Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió tünetei?

Depresszió tünetei?

Figyelt kérdés

igazából, kíváncsi lennék a depresszió tüneteire.

amit a köztudatban lehet róla hallani, az csak annyi, hogy levertség, aszociális személyiségzavar, hirtelen feltörő sírás...

de minden kicsi jelét és tünetét tudni szeretném.

előre is köszi a választ ^^



2020. júl. 3. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Evési és alvási szokások megváltozása (túleszed/túlalszod magad, vagy éppen fordítva, semmit sem eszel, alszol), hirtelen fogyás/testsúlygyarapodás, személyi higiénia elhanyagolása, motiváció elvesztése, önhibáztatás, társaság kerülése, bezárkózottság, üresség érzése, koncentráció- és memóriazavarok (feledékenység, figyelmetlenség stb.), reményvesztettség, pesszimista életszemlélet, jövő reménytelennek érzése, folytonos levertség, rossz hangulat, önbizalomhiány, tehetetlenség érzése, egyszerű napi feladatok elvégzésére való képtelenség, egyes esetekben önbántalmazásra való hajlam, öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok, öngyilkossági kísérlet, öngyilkosság. Emellett ajánlom figyelmedbe a Semmelweis Egyetem cikkjét is a témában:


[link]


Emellett töltsd ki ezeket a teszteket:

[link]


[link]


Egyébként pedig, ha bármikor úgy érzed, hogy nem csak simán rosszkedvű vagy, hanem akár indokolatlanul is több ideig vagy levert, reményvesztett, motiválatlan, nem árt pszichológushoz fordulni, amikor még az elején el tudják csípni a bajt. Kitartást!

2020. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Én depressziós vagyok, de nincsenek evés zavaraim. Felszedtem pár kilót (kb 10) mióta beteg vagyok, de nem hirtelen, hanem fokozatosan az évek alatt, ami nálam 10+ év, szóval inkább a betegség miatti totál inaktív élet miatt jött fel, mint maga a depresszió miatt.

A többi kb stimmel.

A legfontosabb, amit az első is írt, hogy ha úgy érzed baj van irány az orvos. Egy idő után egyrészt magadtól se fogsz elmenni, másrészt az elején még könnyen kiszednek belőle, de ha sokáig benne vagy vége, marad a sötétség.

2020. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a depresszió kimondásához nem kell minden, az 1. válaszadó által leírt tünetnek stimmelnie. Ha mindazokból 5-6-7 stimmel és ezek már hosszabb ideje fennállnak, akkor lehet gyanakodni. A depresszió kimondásához, legjobb tudomásom szerint az kell, hogy a tünetek legalább 2 hétig megszakítás nélkül fenn álljanak.
2020. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, természetesen nem kell minden feltételnek teljesülnie, én csak leírtam mindazon tüneteket, amiket nálam okozott az évek alatt a depresszió. :)) De szerintem a cikkben, amit linkeltem, írják is, hogy nem kell az összes feltételnek jelentkeznie. Ahány ember, annyiféleképpen jelentkezik ez a betegség. De tényleg, a legfontosabb, hogy ha valaki érzi, hogy nincs jól, forduljon segítségért, és ne várjon addig, amíg esetleg már késő lesz (egy öngyilkossági kísérleten vagyok túl, illetve gyógyszer + alkoholproblémáim vannak, főleg, mióta három hete újra belecsúsztam egy depressziós epizódba...). Nem szégyen az, ha valaki pszichológushoz/pszichiáterhez jár, sőt, még a teljesen normális embereknek is jót tesz, ha valakivel tud beszélgetni akár a problémáiról, akár olyan kérdésekről, amik nagy fejtörést okoznak neki az életben.
2020. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4.!

Mindenképpen így van! Nem szégyen, és nem a gyengeség jele. Sőt, talán épp az erőé, hogy felül tud emelkedni félelmein, hogy valaki sérülékenynek látja őt és valakinek a segítségére szorul.

Így tehát igen, mindenképp célszerű segítséget kérni, ha azt érezzük nem megy egyedül. Hogy ez nagyszülő, barát, egy idegen, egy munkatárs, vagy épp pszichológus/pszichiáter/mentálhigénes szakember, az másodlagos: ami a lényeg, hogy az érintett azt érezze, hogy tudnak együtt dolgozni és elfogulatlanok a felek egymással!

2020. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Levertség, bűntudat, étvágytalanság, fejfájás, hideg rázás, testsúly változás, álmatlanság, fáradékonyság, emésztési zavarok, légszomj, magány érzet. Nagyon súlyos esetekben társulhat még ezekhez öngyilkossági vágy, alkohol probléma, gyógyszer függőség.
2020. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az összes válaszolónak!
2020. júl. 9. 20:43
 8/8 anonim válasza:
100%

Hú, ezekből elég sok illik rám.

Etvágytalanság, fogyás(8kg), álmatlanság, hirtelen sirás, önhibaztatás, öngyilkosság gondolata, tehetetlenség érzese, rossz hangulat, levertség.

(Válás előtt, 3 gyerekkel) :'(

2020. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!