Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy eszik egy mentálisan...

Hogy eszik egy mentálisan egészséges ember?

Figyelt kérdés

Egész tinikoromban táplálkozási zavarokkal küzdöttem, a közvetlen környezetem nagyrésze el van hízva, de jópáran kórosan soványak is, mert ki akartak lépni a szülők zabálási szokásaiból, csak nem tudták, hogyan kellene helyesen. Én sem. Mikor ránézek egy ételre, váltakozva remegni kezdek és kidobom, de gyakran hányásig tömöm magam. Nem olyan rég még fitneszedző akartam lenni, próbáltam full egészségesen enni, ami brutálisan egyoldalú lett, így folyamatosan falási rohamaim lettek. Már nem vágyom erre a hivatásra, csupán szeretnék tíz év folytonosan váltakozó táplálkozási zavar után (anorexia, bulimia, binge) úgy táplálkozni, mint egy egészséges, nem túlsúlyos huszonéves nő, akinek van energiája a napi feladataihoz, nem az ételek körül forog az agya egész nap, és nemsokára edzeni is szeretnék újra elkezdeni, de előbb az agyamat szeretném helyretenni. Szóval a kérdés: hogy eszik egy mentálisan egészséges ember? Elkerülve a falási rohamokat.


Tudom, furcsa kérdés, de istenbizony nem tudom. Nem a szuperegészséfes diétákra vagyok kíváncsi, el sem tudom mondani az évek alatt hányszor vágytam arra, hogy nekem ne a barnakenyeret kelljen levennem a polcról csirkeszalámival, hanem megegyek egy kakaóscsigát.


2020. júl. 18. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt en is átéltem. Szerencsére mostmár úgy érzem sikerült megtalálni az arany középutat. En egyrészt elfogadtam hogy van amikor ehesebb vagyok és jól esik egy nagy adag kaját megenni, de olyan is van amikor nem igazán vagyok éhes es inkább csak csipegetek. Igazából csak arra figyelek hogyha éhes vagyok egyek, ha nem akkor meg nem. Es nem gond ha megkivanok valamit amikor nem vagyok éhes, nyugodtan megehetem. Ha úgy érzem fel szaladt 2-3 kg (nem mérem, de nyilván tudom mikor van ez) és épp zavar, akkor annyira figyelek h nincs mar este jégkrém, meg muzli, meg Gyros, de van hogy épp így vagyok vele h nem is érdekel a pár plusz kiló mert úgyis jön valami stressz vagy bármi és napok altt lemegy....a lényeg h egyensúlyba vagyok így 2-3 kg ingadozás van csak, vannak napok mikor sokat eszem mert épp úgy alkul és van amikor keveset. Így a dietabol és egészséges étkezés maniabol fakadó falasrohamok szépen meg is szűntek, mar nem csak a csirkemell+rizs számít egészséges ebednek, hanem egy sült karaj tört burgonyával zöldségekkel, hiszen a lényeg h ne két adagot tomjek magamba minden nap és változatosan egyek. És lám, nem hiztam meg (ezt nyilván ha más mondja nem hittem volna el). Reggelizni szeretek bőven és ebédre is eszem amennyit érzem h kell, még uzsira is eszem nem csak egy almát, hanem annyit h tudjak edzeni is, legyen energiam, és vacsira is van zsír és szénhidrát is a menube, mert szerintem nem érdemes egyik tapanyagot se megszorítani mert egy idő után nem fogja tolerálni a szervezet. Vacsira en általában mar nem vagyok túl ehes, inkább az esti film mellé megszokásból szeretek muzlit, melegszendvicset vagy csipszet enni, de nyilván ebből igyekszem nem rendszert csinálni, mert az éjszakai evés azért se a súlyodnak se a gyomrodnak nem tesz jót. De azért mert heti 1-2x megeszed nem lesz baj. Szóval szerintem az a titok h azt eszed amit megkivansz, de figyelsz az adagra h se túl sok se túl kevés ne legyen és nyilván ha csak sajtburgert kivansz akkor azért nem minden nap azt eszed. De ki lehet jönni ebből
2020. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, nekem sokszor van h reggeli után két órával éhes vagyok, rendes ételre nem csak valami gyumolcsre és emiatt szégyelltem magam mások előtt h Jajj mar megint eszem stb....de ha figyelsz magadra és felismered h tényleg éhségét érzel és akkor megeszel megegy szendvicset mondjuk, akkor azt a tested meg fogja halalni és nem fogsz pár nappal később bezabalni mindent is, majd megint koplalni a bűntudat miatt.
2020. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 18. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz youtube-on dietetikával foglalkozó anyagokat.

Én most ezt akarom elkezdeni. Illetve utána rendesen táplálkozni.


Szóval amit írok nem biztos hogy helyes lesz, de ilyesmit gondolok jónak

Pl

Reggeli 2 tojás, magvas kenyér

Ha ebédig megéhezel, akkor valami rágcsa: szeletelt alma, vagy zabos keksz, vagy kesudió és még valami.

Ebéd

1-2 szelet hús és köret, gyümölcslével

Délután mittudoménmi.

Szóval legyen benne zöldség, gyümölcs, hús/hal, sok víz.

Ne éhezz ki, ne zabálj sokat. Nem kell túlgondolni a diétát! Nyugodtan lehet bűnözni is.

Az arány a lényeg.

Ilyesmire gondolok, de ahogy mondtam, nem értek hozzá.

2020. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!