Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofren vagyok vagy csak...

Skizofren vagyok vagy csak panikbeteg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma hogy vagytok? Nekem megint elojott ez a fura erzes...


Az a legijesztobb, hogy mikor ilyen ideges allapotba kerulok, akkor mindentol felek, minden megjobban felzaklat: peldaul ha valami hangos, ha felnezek az egre es meglatom a felhoket. Kepes az is megijeszteni, hogy miert ugy gyurodik a ruha, ahogy. Ez derealizacio vagy szorongas?Valamikor mar elorevetitem a szorongast, ha olyan helyre kell mennem, ahol voltam mar egyszer igy rosszul. Ilyenkor allandoan figyelgetem magam, hogy na ugyan eppen mennyire szorongok. Ezzel is felidegesitem magamat. Szedek nagyon keves gyogyszert erre, tehat latott doki. De elakarnam hagyni, de felek, hogy meg rosszabb lesz, mert mar nem hat. Ha elmulik ez az allapot, akkor tok jol vagyok, de addig szamolom a perceket es a hangulatom is depis lesz. Olyan akarok lenni, mint regen. :(

23/L


2020. júl. 6. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan sajnállak, ahogy olvasom ezt a rengeteg kérdést, amit kiírsz. Nem gúnyolódásból, hanem komolyan. Sajnos átérzem, ami veled van, mert nekem is volt ilyen, hogy minden apróságtól bepánikoltam, de ez se nem derealizáció, se nem skizofrénia. Nyilván tudod, hogy mik a skizofrénia tünetei, tehát neked nem kell ettől félned. Ez szorongásos betegség, méghozzá elég komoly. Szerintem nemhogy nem kellene letenni a gyógyszert, hanem el kéne menni megint az orvosodhoz, és kérni, hogy emeljen egy kicsit az adagon. Vagy ha ezt semmiképpen nem szeretnéd, akkor vannak olyan antidepresszánsok, amiket a generalizált szorongásra és pánikzavarra is alkalmaznak, pl. Escitil. Mindenképpen megoldást kell találnod erre, mert a fiatal éveidet jó lenne, ha ki tudnád élvezni, és nem ezzel a sok szorongással telne el. Mivel nem te irányítod ezt a betegséget, mást nem tudsz tenni, mint hogy segítséget kérsz.
2020. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a skizofréniához, annak teljesen más tünetei vannak.
2020. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2020. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A mostani sok kerdest nem en irtam ki, en regebben bombaztam ezzel a gyakorit. Beszelgettunk is az illetovel, eleg hasonlo problemaink vannak. Engem leginkabb ez a mindentol valo megijedes ijeszt meg, emiatt gondolom, hogy ez mondjuk mar teveszme, hogy megijeszt a felho latvanya.

Szedek Escitilt, de csak fel szemet, 5mg. Egyebkent ha en nem mondom, akkor a kornyezetem ebbol semmit nem erzekel, vegigrohan rajtam a szorongasos roham ugy, hogy ugyanugy ulok a gep elott es dolgozok a kollegaim kozott.

2020. júl. 6. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizofen ez tuti. Önfigyeléstől egyre rosszabb lesz. Nekem is ez van csak súlyosabb formában en nem szedek semmit rá
2020. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!