Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem hiszek magamban. Mit tegyek?

Nem hiszek magamban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy lassan 18 éves transszexuális lány vagyok. Szinte nincs is önbizalmam. Három álmom van. Ezek az álmok vagy célok az egyetlenek, amik számítanak számomra, mivel az egész csalásom utál a másságom miatt.


A célom az, hogy sok nyelvet beszéljek anyanyelvi szinten és konferencia tolmács és nö legyek. New Yorkban szeretnék majd élni, mert New York egy multikultúrális város, ahol könnyen ''fenntarthatom'' az anyanyelvi tudásom a sok nyelvben. Tudom az USÁ-ba nem könnyü emigrálni, de ezért szeretnék sok nyelvvel dolgozni, mer úgy jobb esélyem van.


Annak ellenére, hogy már angolul és németül nagyon jól beszélek, nincs önbizalmam és azt gondolom, hogy túl hülye vagyok ahoz, hogy az álmaim megvalósítsam. Még a tanáraim is azt mondják, hogy biztos, hogy sikerülni fog elérni a céljaim, de még sincs önbizalmam. Vagdosom magam és már kétszer próbáltam öngyilkos lenni. Ezek a célok nagyon sokat jelentenek számomra. Mint ahogy említettem, ezek a célok a legfontosabbak az életemben. Csak ök vannak nekem. A családom gyülöl, pedig négy éve tudják, hogy transzszexuális vagyok. Annyira fontosak azok a cálok számomra, hogy képes vagyok bármiröl lemondani. Pl. attól még, hogy nö leszek, soha nem lesz barátom vagy családom, soha nem mentem és nem is fogok elmenni szórakozni, keveset alszom,de tervezem, hogy csak két órát fogok aludni, stb. Ezt mind azért, hogy több idöt szánjak a céljaim megvalósítására. Tudom ha nem sikerül elérni a céljaim, akkor meg fogom ölni magam. Nekem csak ezek a célok vannak, de nem bánom, persze csak addig, amíg a megvalósításuk nem mond fel. Mert ha nem sikerül, akkor nekem nem lesz miért már élni. Alternatívákat meg nem akarok. Én csak ezeket a célokat akarom megvalósítani. Nem akarok sem a második Stephen King sem a második Bill Gates lenni.



Hogyan lehetne több önbizalmam? Vagy teljesen reménytelen eset vagyok?


2020. júl. 11. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó lenne, ha beszélhetnél olyan emberekkel, mint te, mert úgy vettem le, hogy az önbizalomhiányod leginkább abból adódik, hogy transzszexuális vagy.

Ha a családod nem, akkor gyűts magad köré barátokat, akik elfogadnak és támogatnak majd ezen az úton.

Az emigráció jó ötlet, főleg, ha vonz Amerika, és mert itthon ellehetetlenítik a transz emberek életét.


Nem hinném, hogy a tanulmányaiddal baj lenne, a lényeg, hogy ne add fel. Egy pszichológus/pszichiáter sem ártana, mert öngyilkossági gondolataid vannak, meg a nemváltoztatáshoz úgyis pszichológiai vélemény kell. Ne hagyd abba a nyelvtanulást, ha úgy érzed, válassz olyat, ami rokonnyelve mondjuk a németnek vagy az angolnak. Remélem tudtam segíteni.

2020. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségét!:-) Már egy orvosi jóvá hagyásom van. De még egy kell, ami valószínüleg november végére, december elejére be fogok tudni szerezni. A szüleim csak azért támogatnak ebben, mert Németországban, azt a szülöt, aki nem segít transz gyerekén, elítélik. Mármint mások ítélik el. Annak ellenére, hogy segítenek, megmondtál nekem, hogy gyülölnek és jobb lett volna ha meg sem születtem volna.



Köszönöm szépen a válaszát!:-)

2020. júl. 11. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi az a transzlány?

- Most akkor férfi vagy aki férfira izgul, vagy nő vagy aki leszbikus?Vagy férfi vagy aki "vaginát" akar, vagy nő vagy aki péniszt akar?

- Másodjára meg ha ekkora álmaid vannak, hogy te az USA-ban akarsz tolmács lenni, az abszolút az ellentéte annak, hogy vagdosod magad meg öngyilkos akarsz lenni

2020. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2

Ő jelenleg férfi testben él, de nő szeretne lenni. Semmi köze ahhoz, hogy kire izgul. És talán azért vagdossa magát, mert úgy érzi, az álmai elérhetetlenek.

2020. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4

De akkor minek akar nő lenni, ha nem kellenek neki a férfiak nemileg?

Ez a homoszexualitásnak egy újabb beteges agyi megnyilvánulása?

2020. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha van neki két nyelvből felsőfokú nyelvvizsgálja akkor nem feltétlen elérhetetlen elérhetetlen dolog Amerikában dolgozni tolmácsként bár Trump valószinűleg erősen meg fogja a bevándorlást szigorítani
2020. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs célom. Számomra kínszendevés a defektjeimmel együtt élni. Ez az élet csak egy ránkerőszakolt küszködés. Az univerzumban nincs olyan hely, ahol szükség lenne ránk. Ezért én a meg nem születést, és az ember kihalását tartom a legjobb megoldásnak. A nem létező embernek nincsenek igényei, se céljai, se vágyai, ezért őt nem kell létrehozni.


https://www.youtube.com/watch?v=a4weOeOU7pY

[link]

[link]

[link]

2020. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek kinszenvedés a defektjeivel együtt élni


"A nem létező embernek nincsenek igényei, se céljai, se vágyai, ezért őt nem kell létrehozni."

Ezen még Hitler is kiakadt volna olyan szintű szöveg, gondolom Izraelből jön

2020. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A transzszexualitásnak semmi köze a szexuális orientációhoz. Azért nem akarok barátot, mert mint írtam fent, nem csak két nyelvvel, hanem nagyon sok nyelvvel akarok dolgozni, mert így a bejutási esélyem jobb. Arról nem is beszélve, hogy az anyanyelvi szint elérése sok nyelvböl nehéz, de lehetséges a neuroplaszticitásnak köszönhetöen.
2020. júl. 11. 15:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Apropó Trump. Nagy eséllyel le fogják váltani. Ha még is megválasztják, új elnök lesz amire kijutok, mert Németországban élek és itt még legalább hat évig tanulnom kell.
2020. júl. 11. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!