Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy hipnózis?

Figyelt kérdés

Magam sem hittem volna, hogy valaha kiírok ilyen kérdést, mert meggyőzősésem, hogy kamu.


Viszont egy barátnőm mesélte, hogy jár pszichológushoz és csinál neki olyat és full nem kamu. Valami nagyon képzett emberhez jár, állítólag nemzeközileg elismert szakember.


Ti beveszitek ezt? Szerintem továbbra is halandzsa.


2020. júl. 9. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hipnózis létezik. Több szobányi irodalma van. Nem gondolom, hogy akik ezeket a könyveket írta az mind vagy hülye, vagy egy globális összeesküvésben vesz részt, hogy a többi embert jó átverjék.
2020. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, csak azt nem újságolják, hogy marha veszélyes tud lenni.
2020. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elég szkeptikus vagyok továbbra is!
2020. júl. 9. 23:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem is meggyőzni akar, csak a kérdésre válaszolunk.

De ha gondolod próbáld ki esetleg, ha meggyőzni akarod magad.

2020. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Isten ments!
2020. júl. 9. 23:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen létezik ez nem ezotéria.Például maga a marketinges szakma is lényegében erre épül nem a terméket adják el hanem az érzést hogy neked szükséged van arra termékre.


Ugyan úgy lehetséges hipnotizálni is valakit és előkotorni a tudatalattijából a dolgokat vagy beültetni a gondolatokat. Ez mind műszerrel is mérhető jelenség

2020. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, tényleg használni szokták. Lényegében egy megváltozott tudatállapotot idéznek elő hipnózissal, olyan esetekben előszeretettel használják ahol az emlékek felidézése nehézséget okoz, amnézia miatt mondjuk.

Az emberi agy úgy működik hogy a túl nagy traumákat egyszerüen kizárja, akár halmozottan is.

Ezzel megakadályozva azt hogy a traumákat fel lehessen dolgozni. A hipnoterapeuta pedig újra elő fogja hívni azokat az emlékeket, hogy a terápia során a páciens feldolgozássa őket.

Itt elsősorban a PTSD-d, és a disszociatív zavarokat értem, ott gyakoriak az amnéziás időszakok.

Természetesen használják másra is, de nekem előszőr az emlékek visszaállítása jutott eszembe, mint terápiás cél.

Léteznek olyan dolgok, amik az évek során egyszerüen eltemetődnek, és eltűnnek az elméből. Ezeket az emlékeket, érzelmeket, tapasztalatokat nem lehet sima ébrenléti állapotban elérni, a hipnózis és az azzal járó megváltozott tudatállapot kell hozzá.

2020. júl. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!