Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a félrenyelé...

Hogyan küzdjem le a félrenyeléstől való félelmet?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel félrenyeltem ebéd közben. Egyedül voltam, kékültem, nagyon nehezen köhögtem fel az ételt, eluralkodott rajtam a pánik, halálfélelmem volt. Valahogyan végül sikerült kiköhögnöm a megakadt falatot. Akkor a következő napokban még nem féltem enni, de a későbbiekben egyre inkább elkezdtem óvatosabban enni. Sokszor eszembe jutott az az érzés, amikor félrenyeltem és alig sikerült kiköhögnöm. Majd ez egyre rosszabb lett, már beképzeltem, hogy félremegy az étel, evés után pánikrohamom lett, mindig azt éreztem, hogy megakadt valami, pedig nem. Kerültem a szilárd ételeket, szinte csak folyékony állagú ételeket (pudingok, levesek, főzelékek stb.) ettem. Legyengült a szervezezem.

Nagyon szeretnék túljutni ezen. Tudom, hogy fejben dől el, nem szabad félnem az evéstől, természetes a félrenyelés, kiköhögöm, ha úgy van. Lassan étkezem, jól megrágom az ételt, iszok hozzá.

Már ritkán van pánikrohamom, próbálok egyre többet enni, de a félelem mindig bennem van és sajnos még mindig sokszor azért utasítom vissza az ételt, mert túl szilárd, mi lesz, ha megakad és nem jön ki?

Több kilót lefogytam az elmúlt hónapok során.

Van ebből a betegségből kiút? Járt már valaki ebben a cipőben? Nagyon szeretnék úgy étkezni, ahogy régen. Nagyon jó étvágyam volt, sok mindent szerettem, amitől ma rettegek. Pl. kukorica, mogyoró, rizs, spagetti. Tudom, hogy ez lelki probléma és biztosan szükségem lenne szakemberre, de nem engedhetem meg magamnak a jelenlegi helyzetemben. Ha valakinek van valamilyen tanácsa, tapasztalata azt nagyon szívesen meghallgatnám.



2020. júl. 4. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a félelem már fóbia, de kezelhető.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=83s

2020. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj társaságban enni, akkor tudod, hogy biztonságban vagy, ha bármi történik. De miért történne? Ember vagy, félre nyelsz, nem fogsz megfulladni, hacsak nem egy negro akad a torkodon. Nyugtassad magad észérvekkel. Pl: a nyelőcső átmérője, 2-3 centi. Ha az evés előtt megnedvesíted a torkod és jól megrágod az ételt, gyakorlatilag nem akadhat meg! Ne félj! Ügyes leszel, úgy is leküzdöd!
2020. júl. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Remélem így lesz.

2020. júl. 11. 05:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy ?
2023. szept. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Legyőztem a félelmem egyedül! Merek enni. Sőt, sokat is eszek, híztam! Aki hasonló helyzetben van, ne adja fel! El fog múlni!
nov. 23. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!