Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ennek van valósága...

Szerintetek ennek van valóságalapja?

Figyelt kérdés
Nos, mostanság nem vagyok a legjobb formámban, egész nap itthon ülök, nem tartom a kapcsolatot a barátaimmal/rokonaimmal, szóval eléggé magamba fordultam. Egész nap videojátékokkal játszok, filmeket nézek, olvasok. Szerintetek érdemes lenne elmenni egy pszichológushoz, és elkezdeni egy gyógyszeres kezelést? Vagy lehet ez csak egy időszakos állapot, és ha már sikerül elérnem valamit az életben, mondjuk szerzek egy diplomát, vagy legalább sikerül egy nyelvvizsga, akkor már jobban fogom magam érezni? Lehet ez a rossz érzés csak arra fog ösztönözni, hogy kezdjek valamit az életemmel? És ha teletömném magam gyógyszerekkel lehet, hogy soha nem lennék elég motivált ahhoz, hogy változtassak rajta?

2020. júl. 3. 11:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet a rák is csak azért dobja le magáról a pancélját mert már nem érzi benne jól magát? És ha elmenne az orvoshoz gyógyszerét, akkor már lehet nem is akarna másik páncélt?
2020. júl. 3. 11:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kissé úgy tűnik introvertált vagy. Az okés, a járvány idején, hogy otthon vagy, filmet nézel, egész nap játszol, de biztos az ismerőseid várják/várták, hogy hívd őket. Beszélj velük! Jobban fogod magadat érezni. Ha felhívod őket és változik az élethez való hozzáállásod, nem kell pszichológushoz menned. Persze ha Te úgy érzed, bármikor mehetsz, távolról nem tudjuk megmondani mennyire súlyos ez a dolog. És az sem biztos, hogy kapsz majd gyógyszert.

A rákos elméleted pedig szerintem úgy lenne jó, hogy: a rák azért dobja le a páncélját, mert már nem érzi benne jól magát, de keres másik megoldást és új életet kezd egy másik páncélban.

Gondolkodj el ezeken! És ne légy öngyilkos! Szüleid, rokonait csak szenvednének és persze Te is. Az is lehet egy hét múlva már minden rendben lesz!

Nézd az élet napos oldalát!

És soha ne add fel!

Tudod. A remény hal meg utoljára!

Van remény, hogy meggyógyulj!

2020. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kisebb célokat állítani magad elé, mint pl a nyelvvizsga, vagy a diploma, mondjuk valamelyik hobbidon belül, vagy egy bizonyos sportban, amit szeretsz. Így sikerélményhez jutsz, ami kihúzhat a gödörből, legalábbis most még.

Pszichológussal beszélni sosem árt, gyógyszereket viszont nem valószínű, hogy erre fel fognak írni, azt amúgy is csak pszichiáter sem teheti meg, és ő sem "töm tele" gyógyszerekkel, az ahhoz kell, hogy egy picit egyensúlyba hozzon, és tudj tenni érte, hogy jobb legyen. Súlyos depresszióval kezelnek, tudom, miről beszélek.

2020. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként ha jól érzed így magad, nem gond, ha egy ideig "lazítasz", és csak otthon ülsz, de ne veszítsd el teljesen a kapcsolatot a valósággal, legalább online beszélj az ismerőseiddel, különben nagyon nehéz lesz visszaszokni az emberek közé, ha megint elkezdesz iskolába/dolgozni járni.

Mióta áll ez fenn?

2020. júl. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 éve. De lassan kezdem átértékelni a dolgokat, és kezdek rájönni, hogy például az egyetemet is csak az miatt hagytam ott, mert nem ez volt az igazi álmom, és ez volt az oka annak is, hogy nem éreztem akkor ott jól magam. Lehet, hogy természetes, hogy most nem érzem annyira jól magam, mivel úgymond nincs miért jól éreznem magam, és ez miatt vagyok depressziós. Ha már elérek majd bizonyos dolgokat, akkor valószínüleg jobban fogom magam érezni. Bár a kommunikációban sose leszek szerintem túl jó, nem nagyon tudok beszélgetni senkivel, de már ez is kezd egyre kevésbé zavarni. Minden ember más, én ilyen vagyok... valaki meg sok hülyeséget beszél, mégis jól érzi magát. Ha én olyan hülyeségeket mondanék, nem érezném jól magam.
2020. júl. 5. 02:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!