Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, ha a pszichológus...

Az normális, ha a pszichológus szerint is jó ötlet valamilyen spirituális “szakemberhez” fordulni?

Figyelt kérdés
Itt eddig mindig azt olvastam mindekitől, hogy hagyjam a látókat, jósokat, mert csak lehúznak pénzzel, sőt egyszer egy pszichológust is hallottam nyilatkozni, hogy ők alapvetően nem vihetik bele a szakmájukba a spiritualitást, ehhez képest mikor par napja azt mondtam az enyémnek, hogy nem tudok mit tenni a balsors ellen, ami a családomat kíséri es el vagyunk átkozva, arra azt mondta, hogy ez esetben érdemes lenne megnézetni, hogy miért lehetünk elátkozva... ez eléggé ledöbentett, azt hittem ők kizárják az ilyesmit. Arról nem is beszélve, hogy ezzel csak meg inkább megerősítette bennem ezt a gondolatot. Egyébként nem tűnik rossznak szakmailag...
2020. júl. 6. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
szerintem a phszihológusod már túl régóta foglalkozik betegekkel aztán már az agyára ment neki is a sok hülyeség
2020. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

OFF: #1 Légyszi, tanuld már meg rendesen leírni a 'pszichológus', 'pszichiáter', 'pszichés' stb. szavakat. :( Amikor a válaszaidat olvasom, mindig egyet értek azzal, amiket írsz, de ez olyan zavaró. Tehát: pSZICHológus, nem pHSZIHológus.


ON: Az, hogy ilyeneket mond egy pszichológus, semmiképp nem normális. Nem szabadna a saját nézeteit, hitét a pácienseire erőltetni, legyenek ezek ezoterikusak vagy vallásosak. Egy szakembernek el kell tudnia vonatkoztatni attól, hogy ő személyesen mit tenne, miben hisz, és a kezelt személyére szabva kellene megoldási javaslatokat tennie. Az, hogy egy pszichológus ilyenekben hisz, önmagában is furcsa, de joga van hozzá. Ha te nem hiszel ebben, akkor semmiképpen ne járj hozzá. Könnyen lehet, hogy egy sarlatán, aki az erre fogékonyakat behálózza, majd elküldi egy ismerőséhez, aki aztán lehúzza őket. Nyilván kellene hozzá is járnod mindeközben, gondolom. Van olyan, hogy "szakemberek" egymás haverjai lesznek, és küldözgetik a másikhoz a pácienseiket, lehet, hogy ezért mondta, amit mondott.

2020. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos van egy olyan tulajdonságom, hogy nem emlékszem mindenre pontosan, szóval nem tudom pontosan felidézni a szavait, talán másik “szakembert” nem is említett, inkább a transzgeneraciós hatásról beszélt. De arra mindenképp emlékszem, hogy azt mondta, hogy érdemes lenne megnézetni a dolgot. Azt nem tudom, hogy hogy értette pontosan. Előtte csak egy másik pszichológusnál voltam par hónapja, őt nagyon rossznak ítéltem meg, a mostanihoz eddig szívesen mentem, bar nem sok összehasonlítási alapom van az biztos. De azt semmiképp sem hiszem, hogy összejátszana valami sarlatánnal a pénzért. Elég személyesnek tűnik egyébként es valóban olyan, mintha magánszemélyként is beszélgetnénk sokszor, de nagyon új nekem, hogy egy szakival beszélgetek, szóval nem nagyon tudom meg, hogy mi a jó es a rossz.
2020. júl. 6. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es Ajánlom az MTVA megkeresését biztos megvan nekik raktáron Grétsy László - Álljunk meg egy szóra! sorozata

Az ilyen magadfajta szőrszálhasogatóknak biztos tetszeni fog ha annak idején nem láttad


Vagy olvasható alakban kapható még Grétsy László további könyvei

- Hivatalos nyelvünk kézikönyve

- Műszaki nyelvőr

- Anyanyelvünk tájain

- Az ékesszólás kiskönyvtára 43

- Nyelvi játékaink nagykönyve

- A szavak ösvényein - Szavaink és szólásaink eredete, változásai, érdekességei

- Az ékesszólás kiskönyvtára 11.

- Harminchárom jeles magyar kortársunk gondolatai anyanyelvünkről

- Nyelv és nyelvhasználat a családban

- Nyelvművelő kéziszótár

- Nyelvi illemtan


Remélem kielégitettem a helyesirási igényeidet és elkezdesz olvasni ahelyett, hogy az én helyesirásommal foglalkoznál

Ez itt nem a "morfológia szakkör", hogy egymás helyesirásával foglalkozzunk hanem a "mentális betegségek" topik ahol az embereknek jóval súlyosabb problémáik vannak mint az, hogy hogyan is irjuk le azt a szót, hogy "phszihológus" vagy "phszichológus" vagy "pont lesz@rom,hogy zavar lógus"

2020. júl. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A transzgeneráció nem egy spirituális fogalom. A pszichologiaban használják. A családterápia egyik része. Arról szól, hogy vannak negatív viselkedés minták, amiknek az ember sokszor nincs tudatában és továbbadja a gyerekének, az az övének és így tovább.

Ilyen lehet például a túlzott kritikusság. Az ember szulokent hasonló módszereket használhat mint a szülei. Vagy pont az ellenkezője, azt mondja, én teljesen más leszek mint a szüleim. Ezzel is öröklődik a minta.

Ezzel az a pszichológus foglalkozik, akinek van családterapeuta végzettsége.

2022. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindegy is, két ev után csak meg sokkal rosszabbul vagyok, xanax függő, egy nap 4 mg is akár, nem tudok menni külföldre dolgozni, mar szinte skizofrén tuneteim vannak. Ennyit a családi betegségektől
2022. máj. 13. 21:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológus foglalkozik ezzel. De ajánlom, hogy olvass Dr. Máté Gábortól, ő foglalkozik gyerekkorbol eredő traumákkal és a kapcsolatával a függőséggel és a mentális egészséggel. Van sok videója youtubon is. Szerintem segítene megérteni, mi van benned.
2022. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Generációk óta beteg a család. Volt öngyilkosság is. Az enyém lenne a második. Az apám az egyik legbetegebb ember akit valaha láttam. 50 évesen egy 13 éves szintjén van, közben meg egy nőverő rohadék. Bőg, ordít…

Beszéltem mar pszichológussal, semmit nem hatott. Nem is érzem az elmúlt 2 évet. Ez a kérdés olyan mintha tegnapi lenne

2022. máj. 13. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj olyan klinikai szakpszichológushoz, aki családterápiával is foglalkozik. De ezek olyan sérülések, amik nem néhány hónapba fognak telni, ezt már előre mondhatom. Ha szeretnéd, ajánlok privátban egy ilyen pszichológust.
2022. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ajánlhatsz, bar nem pesti vagyok.

Az dn bajomon semmilyen orvos nem tud segíteni… a pszichiátriára sincs erőm befekudni

2022. máj. 13. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!