Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Lehet...

Mi történik velem? Lehet mentális betegségem?

Figyelt kérdés

Tizenhat éves lány vagyok, a problémáim pedig már egy éve fennállnak, és csak súlyosbodnak.

Fejfájással kezdődött, eleinte úgy két hetente egyszer fájt nagyon erősen és ezen kívül hetente legalább háromszor, enyhébben.

Ezt esetenként szédülés is kísérte.

A fejfájás nem múlik el, maximum enyhül, ha fájdalomcsillapítót veszek be.

Mostanában hetente többször is nagyon erős, elviselhetetlen fejfájásom van, nem enyhül, és egyre többször kíséri egy furcsa érzés is.

Olyan, mintha csak egy álomban léteznék, van, mikor hullámzik a szoba is, pedig nem szédülök.

Ez az érzés jelentkezik magában is, fejfájás nélkül is.

Előfordult, hogy ilyenkor emlékezetkiesésem volt, három-négy óra tűnt el az életemből, azóta se emlékszem, mit csináltam akkor.

Olyan szagokat érzek, amik nincsenek (fantozmia).


Az állandó közérzetem jó, bár gyakran vannak hangulatingadozásaim, általában minden ok nélkül dühös, vagy épp nagyon boldog leszek.

Előfordult az is, hogy alvajártam.


Ezekkel a problémákkal teljes kórházi kivizsgáláson voltam, a neurológián nem találtak semmit, de pszichiáterhez a karantén miatt végül nem jutottam el. Most kaptam új időpontot egy szakemberhez.


Utalhat mindez mentális betegségre, vagy feleslegesen aggódom?



2020. júl. 11. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak migréned van? Az okoz ilyesmit a fejfájások között is.
2020. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Örülnék neki.

Igazából én is ezt hittem, de a kórházban azt mondták hogy nem tartják valószínűnek a migrént, mert a fejfájásom nem tart egész nap, úgyhogy típus szerint nem mondhatják, hogy migrénes.

2020. júl. 11. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló volt nekem is kb 7 éve. Akkor nagyon sokat stresszeltem, mamám akkor halt meg, az akkori párom folyamatosan megcsalt, én meg nyilván visszafogadtam mindig, és ez ki is ütött rajtam. Kimerült voltam szellemileg, úgy éreztem magam folyamatosan, mintha álmodnék, szorongtam a semmi miatt, nem nagyon "mertem" haza jönni, mert féltem, hogy itt a saját gondolataimtól megőrülök kb. Volt hogy besokalltam, rám jött egy olyan, hogy egyszerre fáztam meg melegem volt, úgy éreztem megőrülök, nem akarok megőrülni. Orvoshoz, vérvételre is mentem, de semmi bajom nem volt. Kimerültség, szorongás. Ez pedig lelki eredetű.

Az én tanácsom az, hogy igyál citromos vizet, elvileg segít, + vitamin, felfrissít. Naponta max 1-2 órát gépezz, ne sokat telefonozz, csak hogyha fontos. Ettől is érezheted magad ilyen "ködben", hogy úgy érzed magad, mintha álmodnál. Foglald el magad a kertben, barátokkal legyél sokat, plusz beszélj nekik erről esetleg. Nekem is kb 16 évesen voltak ilyen bajaim... + ne olvasgass interneten!!!!! ez nagyon fontos, mert olyat diagnosztizálsz magadon, ami nincs is, és bebeszéled. Szerintem (de nem akarok diagnózist felállítani!) lelki eredetű a probléma, nekem legalábbis úgy volt.

2020. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem migrén, mert nem tart egész nap? Ez érdekes. Páromnak szokott lenni migrénje, mégse tart egész nap. Csak az a pár óra elviselhetetlen fejfájás, de utána egész nap kimerült.
2020. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez a fajta agyérgörcs az autoimmun betegségnek az egyik megjelenési formája. A mára népbetegségnek számító autoimmun betegség pedig az áteresztő bél szindróma következménye. Helyes étrenddel tünetmentesíthető, (nem gyógyítható, mert az immunrendszer nem felejt), csak éppen ember legyen a talpán, aki manapság tud követni ilyen étrendet. Mondjuk nekem nem kunszt, de egy másnak dolgozó, vagy tanuló személy esetében ez majdhogynem lehetetlen. Kerülni minden félkész, vagy készételt, élesztős kenyeret, világos helyen tárolt krumplit, tejet, paradicsomot, és legfőképpen a hüvelyeseket.
2020. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezért nem kellene kiírnod a kérdést, sem neten keresgélni, mert már agyérgörcsöt diagnosztizálnak nálad. :D meg hogy bélbajod van.
2020. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!