Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » V an itt olyan akinek étkezési...

V an itt olyan akinek étkezési zavarai (bulímia) voltak de egyedül kigyógyult és egészséges étkezéssel lefogyott majd tartotta is az egészséges életmódot? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2020. júl. 3. 16:28
 1/2 anonim válasza:

Nekem étkezési zavaraim voltak( nem volt rendszer az életemben. A reggelt egy csomag gumimacival indítottam egész nap tötömtem magamat az egészségtelen cukrokkal, csokikkal és a kamu fűszerekkel megszórt chipszekkel az intenzívebb ízekért)

Nagyon nehezen tudtam túltenni magamat ezeken de elmondhatom, hogy sikerült ,voltak "félrelépéseim" amikor pár cukorka vagy csoki becsúszott de ez nem állíthatott meg, mert nekem volt/van/lesz át a célom, hogy egészségesen éljek.Igaz a súlyommal sem vagyok megelégedve így ez is motivált ,a célom elérésében. Jelenleg 14 éves vagyok (lehet kevésnek tűnik) és irok pár tippet,hogy hogyan hagytam el át egészségtelen dolgokat és még fogytam is pár kg-t.

Először is az motivált, hogy szeretnék tenni valamit a testemért,hogy ne érezzem rosszul magamat benne, Ne keljek fel reggel kómásan ne teljen el az egész napom úgy,hogy nem teszek semmit magamért es azért ,hogy jól érezzem magam. Mivel nem voltam vagyok megelégedve át alakommal és a súlyommal ezért át is motivált ha leadtam pár grammot :,D (lehet hülyén hangzik).

Nem kell sok mindent betartani a legfontosabb kreatívnak kell lenni még kell tanulni "helyettesíteni" és okosan felhasználni az ételeket/ édességeket, alapanyagokat.

Számomra át egészséges életmód azzal jár, hogy ugye bár nem eszek vagy, ha eszek is csak nagyon kevés cukrot viszek a szervezetembe, mert azt a cukor mennyiséget amit a gumicukorból megkapok azt a gyümölcsökből is (pl. a banánból) megkapom.

Az olajat vízzel, olivaolajjal, kókuszolajjal,vajjal helyettesítem. A kenyeret extrudált kenyérrel vagy puffasztott rizzsel. Azon kívül nagyon sok magvat fogyasztom pl

Lenmag,chiamag,tökmag,napraforgómag. Nagyon sok egészséges recept is van interneten esetleg ha érdekel valakit én is megosztok pár általam "kifejlesztett" vagy tálat receptet. A helyesírási hibákért bocsi :).Remélem tudtam segíteni! :D

2020. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Előző vagyok kifelejtettem egy dolgot annyira koncentráltam :,D

A sport is egy nagyon fontos dolog az édességes életmódhoz én ajánlom a futást vékonyabb lábakért egyenes terep, vastagabbakért hágós vagy lejtős terepet tudok ajánlani.

2020. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!