Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kutya "rendbe hozhat"?

Egy kutya "rendbe hozhat"?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta egy ilyen kedvtelen, motivalatlan sejthalmaz vagyok, amik régen örömöt okoztak, azok nem hoznak már lázba. Viszont rajongok a kutyákért, ha egy négylábú közelében vagyok, hirtelen visszatér az életkedvem. Anyám, aki mindig ellenezte, most hirtelen kutyát szeretne. A feltételek megfelelnek, de nem tudom én stabil lennék-e hozzá. Attól félek, nem fog semmi sem változni, és egy vidám gazdi helyett, egy roncsal keljen leélnie 15-20 évet. Hasonló problémákat megoldott nektek? Mentálisan jót tesz?

2020. júl. 11. 17:53
A kérdező szavazást indított:
Nekem/ismerősnek segített, ajánlom
Nem javaslom, terapeuta kell neked, nem kutya
32 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha rendbe nem is hoz, de sokat javithat az allapotodon.
2020. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Azt írod kutyák közelében visszatér az életkedved, lehet segítene.


Ha anyukád is szeretne kutyát, illetve ő vállalja az ezzel járó felelősséget, tehát ha te nem tudnál mégsem gondoskodni megfelelően a kutyáról mégis rendes gazdája lenne abban az esetben érdemes csak,így a kutya mindenképpen jó helyre kerülne. Beszéljétek át!

2020. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyetertek az elottem szolokkal. Nekem van kutyam, o is kozos anyukammal es nagyon meg tud nyugtatni, fel tud viditani mikor hazaerek es futkarozik oromeben. De valóban csak akkor vallaljatok, ha tudtok rola megfelelően gondoskodni.
2020. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Én egy súlyos, darabos lábtörés miatt depressziós lettem. Aztán befogadtam egy kóbor kutyát, aki vemhes volt. Lettek kis kutyák, 3. Akiknek nagyon örültem. Állatvédők segítettek gazdit keresni nekik, az anya kutyát és egy fiú kutyust megtartottam. Azóta sok minden pozitív irányban változott. Rengeteg szeretetet kapok tőlük, és imádom őket. Ajànlani tudom csak.
2020. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
83%
Mielőtt első kutyámat örökbe fogadtam, nagyon magam alatt voltam, borzalmas volt a mentális egészségem. Azóta aligha vannak depresszív gondolataim, visszatért az életkedvem, és a kutyasétáltatás közben csodálatos barátságokat kötöttem. Amennyiben tudod, hogy minden körülmény között tudsz majd foglalkozni vele, vagy lesz olyan, aki tud foglalkozni vele, nagyon ajánlom. (Plusz pont, ha mentett kutyust fogadsz be, hisz így egy másik elveszett lelken is segítesz, de ha lenne egy fajta amit különösen kinéztél, természetesen a vásárlás is jó opció :))
2020. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

En is ugyanigy voltam vele csak nem kutyat vettem hanem macskat..

Igazabol nekem segitett hogy odabujt hozzam, “motivalt”.:)

A kutya megjobban ragaszkodik a gazdajahoz ugyhogy szerintem segitene.:)

2020. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

23-án hoztuk el a mudi babámat. Őszintén szólva, már kezdtem megbánni. Nem éreztem, hogy ragaszkodnék hozzá. Ma amikor a kerben sétáltattam (szoktattam, még nem lehet kivinni) hívtam, nem jött, elkezdte harapdálni a pórázt. Amikor mondtam neki hogy "erezd!" és odanyúltam, egy hatalmasat harapott a kezembe. Én ilyedtemben megütöttem. Akkor realizáltam, bántottam, mert csak még egy játékos kölyök. Elvonultam, leültem a falhoz. Rájöttem, borzalmas gazdi vagyok. Elgondolkodtam rajta, vajon miért nincsenek barátaim és miért taszítom el magamtól a szeretteimet. Mikor már majdnem sírtam, odadugta a kis fejét labdával a szájában. Párszor eldobtam, visszahozta, beleült az ölembe, rámtette a kis fejét, majd a szemembe nézett. Látni lehetett a tekintetében a szeretetet.

Ekkora megértést, szeretetet már régóta nem kaptam

(Más dolgokban is segített:

Újra elkezdtem magammal törődni, undinak fog hangzani, de újra napi renderességgel fürdök. Kicseréltem a hónapok óta büdösödő ágyneműm, kitakarítottam. Korábban alszok, korábban kelek. Elkezdtem foglalkozni az egészségemmel, nem töltök már napi 8 órát a telómon.

Igaz, még mindig érzelmi roncs vagyok, de könnyebben kifejezem az érzelmeim.

Mind ezeket 1(!) Hét alatt. Remélem, kitartanak.)


Egyszerűen nem érdemlem meg😭

2020. júl. 31. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak így tovább!


,,Elgondolkodtam rajta, vajon miért nincsenek barátaim.." Jelenleg már van egy igaz barátod, a kutyusod :)

2020. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!