Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok(rendesen) aludni?

Miért nem tudok(rendesen) aludni?

Figyelt kérdés

Szóval mindig is jó alvó voltam egészen 18 éves koromig kb. Amikoris elkezdett először zavarni apám horkolása a másik szobából. Kezdetben csak felkeltem rá ha nagyon hangos volt aztán már hónap után elalvás sem ment. Újabb pár hónappal később már füldugó nélkül nem ment az alvás, zavart az óra ketyegéstől kezdve a kinti szél zajig bármi. Hozzáteszem hogy előtte tv-re aludtam el az sem zavart, templom mellett laktam a harangszó sem. Eljutottam odáig, hogy kizárólag füldugóval teljes csendben és sötétben tudok csak aludni. Ez persze nappal nem érvényes, akkor ezek nem zavarnak simán elalszom bármilyen zajban és fényben. Mikor leszáll az este meg jön a fenti metódus. Kicsit mintha rá is stresszelnék lassan. Reggelente nagyon nehezen ébredek fel, hiába van meg a 7-8ora alvás, úgy érzem magam mint akit fejbecsaptak.

Szeretném azok tapasztalatát vagy segítségét kérni akik hasonlóan jártak vagy járnak de a javulás útjára léptek.

Nem zárkózom el sem mentális sem fizikai kezeléstől, csak tudjak kevésbé korlátolt mennyiségben és minőségben aludni.



2020. júl. 3. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
54%

Segíti a jó alvást a relaxáció

https://www.youtube.com/watch?v=k3504u5IKOk&t=45s

2020. júl. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!