Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Vagy valami más?

Ez depresszió? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Semmit sem csinálok,lusta vagyok,rossz a kedvem és emellett még igénytelen is vagyok. Mármint külsőre.

2020. júl. 17. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Ez lustaság, a depressziónak kell lenni egy konkrét oknak..
2020. júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1 Nem minden esetben, mivel létezik endogén depresszió is.


Kérdező, van egyéb tüneted? Ki tudnád fejteni részletesebben a jelenlegi állapotodat? Nem biztos, hogy depresszió, de két mondatból nem is várhatod, hogy megállapíthassuk, mi a gondod.

2020. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

AZ "endogén depresszió" fogalmát a lusta pszichológusoknak találták ki, hogy ráfogják, és ne kelljen csinálniuk semmit. Amúgy meg nem olyan gyakori, hogy mindenre ráfogják, hogy endogén és nincs kezelhető oka.

A rossz kedv és lustaság még nem depreszzió.

2020. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy a rossz kedv és a lustaság nem egyenlő a depresszióval, azonban nem véletlenül kértem meg a kérdezőt, hogy fejtse ki bővebben a problémáját. Az meg, hogy te mit hiszel az endogén depresszióról, cseppet sem érdekel, nem véletlenül szedték szét a depressziót reaktív, illetve endogén csoportokra.
2020. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok, azért kíváncsi lennék, a nagy lepontozó művészek mennyire értenek ehhez az egészhez. A probléma ott van, hogy a pszichiáterek szinte minden depressziót endogénnek kezelnek, csak felírják a gyógyszert, mert az jó a gyógyszeriparnak, és semmi mást nem foglalkoznak vele, fel se merül, hogy lehet valami oka, és azt meg lehetne szüntetni. Nem azt mondom, hogy ők szüntessék meg az okot, hanem az a baj, fel se merül!
2020. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichiáter nem fog csak úgy vaktában felírni gyógyszert egy adott betegségre, természetesen én is hallottam már rémtörténeteket arról, hogy sztk-s rendelésen nincs idő annyit foglalkozni a beteggel, ezért terápia helyett gyógyszeres kezelést írnak fel, de ez nem jelenti azt, hogy nem létezik/létezhet endogén depresszió. Elvégre, ha jobban belegondolunk, a depresszió azért alakul ki, mert az agy biokémiája felborul/zavar keletkezik benne (ugye a szerotonin, dopamin stb. szintje tartósan lecsökken), amihez nem feltétlenül kell külső ok, hogy bekövetkezzen. Emellett az is érdekes, hogy akinek volt depressziós rokona, nagyobb esélye van rá, hogy nála is kialakul ez a betegség, mint azoknál az embereknél, akik családjának nem szerepelt semmilyen depresszív betegség a kórtörténetében, illetve akiknél családi szinten fordul elő a depresszió, azoknál megfigyelhető, hogy a jobb oldali agykéreg elvékonyodott, azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy pont azon a területen, ami az Alzheimer-kóros betegeknél is. Szóval szerintem nem minden endogén depresszióval kezelt ember a lusta pszichiáterek áldozata, csupán el kell fogadni, hogy a depresszióhoz nem feltétlen kell elveszíteni egy szeretted, a megélhetésed, a lakásod, vagy egyéb traumatizáló dolgokat átélned, szimplán vannak, akik genetikájuknál fogva hajlamosabbak rá másoknál, így hiába van Pistikének 3 háza, 2 Cabrio-ja, 2 szép gyereke meg egy gyönyörű felesége, akivel szeretik egymást, valamint stabil, jól fizető állása, ahol még a kollégák meg a főnök is tűrhetőek, ha egyszerűen genetikailag hajlamos a depresszióra, nála is kialakulHAT minden különösebb ok nélkül. A másik pedig a kamaszkori depresszió, nyilván tiniknek is lehetnek olyan problémáik, amik miatt durván depressziósok lesznek, azonban pont ez a kor az, mikor az agy nagy mértékben változik (hormonálisan és fizikálisan is), ezért nem túl ritka az sem, ha a bonyolult változások közepette megborul az agy biokémiája és zsupsz, egy újabb depressziós tinédszer (aki rendelkezhet támogató családi háttérrel, barátokkal, esetleg párkapcsolattal is akár).
2020. júl. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket pedig ajánlom figyelmedbe, idén márciusban írták:


[link]

2020. júl. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nincs endogén depresszió, csak nem kéne túlzásokba esni. A mai világban már millió egy dolog érheti az embert, ami depressziót okozhat. Amit te felsoroltál, az csak egy csepp a tengerben. Meg hát azért nem úgy működnek a dolgok, hogy autó, ház, feleség, jó állás és no problem, ezt nem gondolhatod komolyan. Ennyivel ha mindenkinek autója, háza, felesége és jó állása lenne, senki sem lenne depressziós. De remélem, belelátnak a fejébe és rögtön látják az elvékonyodott agykérget. Pont az ilyen miatt söprik a szőnyeg alá a problémákat, amiket ki kéne ásni és meg kéne oldani.
2020. júl. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tinédzserkori párkapcsolatok átlagos komolyságát inkább hagyjuk. Ha egy 17 évesnek párkapcsolata van, már nem lesz depressziós, persze. Felnőttek se tudnak normálisan kezelni egy párkapcsolatot sok esetben, nem hogy tinédzserek, főleg olyan nevelésben, ami ma a nagy átlag.
2020. júl. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Félreértesz, arra akartam utalni, hogy akinek tényleg nincsen semmi komolyabb problémája az életben, annál is kialakulhat depresszió, bár igaz, ezt hülye példákkal próbáltam érzékeltetni...

Egyébként meg, ha az a gondod, hogy nem foglalkoznak eleget a betegekkel, az nekem sem szimpatikus, azonban nem mindenki teheti meg, hogy heti 15-20.000 Ft-ot hagyjon ott a pszichoterapeutánál, az sztk-s rendeléseken pedig nyilvánvalóan túlterheltek az orvosok. Ha valakinek súlyos az állapota, első körben még a jól eltalált gyógyszer is mentőövnek bizonyulhat, de valóban szükséges a lehetséges okok feltárása.

2020. júl. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!