Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elfogadni hogy...

Nem tudom elfogadni hogy elveszítettem édesanyámat mit tegyek???

Figyelt kérdés
Nemrég múlt el 2 éve hogy édesanyám meghalt. De még a mai napig se tudtam feldolgozni a halálát. Nagyon szoros kapcsolat volt kettőnk között. Olyanok voltunk mint a sziámi ikrek elválaszthatatlanok. Nekem az anyu volt az egyetlen ember az életemben aki szeretett védett mindentől és mindenkitől. Amióta ő nincs velem csak rettegek az élettől nem találom a helyem. Úgy érzem hogy soha nem fogok kilábalni ebből a bánatból. Nem tudom elfogadni hogy nincs többé velem az anyu. Nagyon nehéz nélküle az élet teljesen magamra maradtam. Felnőtté kellett váljak pedig az anyu mellett gyereknek éreztem magam. Mert ő mindent megcsinált helyettem nekem semmi dolgom nem volt. Én voltam a kedvence ahogy édesapámnak is. Sajnos már ő sem él még gyerek voltam mikor meghalt. Van egy nővérem meg egy bátyám de őket aztán hidegen hagyja hogy mi van velem. Mivel nekik is megvan a saját életük. Én meg elveszítettem a legnagyobb támaszt az életemben mégpedig édesanyámat. Nem tudom miért ilyen kegyetlen az élet hogy a jókat viszi el. Valaki esetleg tudna tanácsot adni hogy hogyan lenne könnyebb? Esetleg van még valaki ebben a helyzetben hogy elveszítette az édesanyját. Ha igen akkor hogy dolgozta fel a halálát???
2020. júl. 10. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?


Lehet segítséget kérni, vannak pszichológusok, vagy más lelki segítők, akik a gyász feldolgozásában tudnak neked támaszt nyújtani.

2020. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
32 vagyok és lány!
2020. júl. 10. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:

hoztam neked olvasnivalót is:

[link]


Ez egy tudományos publikáció, de lehet, hogy találsz benne hasznosat:

[link]

2020. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Köszi! :) Igazából gondoltam, hogy lány vagy - férfiak ritkán szoktak ilyen "lelkizős" témában megnyilvánulni. (bár nem zárom ki, hogy létezik olyan ffi, aki hasonlóan nem tud túljutni a gyászfeldolgozáson)
2020. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban távozott az Édes, nagyon sokáig tartott, míg feldolgoztam.

"miért ilyen kegyetlen az élet hogy a jókat viszi el" - mindannyian egyszer elmegyünk - jó is, rosszak is. Embernek lenni nehéz.

Talán az segítő, hogy belegondolsz: biztos vagyok, hogy Ő azt szeretné, hogy Te boldog legyél, megtaláld a helyed az életben, a kapcsolataidban, a munkádban.

2020. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az anyu tudom hogy azt szeretné hogy én boldog legyek. Mikor élt akkor is azt nézte hogy nekem jó legyen! De annyira rossz hogy már nincs többé velem ez egy kegyetlen érzés!
2020. júl. 10. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, ebben biztos voltam, hogy azt szeretné, hogy boldog legyél - és látod ennek az egyik feltétele, hogy el tudd Őt engedni. Más törvények közt van a halhatatlan lelke - nem tud segíteni - de lehet, hogy ezzel szomorítod. Van egy szép Grimm mese (felnőtteknek szóló mese, mert Grimm testvérek nem csak gyerekeknek írtak) arról szól, hogy szülők elvesztették szeretett kisgyermeküket - és csak sírtak, sírtak, nem tudtak sehogy belenyugodni. Egyszer az anya álmában megjelent a kisgyermek és panaszosan mondta: ne sírjatok, könnyeitektől nehéz az ingecském, nem tudok haladni benne az utamon. Akkor megnyugodtak.
2020. júl. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem megy egyedül, ne szégyellj szakemberhez fordulni!

Ez a dolguk, egészen biztosan segít, ha külső/kívülálló szakember tud neked hasznos módszereket mondani!

2020. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Reszvetem :( 5 fokozat van a gyaszban. Mindegyiken tulesunk mindannyian- ez hoz megkonnyebuulest majd evek alatt. Nalad ez az eleje.

Kemeny elethelyzet.

Talan annyi segit, ha kieszeled, kiirod, kiorditod, kisirod stb magadbol, mikor, hogy jon. Beszelj rola, amennyit es amikor csak tudsz. Ha terapeuta tud ilyen mennyisegben meghallgatni, akkor ö: ezert (is) vannak. Muszaj megelni az erzeseidet, es ahogy latszik, engeded is, hogy megeld.

Sajnalom :(

2020. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!