Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Belgiumban milyen szabályozáss...

Belgiumban milyen szabályozással működik az eutanázia?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom mentális betegek is kérhetik, rémlik egy nagyon fiatal lány is, akit halálba segítettek, mert megállapították, hogy olyan mélyen depressziós meg egyéb mentális beteg, hogy gyakorlatilag lehetetlen számára a normális, boldog élet.

Csak belga állampolgárok számára elérhető ez, vagy akármilyen nemzetiségű ember kérheti? Milyen anyagi vonzatai vannak a dolognak?


2020. jún. 26. 04:46
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Próbálkozz inkább Svájcban de ahhoz orvosi papirok kellenek

A phszihés betegek eutanáziájához nagyon meg kell indokolni az eutanázia kérvényét, amit ott döntenek el Svájcban, hogy engedik e vagy nem

Szerintem egy sima depressziót el fognak utasitani,ez nem elég indok de próba-szerencse

Az összes orvosi papirodat össze kell szedni amilyen betegségekben szenvedsz és le kell fordittatni

Anyagilag egymillió forint körül van az eutanázia és gondolom plusz a temetési költségek

2020. jún. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a sok hülyeséget honnan szedted? Sehol nem segítik halálba a depressziósokat, mivel ez egy jól kezelhető betegség.
2020. jún. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Aurelia? Amúgy nem Belgiumban történt, hanem Hollandiaban.


Nem kell holland állampolgárnak lenned, de hollandiai bejelentett lakóhellyel kell rendelkezned. Kell egy egészségügyi biztosítás, ez fedezi a költségeket.

Alapfeltétel meg egyértelműen az adott betegség jelenleg gyógyíthatatlan jellege és a már létező vagy biztosan bekövetkező lviselhetetlen szenvedés a betegségtől, illetve A kérelem beadásáig minden lehetséges orvosi és egészségügyi kezelés igénybevétele, ami javíthat az állapoton. Pl ha mellrákos a páciens és úgy dönt, nem engedi a mell amputációját, ami az orvosok szerint javíthatna az esélyein, akkor nem engedélyezik az eutanaziat. A sajat haziorvos szakvelemenye kell, hogy ezt alátámassza, ezutan pedig egy fuggetlen szakértő véleménye is szükséges. Nem minden háziorvos vállalja még a szakvélemény kiadását sem.

2020. jún. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2!


De, Aurelia Brouwers az, akinek engedélyezték. Nem. A depresszió nem mindig kezelhető jól. Neki több öngyilkossági kísérlete is volt, rengeteget volt kórházban, több pszichiáter egyöntetű véleménye volt, hogy nem várható javulás.

2020. jún. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tessek, itt egy cikk róla magyarul:


[link]

2020. jún. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem elég szomorú, hogy ez ilyen hosszú es bonyolult folyamat. Ha valaki hosszú évek óta súlyos depressziós, es többféle szemelyisegzavara van, sírógörcsökből állnak a napjai es bántja magát, akkor nem értem miért nem engedik meg neki, hogy humanos módon menjen el. Sajnos bármennyire is szenved valaki, nem mindenkinek van olyan határozott személyisége, hogy leugorjon valahonnan, vagy felvagja az ereit. A xanax pedig sajnos nem hatásos. Magamról beszéltem.
2020. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem magam miatt érdekel a dolog, hanem csak úgy általában. Mibe kerül meghalni. Bár sztem ha valaki ezt akarja, mire a folyamat végére ér vagy meggondolja magát, vagy addigra végez magával...

A lány története csak rémlett, az országot igen eltévesztettem de a lényeg megvan.

Egyet értek, aki ennyire rossz állapotban van, annak nincs értelme élnie. Mármint szép dolog ez a "minden élet szent" elmélet, de azért élni, hogy szenvedjen valaki, ezt sosem értettem. Pl hogy az időseket/halálos betegeket miért nem lehet megölni, ha ő könyörög érte mert annyira szenved. Számomra ez kb úgy jön le, hogy halál helyett kínra ítélnek egy ártatlan embert. Ez nem jogos szerintem.

2020. jún. 27. 02:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6!


Az emberek többségének kb az a véleménye, amit a második írt. Kezelhető a depresszió, méghozzá jól kezelhető. Ennél már csak az a jobb, amikor azt mondja, semmi baja, csak unatkozik jó dolgában és csupán össze kellene kapnia magát.

Emiattva hozzáállás miatt volt pl Aurélia útja ilyen hosszadalmas és végül is példa értékű. Hatalmas visszhangja volt anno itt nálunk -Hollandiában élek-es meg amúgy az eutanáziát támogatók között is rengetegen voltak, akik támadták azokat, akik engedélyezték.

Egy rákos betegnél egyszerű a helyzet, gyorsan meg lehet állapítani hogy van e realis esely a gyogyulasra, vagy kizart, de egy mentalis betegségnél ez sokkal bonyolultabb. Pont mint a gyermekkori eutanázia, ami szintén legális nálunk és szintén óriási viharokat kavar. Hiszen egy gyérekről van szó, mi az hogy nincs remény és kizárt, hogy értse, mit jelent valójában az eutanázia. Pedig az eljárás ilyenkor még bonyolultabb és hosszadalmasabb, hiszen véletlenül se akarnak hibás döntést hozni....

2020. jún. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.

Őszintén kevés olyan dolog van, amit kevésbé gyulolok, mint amikor nem veszik komolyan a depressziót... en magam hosszú évek óta az vagyok es amióta megtapasztaltam, hogy milyen elkezdeni egy terápiát, csak meg reménytelenebb az egesz. Mindenféle túlzás nélkül maga a pokol, nincs az a mértékű sírógörcs, amivel enyhíteni tudnám azt a pokoli fájdalmat, amit a súlyos depresszió okoz. Véleményem szerint, nem kellene az eutanaziabol ilyen nagy ügyet csinálni, ha akar egy fizikailag teljesen egészséges ember humanos módon véget akar vetni a szenvedésnek, akkor azt hagyni kellene. Irigylem azt, aki soha nem tapasztalta meg a depressziót es nincs semmilyen szemelyisegzavara, de az ilyen emberek akkor ne szóljanak bele, mert ennél brutálisabb szenvedés nincs. Sokkal inkább éreznék nagyon erős fizikai fájdalmat, mint ezt. Megnyugtató lenne a gondolat, hogy nem kell azon agyalnom, hogy hogyan találjak fájdalommentes módszert.

2020. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6


Mintha én írtam volna!!

2021. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!