Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakori emlékezés volt párkapc...

Gyakori emlékezés volt párkapcsolatról 1 év után is?

Figyelt kérdés

Mennyire ártalmas, ha gyakran emlékezek a párkapcsolatomról, ami 1 éve ért véget?


Hosszú évekig tartott (távkapcsolat), de a teljesen eltérő habitus (utólag derült ki) és a táv miatt nem működött a dolog.


Rengeteg a szép emlék, néha csak kiülök a teraszra, ahol a párommal ültem és beszélgettem este. Mindent tudtunk egymásról, együtt léptünk a felnőttkorba. Elképzelem, ahol ült és amit mondott (lehet ez már a beteges kategória). A fejemben párbeszédek hangzanak el.


Nem megy az új kapcsolat kialakítása, mindig ő rá emlékezek.


Közel a 30-hoz, férfiként, úgy érzem nem tudok már más nőt "elfogadni", és csak egy pótlás lenne.


Gyakran gondolok rá, hogy valahogy vissza kellene csinálni a dolgokat, még akkor is, ha tudom, teljesen halva született ötlet lenne... Valószínű, már teljesen elfelejtett. De valamiért az van a fejemben, hogy egyszer élek, és meg kellene lépnem, bármi is lenne a kimenetele.


Általában ilyenkor kívülállók tudnak csak lecsillapítani, hogy hagyjak fel vele, mert csak megaláznám magam, és ilyenkor realizálom magamban, hogy valóban minden bizonnyal így lenne.


Tavaly még beszélgettem erről szakemberrel is, de egyszerűen nem tudok továbblépni...


Idővel ez áttérhet valami súlyosabb mentális problémába, vagy már most gondok vannak? Pszichiáter "csak" depressziót és szorongást diagnosztizált, de rég nem látott már ezzel foglalkozó orvos.


2020. júl. 18. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 7 eves parkapcsolatom ment tonkre 3 evvel ezelott es nem jo a multban elni most egy eve megtalaltam az igazit mert szerintem igenis lehet boldog az ember es 29 evesen talaltam meg elotte csak csalodasok voltak sajnos
2020. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem ártalmas, mondhatni természetes, ha egy mély kapcsolatban voltál. Az emlékekkel meg kell tanulni együtt élni. Beszélj vele. Ha akár milyen oknál fogva nem mehet a párkapcsolat, még egy normál barátságból is, ha kialakítjátok működhet úgy, hogy helyre állsz/álltok. A lényeg a kapcsolat. Hogy ez milyen azt a jővő fogja megmutatni.


De ismered a mondást: ki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.

2020. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2+Már maga, ha egy ilyen mély személy mellett vagy (akár milyen minőségben) már tud óriásit segíteni-mindkettőtökön. Mert vélhetőleg, még ha nincs is tudomásod a dolgokról valószínűleg hiányozhat a lényed.De ez csak tipp..
2020. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mekkora esély van arra, hogy egy nem túl szép szétválás után, újra egymásra találnak ilyen hosszú idő után az illetők?


Sajnos olyanok vagyunk, mint a tűz és víz, mint kiderült, de mégis valami nagyon komoly volt köztünk.


Bár valószínűleg (erős tipp) már van neki valakije sajnos, de hogy biztosan megtudjam ezt, ahhoz az egómat félre kellene tenni. Félek a megalázástól és kívűlállók is azt mondják, felejtsem el, és keressek olyasvalakit, akivel egy hullámhosszon tudok lenni :/


Eszem azt mondja, kezdjek egy teljesen új életet, de a szívem meg azt, hogy később bánni fogom, hogy nem tettem még egy erőfeszítést, hogy életem nagy szerelmét visszaszerezzem.

2020. júl. 18. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 12 éve ez megy. 6 évet voltunk együtt. A szörnyű, hogy mindig a közelembe költözik. Mire elfeljteném összefutunk.:( Nem direkt csinálja őt már nem érdeklem. Csak így alakítja a sors :(
2020. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5


Sajnálom.


Nekem ilyen gondom nincs, ugyanis távkapcsolat volt, és elválaszt minket több megye...


Nagy valószínűséggel én sem érdeklem már őt, ami számomra máig felfoghatatlan, mert nagyon erős, sok-sok éves komolynak (látszó?) kötelék volt köztünk.


De úgy tűnik, ennyit változhat az ember rövid idő alatt, és minden kárba veszhet, még egy ennyire erős múlt ellenére is.


Ha látnám is, mint te, az nagyon nehéz lenne... De valószínűleg, ebben az életemben már soha nem fogom látni többet :(

2020. júl. 20. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Rohadt nehéz és a legrosszabb az volt mikor még pár évig időnként beszelgettünk és mindenről ugyan az volt a veleményünk és még panaszkodott is senki nem gondolkozik úgy mint ő (csak én) mégsem akart már engem. Inkább beszüntettem a kapcsolattartást mert én sem értettem és fájt nagyon. Az ablakom előtt megy el minden nap munkába menet. Szerencsére bem látom de tudom és rossz érzés.
2020. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem valami külső tényező válthatta ki ezt, legalábbis az én esetemben.


Vagy valaki belekerült a képbe, aki közelebb van hozzá, másabb a habitusa, de ugye a szorosabb viszonyhoz az kell, feltéve ha becsületesen akarja végrehajtani, hogy én kikerüljek a képből.


Vagy ellenem hangolta pár számára fontos ember.


Az ilyen hirtelen változások mögött valami tuti áll...


Gondolkodtam a "nyomozásban", de lemondtam róla. Ugyanis mire megyek vele, ha a másik fél elhidegült.


Rossz lehet látni, de amúgy elárulom, az sem a legjobb, hogy nem tudsz róla semmit az ég világon hosszú idők óta. Fogalmad sincs, mi lehet vele, mit csinálhat. Találgatsz folyamatosan, aminek semmi értelme.

2020. júl. 20. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem könnyebb lenne azt gondolnám, hogy nagyon boldog élete van. Sokkal rosszabb hogy tudom nem. Ezzel az erővel velem is lehetne akkor legalább én boldog lennék :D
2020. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon rossz az életem, főleg emiatt. Azóta vagyok depresszióban, mikor ez történt.


Ha jó élete lenne, boldog párkapcsolatban, minden összejött neki, én nem lennék boldog. Biztos ebben van sok egó meg talán irigység is.


DE. Ha biztosra tudnám, hogy rossz neki, és azok miatt, ami történt, akkor én felkeresném, és megtennék mindent, még egyszer nekifutnék.


Nem tudom elképelni, hogy valaki boldog legyen, hogy lássa a volt párja egy másik férfival/nővel van, és kicsattan a boldogságtól.


Lehet bennem van a hiba.

2020. júl. 20. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!