Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertraline sandoz ról tapaszta...

Sertraline sandoz ról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Közepes szintű depresszióm van, erős motiválatlanság, levertség az életem túlnyomó többségében, néha halállal kapcsolatos gondolatok.. Ezt a gyógyszert írta fel nekem egy pszihiáter. Gyakori mellékhatásként olvastam a szexuális zavarokat, meg az érzelmi görbe kilaposodását. Úgy értem sokan írták hogy segített a depressziójukon, viszont ezzel együtt boldogok sem tudnak már úgy lenni mint előtte (még a gyógyszer elhagyása után is maradt ez az állapot). Mennyire voltak meg nektek ezek a mellékhatások?

2020. júl. 2. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is (majdnem) csak jót tudok mondani róla. Nekem súlyos depresszióra és OCD-re írták fel. Utóbbira eddig ez a leghatásosabb. A depressziót tekintve az Escitil volt a kedvencem, de vissza kellett térnem a Sertralinra, mert az Escitil hányingert okozott.

Szóval.

Én nélküle nem tudnék kikelni az ágyból, így viszont az esetek nagy részében elég produktív tudok lenni. Nálam sajnos sem a szuicid, sem az egyéb rossz gondolataimat nem csökkentette, csak valahogy nem keseredek már el annyira. A szexuális zavar nálam is megvan (nő vagyok), bár nálam ez nem okoz gondot, mert nem vágyom kapcsolatra. A leszokásról sajnos nem tudok beszámolni, mert szerintem nekem életem végéig szükségem lesz rá, vagy valamilyen antidepresszánsra.

2020. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Nekem nagyon sokat segített
2020. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!