Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem!? Nem tudok...

Mi történt velem!? Nem tudok már napok óta időben elaludni!

Figyelt kérdés

Régen nagyon jó alvó voltam, szó szerint 10 perc alatt el tudtam aludni. Mostanság órákat forgolódom elalvás előtt, sőt volt olyan, hogy egyáltalán el se tudtam aludni! Most is, lefeküdtem már 4 órája (fél1kor), mégse tudok egyszerűen elaludni. Azt olvastam az interneten, hogy emögött állhat szív és érrendszeri megbetegedés. Velem 1x régebben előfordult az, hogy valamin stresszeltem, ezért abban a pillanatban, ahogy elaludtam volna, heves szívdobogást tapasztaltam. Ez kb 20x előfordult aznap este ha nem többször, amint elaludtam volna éreztem, hogy nagyon dobog a szívem. Szerencsére ez eltűnt egy jó időre, de aztán megint megjelent és jelenleg is ettől szenvedek! Már nagyon elegem van. Szívbeteg lennék!? Ha nem, akkor miért kezd el hevesen verni a szívem, abban a pillanatban ahogy nyugodt (alvás közeli) állapotba kerülök? Ha nem is ver hevesen, akkor olyan érzésem van mintha hirtelen felmenne a pulzusom majd rá pár másodpercre le. Ez megtörténik egy éjszaka alatt számtalanszor (10-20x minimum) és egyszerűen nem bírok elaludni. Ez van kb 3 napja, mondjuk volt 1 nap közötte amikor rendesen tudtam aludni. Ma is úgy feküdtem le, hogy erre gondoltam és egyszerűen TUDTAM, hogy ez lesz belőle és tessék, itt is vagyok, ébren.

Mi történt velem?



2020. júl. 20. 04:33
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Saját magadnak generáltad ezt a problémát.
2020. júl. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne zavarjon,hogy nem tudsz időben elaludni,max reggel ha teheted később kelsz és akkor meg van az egyensúly.

Szerintem nem vagy szívbeteg,de érdemes kivizsgáltatni az orvossal,ha tényleg ennyire rossz a helyzet,nehogy valami nagy baj legyen belőle.

DE! az is lehet hogy több kávét ittál véletlenül mint kellett volna,és rosszul reagállt rá a szíved!

2020. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kávé tuti nem, mert soha nem iszom. El fogok menni orvoshoz, mert ez nem hiszem hogy normális lenne. Legalább egy EKG-t kéne csináltatni..

2020. júl. 20. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Áhhhhh dettó nekem is ez van, nagyon rossz érzés, nekem is akkor szokott ez elő jönni amikor stresszelek aznap valamin, mint például most is, borzasztó.
2020. aug. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez pszhihés dolog, végül úgy aludtam el hogy páromat fel keltettem és még nyugtatott, ekg csinalhatsz de úgy se lesz semmi bajod! Ezt te saját magad csinálod, nekem is elofordul elég sokszor, amikor stresszes napjaim vannak. Ilyenkor olvasás esténként segít, mert kikapcsol a legtöbbször vagy ha az ember mellett van valaki akivel tud beszélni
2020. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kitartást nektek! Nekem az olvasás sokat segített és megint el tudtam aludni normális időn belül.
2020. aug. 17. 16:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!