Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leküzdeni az...

Hogyan lehet leküzdeni az öngyilkosság gondolatát?

Figyelt kérdés

6 éve kezdődött ez nálam, mivel akkor volt egy nehéz időszakom, amikor nem számíthattam senkire (ekkor még 7. osztályos voltam). Édesanyám ebben az évben nem volt otthon, testvéremmel éltem, apukámra pedig nem számíthattam.

Testvéremmel mindig is közömbös kapcsolatban voltam, és akkoriban anyukám volt az egyetlen, akivel bármiről tudtam beszélni. Az anyukámmal való kapcsolatom ezen egy év miatt jelentősen megváltozott, kezdtem elzárkózni előle lelki értelemben. Ezen időszakban volt is öngyilkossági kísérletem (viszont ez nem derült ki), vagdostam magam. Aztán idővel elmúlt az öngyilkosság gondolata. Egy évvel később, 8. osztályban újra előjött a gondolat, hogy véget vethetnék az életemnek, mert nem vagyok boldog, és nem sikerült sehogy sem boldogságot szereznem, csak álboldogságot.

Ezen időszakon is túl lettem valahogyan. Elkezdődött a gimnázium, új évfolyamtársak, új tanárok, új környezet stb.

Eléggé csendes, elzárkózott fiú voltam, pár barátra tudtam csak szert tenni, viszont őket sem tekintettem igaz barátaimnak, nem mertem nekik sem beszélni a lelki bajaimról. Újra önbántalmazáshoz folyamodtam.

Jelenleg 12. osztályos vagyok és az állapot semmiben sem javult, sőt. Akiket barátaimnak neveztem, azokkal is megszűnt a kapcsolatom, nincsen már egyáltalán senki sem akivel élvezet lenne beszélgetni. Itthon kellemetlen a légkör. Kijárási korlátozás időszaka alatt új hobbira tettem szert, viszont újra szomorú időszakomhoz érkeztem, és megint el kezdtem magamat vagdosni, ezúttal mélyebben. Esélytelen, hogy ezen hegek valaha elmúljanak, bár ez nem túlságosan foglalkoztat.

Napok óta öngyilkos hajlamom van, szeretném ezt valahogy leküzdeni, mert nem szeretnék felhagyni a hobbimmal, viszont a hobbim nem elég ahhoz, hogy ne vessek véget az életemnek. Mit tehetnék ebben a helyzetben? Szeretnék boldog lenni, őszintén mosolyogni, igaz barátot szerezni, és ÉLNI.

Kérlek ne írjátok, hogy "öld meg magad te *******", stb., mert az nem segít.

Azoknak nagyon megköszönöm akik segítenek. Szeretnék túl lépni ezen a korszakomon. Telefonos segélyvonalat nem szeretnék felkeresni, mert attól félek, hogy akkor azt a szüleim valahogyan megtudnák, amit nem szeretnék, mert akkor csak sokkal rosszabbul érezném magamat.



2020. júl. 1. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Mi okoz kényszert a vagdosásra es az ongyilkossagra???
2020. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1%
Ja és nézd meg a csúcsformában 1 2 3 at, és jol is leszel. Mi az hogy vagdosás???? Hogy jut ilyen eszedbe??
2020. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
Csak egy hisztis tini vagy, aki látta hogy most yolo meg swag öngyiset játszani.
2020. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
TLDR, de azt mindenképpen próbáld felismerni, hogy nem halálra vágysz, hanem elégedetlen vagy a jelenlegi helyzeteddel. A halál egy biológiai folyamat, ami az esetek többségében iszonyatos kínnal jár. Egyetlen élőlény se vágyik erre, még a mazochisták sem.
2020. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Segítséget kell kérni, igen első sorban a szüleidtől, bármennyire is szeretnéd ezt elkerülni, de pszichológusra lenne szükséged.
2020. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek valakit, aki annyi idősen, mint most te, ugyanúgy vagdosta magát. Aztán később úgy hozta az élet, hogy olyan kilátástalan helyzetbe került, hogy visszasírta a régi szép vagdosós időszakot. Amikor tényleg komolyra fordult a dolog, akkor már nem olyan jó ötlet az a vagdosósdi. Annak már valódi tétje lett volna. Összeszedte magát, talpra állt. Mostanra van családja, gyerekei, jól menő vállalkozása. Imádja az életet. Utazgat. Rengeteg barátja van. De a hegek mindig látszani fognak.


Gondolj arra, hogy a te helyzeted nem is olyan szörnyű most. Ha ennyi miatt feladod, attól a világ ugyanúgy menni fog előre. Csak te egy csomó jó dologból ki fogsz maradni. Olyan igazán jó dolgokból, amiket ilyen fiatalon még csak el sem tudsz képzelni.

Szép az élet, kár lenne kimaradni belőle. Legyél önzőbb, vedd ki a részedet belőle te is. Megérdemled.

2020. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A hisztis tiniző válaszolókat jelentettem, remélem, mihamarabb törlésre kerülnek az érzéketlen, buta kommentek. :)


Nem tudom, a jelenlegi helyzetben mennyire van lehetőség iskolapszichológus segítségét igénybe venni. Nálunk az egyetemen online is volt ebben a koronás félévben...


Egyébként ha 12. osztályba jársz (gondolom, szeptembertől kezded?), akkor 18 múltál, vagy hamarosan betöltöd. Akkor pedig simán úgy dönthetsz, hogy nem kötöd a szüleid orrára, mizu veled. Ez annak az utóhatása lehet, hogy a szüleidre nem számíthattál sajnos.

2020. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Idén végeztem a gimnáziummal, ami azt jelenti, hogy szeptembertől lehetnék egyetemista, ha felvesznek.

19 éves vagyok, nemsokára 20. Szüleimmel erről nem szeretnék beszélni, mert csak kínos lenne és részben lehordana. Mondaná, hogy ne hülyéskedjek, úgysem gondolom komolyan stb.

Gondoltam rá, hogy beszélek az egyik barátommal, akit még kedvelek is, bár ő mostanában nem ér rá.

2020. júl. 1. 21:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen szokott lenni mentálhigiéniás szakember! Próbáld meg őt.
2020. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

Szia,

Mindenkiben és magadban is törekedj mindig csak a jót észre venni és az ima is sokat segíthet. És ahogy az előző válaszoló is írja mentálhigiéniás szakember is segíthet.

Jobbulást és áldott vidám napot!

2020. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!