Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Korábban az öngyilkosságban...

Korábban az öngyilkosságban láttam a kiutat de nem akarok meghalni. Külföld? Van más megoldás?

Figyelt kérdés

Nő vagyok és zaklatnak. Olyan szinten hogy nem tudom egyszerűen letiltani őket (2 férfi...bár ha úgy vesszük +1 is) mert mindent tudnak rólam, azt is hogy hol lakom stb. A lelki nyugalmam, emésztésem, alvásom is rég ráment, kb fél éve megy ez ha nem több. Nem ütöttek vagy molesztáltak így nincs alapja szólni a rendőrségnek. Hetekig öngyilkos akartam lenni mert nem látom a kiutat, majd rájöttem hogy talán ha kimennék külföldre, segítene. Persze annyi pénzem bőven nincs. Plusz ha nem választom azt az életmódot hogy teljes mértékben internet nélkül éljek, ott is megtalálnának és folytatnák. Szeretnék élni! De ez így nem élet

Privát üzenetekre az ebből adódó félelem miatt nem válaszolok.



2020. júl. 8. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tökös férfi ismerősöd, aki elintézné ezt a néhány szerencsétlent?
2020. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos. És neten még akkor is folytatnák, max nem mernek a közelembe jönni.
2020. júl. 8. 18:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell külföldre menni, elég egy másik városba, és telefonszámot cserélni, esetleg új profilokat a neten.


Milyen kapcsolatban állsz a zaklatókkal és hol zaklatnak? Telefonon, interneten és személyesen is? Számot tudsz cserélni, netről le lehet tiltani őket, vagy új profilt csinálsz, személyes zaklatás ellen a költözés.


Rendőrség? Ha van bizonyítékod persze. Egyébként hány éves vagy? Engem is zaklattak.

2020. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz megütni vagy molesztálni valakit ahhoz, hogy zaklatásnak minősüljön. A zaklatás lehet verbális vagy lelki is, tehát teljes joggal tehetsz feljelentést.
2020. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már elköltöztem de sajnos ezt a címet tudják. 20 vagyok, egyelőre egy kamuprofilt használok messengeren, a többit jegeltem. Telefonon, interneten és személyesen is...

Ez szerintem azokhoz képest nevetséges bizonyíték akit pl megerőszakoltak (évekkel korábban velem is megtörtént)

2020. júl. 8. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megint költözz, cserélj számot és neten hogy tudnak akkor zaklatni?


Mindenképp mentsd el a tőlük érkező hívásokat, sms-eket, netes üzeneteket, amiben látszódjon, hogy te határozottan elutasítod a kapcsolatfelvételt, esetleg személyes zaklatás esetén videófelvétel.


Én 22 vagyok, engem is 20 évesen zaklattak, de le tudtam rázni.


Még két kérdésre válaszolj: Kik ők? És miért zaklatnak?

2020. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egy költözés nem két nap...novemberben lett saját lakásom, nullára kifutottam, épphogy nem szorultam kölcsönre.

Az összes üzenet megvan, mégis félek hogy én járok rosszul.


Olyanok akiket visszautasítottam, hogy sem élőben sem "erotikus képekben" nem vagyok hajlandó velük lenni.

2020. júl. 8. 18:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell értetni velük, hogy a nem az nem, és szánalmas amit csinálnak. Millió nő van a világon, próbálkozzanak másnál.

Te pedig kérj segítséget a rendőrségtől, szülőktől, barátoktól.

Tanulj önvédelmet, legyen nálad paprikaspray, és mindig határozottan elutasító legyél.

2020. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy valaki problémájához vagy valamilyen problémához képest a tiéd kisebb, ezért nem foglalkoznak vele. Ez butaság. Ha ennyire befolyásolják a mindennapi életviteledet, akkor ez igenis zaklatás, aminek véget kell vetni, mert jogod van nyugodtan élni.
2020. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek ment a zöld. Megpróbáltam segítséget kérni, már pszichológushoz is van időpontom de a rendőrséget túlzásnak érzem. Én lennék számonkérve amiért hozzám se nyúltak (még) de rájuk hívtam őket.
2020. júl. 8. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!