Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hányásfóbiától hogy lehet...

Hányásfóbiától hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek ki ez egy valós gond. Kiskorom óta ez a fóbiám és nagyon szégyellem egy vagy két ember tud csak róla. Az okát is sejtem hogy miért alakulhatott ki. Leginkább attól félek hogy valaki akikkel együtt lakok fog, és azt végig kell hallgatnom, néznem sajnos volt már rá példa kétszer. Ha meg valaki rám mond ilyesmit akkor nagyon sértve érzem magam. Nagyon félek az őszi-téli időszakoktól mert akkor vannak ilyesmi betegségek. Már azon is gondolkoztam hogyha az egyik családtagom akivel együtt kéne élnem rákos lenne és a kezelésnek ugye az a velejárója akkor inkább öngyilkos lennék emiatt mert azt nem akarnám hogy azt higyje hogy azért hagyom ott mert nem szeretem meg ilyesmi de nézni sem akarnám. És ha én lennék daganatos, biztos titokban tartanám és nem vállalnék semmilyen kezelést. Már ennyire súlyos a helyzet. De hál istennek senki sem küzd ilyen betegségekkel, de ez is olyan hogy jöhet bármikor..

Teljesen jó életem lenne ha nem árnyékolná be ez a fóbia.

Hogyan tudnék megszabadulni tőle?

Mert amúgy nagyon szégyenlem, ide leírtam mert ez anonim oldal de nem biztos hogy élőben meg tudnék nyílni egy másik embernek erről.

Van itt olyan akinek ez volt a fóbiája de valahogy megszabadult tőle?

Már esküszöm az sem zavarna ha terelődne a fóbia tárgya csak ne pont ez.

Köszönöm a normális válaszokat.



2020. júl. 17. 12:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és ugye kétszer szembenéztem vele (2017-2016) de nem segített csak még rosszabb lett mert azóta mégjobban félek hogy bármikor lehet , aludni se tudok nyugodtan,felkelek sokszor éjjel, ilyenek
2020. júl. 17. 12:12
 2/6 anonim válasza:

Lényegében ez már nem csupán egy fóbia, hanem berögzült, tudatosult gondolat és félelem. Ha a pszichológus ötletét elveted, egy dolgot tudsz tenni; minél többször szembesíted vele magad. Én a szextől félek. Ennek is gyerekkorig visszavezethető oka van, így győzöm le fokozatosan. Már alkohol vagy tudatmódosító nélkül is elvagyok, habár valós aktusig még nem mentem el sokszor, de egyre jobban megy hozzászoknom a gondolathoz, hogy az egészséges élet része. Ugyanez a hányás is. Ha a szervezet nem tolerál valamit, visszadobja. Ezt kell megértened. Helyedben challenge videókat néznék és olyan asmr-t hallgatnék, amiben fura öklendezésszerű hangokat adnak ki. Illetve talán az is segítene, ha egyszer (csakis megbízható barátok társaságában!) te is teljesítesz egy - két ilyen challenge-t. Például x sör megivása x idő alatt, furcsa turmixok kipróbálása stb... Ezzel valójában nem teszel jót a szervezetednek, de kevésbé rosszat, mintha azzal érnéd el a hányást és ez esetben a gyógyulást, hogy szándékosan meghánytatod magad. Senki sem szeret hányni. De miután megtörténik, jobban van az ember.

Viszont ennyire nem szabadna kattognod ezen, berögzült séma lett ahogy látom, ezt csak akarattal, sok pszichoterápiával és gyakorlati nem csak elméleti dolgokkal kell visszaszorítani.

Tedd fel a kérdést, miért is félsz annyira tőle? Sose voltál olyan részeg és kábult, hogy miután visszajött, elmúlt volna a szédülés és a tompaság? Sose volt olyan, hogy jobban lettél volna utána?

2020. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Emetofóbia a neve, ha jól tudom, ha utánaolvasol segíthet a probléma megértésében.


Amúgy meg sajnos tapasztalt vagyok a témában. Tini koromba volt egy epeféreg fertőzésem, és hónapokig nem jöttek rá, hogy ez a bajom, minden egyes kicseszett nap hánytam. Mikor felépültem egyenesen rettegtem a hányástól, de tényleg nem mentem ki az utcára, nem voltam hajlandó visszamenni a suliba, borzalmas időszak volt.

Aztán pár évre rá, volt egy buli ahova nagyon el akartam menni, de nem mertem, mert féltem, hogy hányok vagy valaki más fog hányni.

És akkor jött egy olyan felismerés, ami a mai napig 95%-ban működik, amikor elkezdek szorongani: "Ha hányok, hát hányok, de ezért nem hagyom az életet elmenni magam mellett". Ennyire egyszerű, tapasztalat, hogy félelmeink abból táplálkoznak, hogy aggódunk, ellenkezünk, és, ha elfogadjuk hogy oké, félek a hányástól, a hányás rossz, nem tehetek ez ellen, egyszercsak eltűnik a félelem.

Remélem érted, amit ezzel akartam mondani.

2020. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lépj be az emetofóbiások csoportjába facebookon. Nem vagy egyedül ezzel a problémával.
2020. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hol van az a csoport? Nem találom.
2020. júl. 18. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!