Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell kijönni a depresszió...

Hogy kell kijönni a depresszióból?

Figyelt kérdés

KB 2 éve nem igazán vagyok toppon, depresszióval küszködök. Az egész egy csúnya szakítással kezdődött, ami a legroszabb pillanatban jött. Pont az előtt végeztem sulival és kezdtem dolgozni, szóval kapunyitási pánikom volt. Azóta minden egyre rosszabb. Eleinte elvoltam, éreztem hogy nem a legjobb de nem volt akkora baj. Azóta viszont kezd rá menni az egész életem. Nagyon sokat cigezek, és sajnos inni is elkezdtem, ez inkább abban nyilvánul meg hogy ha buli van vagy ilyesmi akkor nem érzem a határokat, és csúnyán leiszom magam. Már testileg is érzem, hogy nem vagyok egészséges. Az eddig kialakított kapcsolataimat is kezdem elba*ni....

Szakemberhez nem merek elmenni ezzel, nem merek szinte senki előtt beszélni erről.

Valaki tudna esetleg valami jó tanácsot adni? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy jött ki belőle? Nem tudom mit tegyek, elveszettnek érzem magam....



2020. júl. 4. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"Szakemberhez nem merek elmenni ezzel, nem merek szinte senki előtt beszélni erről." Miért nem?
2020. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg az italról lejönni mert attól is csak ideges meg depressziós leszel
2020. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Talán azért nem merek mert félek hogy a környezetem hogyan reagálná le
2020. júl. 4. 21:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


A környezetednek miért is kellene tudnia arról, hogy szakemberhez jársz?

2020. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Idővel úgy is kiderülne
2020. júl. 4. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerűen csak tervezz,határozz el valamit, vegyél erőt magadon.

Megmondod magadnak, hogy holnaptól nincs ivás, egy csepp se, felkelsz és keresel hobbit, keresel célt, segits a barátaidnak. Mond el nekik, hogy segítségre van szükséged ahhoz, hogy teljes életet élj, segíts nekik, igyekezz produktív lenni. Beszélgess velük, adj tanácsot ha tudsz, keress egy értelmet magadnak, adj valamit az embereknek. Írj, rajzolj, bármi. Keress egy igazi célt és csak arra fokuszálj.

Felkelsz, csinálod, és arra koncentrálsz, meg arra hogy megszerezd azokat a dolgokat, amik boldoggá tesznek.

Legyen az egy játék, bármi. Határozd el, hogy az kell, mert boldog leszel tőle és tégy érte.

Kezdd értékelni azt, ami adatott neked, akár a napsütésx akár egy reggeli kávé, akár valami jó hír.

Segíts közben másoknak es úgy magadon is segítesz.

A hangvételt nem baszogatósba, hanem motiválóra vettem, ne vedd sértésnek.

2020. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A piától csak depisebb leszel. Ha privát dokit tudsz fizetni, soha nem derül ki. Viszont ha ilyen régóta tart és az olyan alap dolgok nem segítenek mint a sport, séta, olvasás, haverokkal együtt beszélgetés, akkor kénytelen leszel, mert csak rosszabb lesz.
2020. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok, öntsél magadba egy vödör C, D, B vitaminint, B komplex a legjobb, Magnézium!
2020. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok sajnos kedves kérdező, szintén egy ex miatt kezdődött. Ha gondolod beszélgethetünk. Én annyit tudok tanácsolni, a családtagjaidnak ne beszélj róla, mert ha eluralkodik az italozási szokásod rajtad, hazafogod vinni magaddal a problémákat, és ha otthon sem érzed magad biztonságban emiatt, akkor fogsz elindulni azon a lejtőn amin én jelenleg, hogy minden embert elmarok magamtól.
2020. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak magadon tudsz segíteni, nincs varázsszó, amitől azonnal rendbe jön minden. Életmód változás van, az segíthet. Sport, egészséges étkezés, vitaminok. Nincs olyan, hogy majd mikortól nem iszol. Mostantól van. Keress valakit, akivel támogatjátok egymást, látod, 9-es is hasonló helyzetben van, szóval nincs mit szégyellned.

A családodnak nem kell elmondani semmit, mert akkor valószínűleg akként is fognak kezelni és az nem segít, ellenkező esetben már észre vették volna, hogy valami gond van.

2020. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!