Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, innen...

Depressziós vagyok, innen hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Soha nem vagyok vidám. Folyton negatívan látom a világot, az életemet és ezt bőven az orrom alá is dörgölik. Gyűlölöm magam és az elmúlt néhány évben már kezdem gyűlölni a boldog embereket is, akiket látok. Tudom, hogy ez rossz, de nem tudom elfojtani magamban.

Pl ha meglátok egy párt, csak arra tudok gondolni, hogy rohadjanak meg, amiért ők boldogok és én sohasem fogok ilyen életet élni, mint ők, mert egy nyomorult vagyok.

Vagy ha egy vidám családot látok, utálatot érzek, amiért nekik van családjuk, én meg lassan emberi kapcsolatokra is képtelen vagyok.

Az USA-ban élek, olyan helyeket láthatok, amire otthon sokan csak vágyakoznak, de nem tesz boldoggá. Pl Washingtonban voltam tavaly, kis városnézés és egyszerűen csak unott fejjel bámultam mindent. Tudom, ha normális lennék, akkor nagyon élveztem volna, mert amúgy gyönyörű város. De így szinte csak végig szaladtam a látványosságokon és igazából nem hatott meg.

Itt vagyok 30+ évesen és ötletem sincs mit kezdjek az életemmel. Nincsenek céljaim, nincsenek barátaim, nincs senki, akit érdekelnék. A legdurvább az egészben, hogy egyre kevésbé érdekel már úgy igazán. Simán csak szenvedek a magánytól, de képtelen vagyok bármit is tenni ellene. Nem tudom hogyan változtassak, ugye mindenki ezt mondja: változtass az életeden. De hogyan? Nincs semmi de semmi motivációm. Nem lelkesedem már semmiért. Már az a kevés hobbym se érdekel, ami régen volt.

Bármit megadnék, ha egy pillanatra úgy élvezhetném az életem, mint ahogy sokan mások élvezik a sajátjukat.

Az elmúlt 10 évben gyakorlatilag nem volt őszintén boldog percem, de talán már azelőtt sem, legalábbis nem nagyon tudom felidézni, ha volt is ilyen.

Őszintén mondjátok meg: ha elmegyek orvoshoz meg tud gyógyítani? Lehet nekem normális életem vagy továbbra is egy nyomorult leszek, akit már gyógyszerrel is tömnek? Egyáltalán a sorvadt szociális életet helyre lehet hozni? Elvégre ki a fene akarna kapcsolatot olyan emberrel, akinek gyakorlatilag szinte sohasem volt kapcsolata? Fordított esetben én is arra gondolnék, hogy biztos gázos az illető, ha eddig senkije se volt...


2020. jún. 30. 02:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg depressziós vagy, kérj orvosi segítséget. Nem feltétlenül tömnek gyógyszerekkel, más terápiák is vannak, de a beszélgetés egy pszichológussal, vagy pszichiáterrel, jót tehet.
2020. jún. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azok alapján, amit leírtál, eléggé bejósolhatók a válaszok, de töltsd ki ezt a hangulatmérő tesztet, azonnal kiadja a választ (a depressziódról), és egyéb információkat is kapsz. Meg tudsz "gyógyulni". és igen, lehet normális életed, kapcsolataid. Érdemes szakemberhez fordulni. [link]

Lelki segítségért és tanácsért hívhatod a CallForHelp lelki támogató vonalát a 06 1 700 4788-as számon.

2020. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!