyilkos nem szeretnek lenni ott nem tartok. Szinte mar semminek nem tudok orulni, regen allandoan jokedvu voltam es nyugodt, most egyre tobbszor ingerulten reagalok le dolgokat.


Szerintetek ez mennyire sulyos depresszio?



2020. jún. 22. 01:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
 1/8 anonim válasza:
Ez úgy hangzik mintha elment volna a elet kedved... Kérdező szoksz sírni/Szomorú lenni?
2020. jún. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi váltotta ki nálad ezt az állapotot ha előtte egészséges voltál mentálisan?
2020. jún. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szoktam sirni, viszont szinte allandoan szomoru es levert vagyok.

24f


Es nem tudok rajonni hogy mi valtotta ki, egyszer csak ereztem hogy nem oke valami lelkileg most meg mar annyira rossz hogy ugy erzem nem tudok kikeveredni belole.

2020. jún. 22. 01:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyedük élsz vagy van barátnőd feleséged? Van munkád?

Egy nő és egy munkahely sokat dobna a depresszióból való kilábalásból

2020. jún. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vam baratnom es egyetemista vagyok most keresek nyari munkat
2020. jún. 22. 01:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Reméljük a munka majd eltereli a gondolataidat a depresszióról
2020. jún. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Depressziót nemcsak lelki okok válthatnak ki, hanem a hormonháztartás felborulása is. Ha ez a helyzet, akkor főleg gyógyszerrel tudnak segíteni, nem kell egyébként ettől sem félni. De előtte vizsgáltasd ki magad, hogy ki lehessen zárni az egyéb betegségeket (pl.pajzsmirigy problémák), és konzultálj egy pszichológussal, ő látni fogja, hogy érdemes-e továbbküldenie pszichiáterhez (és elég együtt dolgoznia vele) , vagy valójában valami lelki oka van, hiszen akár régebbi sérelmek (egészen gyermekkorig visszamenőleg) is kivàlthatják tudat alatt is a depressziós állapotot.

A lényeg, hogy mindegy melyik eset áll fönn, ne hagyd annyiban, mert minél tovább vársz annál rosszabb lesz és annál nehezebb lesz ebből az állapotból kikerülni is.

Sok erőt kívánok Neked.

2020. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vad-Ász ***** válasza:

voltam hasonló cipőben.

Szoktál járni szórakozni?

Ilyen kedvetlen időszakokban a kimozdulás tud a legjobban segíteni

2020. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!