Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális ha szeretném...

Mennyire normális ha szeretném látni a képeket? És mennyire borítaná fel a mentális egészségemet? Ez normális gyász idején?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel anyukám meg halt autó balesetben. Nem sok mindent tudok eddig csak azt hogy tisztázatlan körülmények között le sodródott az útról az autó. A kérdésem az lenne hogy mennyire normális az ha szeretném látni az összes képet a balesetről és mindent tudni szeretnék róla. És látni szeretném így a boncolás után is.

2020. júl. 5. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megnézheted, de szerintem úgy emlékezz az anyukádra, ahogyan azelőtt kinézett. Ha későbbiekben rágondolsz, akkor ne az a kép jusson eszedbe.


Egyébként normális ha látni akarod, csak még nehezebb lehet majd elfelejteni.


Részvétem.

2020. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.


Osztom az első válaszoló véleményét. Valahol megértem, hogy mindent tudni és látni szeretnél, de én is azt tanácsolom, hogy ezt engedd el. Ez nem hiszem, hogy segítene később a gyászfeldolgozásban, sőt. Ne akarj ilyen képeket a fejedbe. Szerintem anyukád sem szeretné/szerette volna, hogy így lásd.


Sok erőt és kitartást kívánok neked a továbbiakban!

2020. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Remélem nem nézted meg! Ne úgy emlékezz rá, hanem ahogy élt és veletek volt!

3 hete halt meg apukám, én se néztem meg akkor. Úgy emlékszem rá, ahogy élt, ahogy utoljára láttam életében! Így is meghalt a lelkem, hát még akkor milyen lennék, ha úgy emlékeznék rá, ahogy elment. A fájdalmam így is pokoli.

2020. szept. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as válaszoló vagyok!


Fogadd őszinte részvétem!

2020. szept. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg néztem, nem bántam meg.
2020. szept. 4. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Könnyebben haladsz a gyász fázisain, ha megnézed. Akik nem nézték meg, sokan azt mondták, hogy mi van ha az orvosok hibáztak, mért nem segítettek rajta, aki megnézi, ilyen esetben láthatja, hogy nem lehetett segíteni. Könnyebb az egész. És nem fogsz úgy emlékezni rá, ahogy útjára láttad, mert az nem "nem ő". Részvétem!
2020. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!